Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Moze li nekoj da mi gi prati ekonomika na pretprijatie prasanjata na mail crvena_zelena@yahoo.com ve molam zosto nemozam da gi simnam od stranata sto ste ja stavile:smir::smir:
isprateno koleske


Nego kazete sega tocno sto ne se uci ekonomika posto edni kazuvaat edno a drugi kazuvaat drugo. I kazete statistika e-biznis dali 3 glava treba ili ne verojatnost i do kade sme so 4 glava
pozz
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
isprateno koleske


Nego kazete sega tocno sto ne se uci ekonomika posto edni kazuvaat edno a drugi kazuvaat drugo. I kazete statistika e-biznis dali 3 glava treba ili ne verojatnost i do kade sme so 4 glava
pozz
Statistika treba 3ta glava samo od prezentacijata da se uci, 6ta prezentacija na zephyr, a 4ta se pominavme taka da do kraj treba :)
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Statistika treba 3ta glava samo od prezentacijata da se uci, 6ta prezentacija na zephyr, a 4ta se pominavme taka da do kraj treba :)

Ke se odprevrtam zimi se :ija: Ucam samo prva i vtora glava a ostanatite prasanja baram zrtva za da prepisam nekoj odgovor :je:Ne mozam vise - starost treba da se doceka , deca da se izgledaat ............:pos2:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Некој да не беше денеска на трговско право??? Да каже што кажале, да не скратиле нешто за колоквиумот или јок?
 
Член од
16 февруари 2010
Мислења
54
Поени од реакции
2
Финансиски пазари и институции нема да се полага во колоквиумската недела.Некаде 10-тина дена после колоквиумска ке полагаме.



Има едни прашања што се вртат по студентите пробај да ги најдеш се пагаат доста од таму.
Прашањата се со 1 или 2 точни одговори (барем така беше до лани) И се познаваат кои се со 1 кои со 2 одговори.Ке видиш таму каде што ти е поставено у множина логично дека ке бидат 2.
Прашањата се во стилот : Кој се изјаснал за трудот? И имаш наведени автори. Не се во стилот Маркс пишува за.... многу малку се тие, едно или две.
Сакам да кажам дека кога учиш треба да им ги најдеш заедничките карактеристики на сите автори,па така ке ти биде полесно (барем мене ми беше)
У глобала колоквиумот е лесен. Материјалот е обемен за учење и можеби изгледа сташно,но ги дава главните работи.
Со среќа.
А за пазари пушташе список за колоквиум или каде треба да се запишам?
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Na sto najveke treba da se obrne vnimanie na I kolokviumite Delovno planiranje i Organizacisko odnesuvanje please HELP :smir:
 
Член од
3 февруари 2009
Мислења
104
Поени од реакции
0
OSIGURUVANJE sto treba da se uci za kolokvium? , koga e zakazan ?, dali imase spisoci nekoi za prijava na kolokvium /HELP ! :kesa:
 
Член од
16 февруари 2010
Мислења
54
Поени од реакции
2
Na sto najveke treba da se obrne vnimanie na I kolokviumite Delovno planiranje i Organizacisko odnesuvanje please HELP :smir:
Организациско однесување учи го само најважното поделби и сл. и многу се лесни тестовите и високи оцени се вадат лесно :wink:
Поздрав
 
Член од
16 јануари 2010
Мислења
44
Поени од реакции
0
prva godina se sho se imat od prashanja za e-biznis smer mozhe navaka? ЕДИТ од модератор. не ставајте мејлови, спам има.
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Еј да не знае некој за кога се закажани колоквиумите Претприемништво кај Таки Фити и Оптималиазација во Internet окружување кај Лидија Пулевска
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
51
Поени од реакции
2
А да не известеше некој што бил денес на предавање Информациски до каде стигнал професорот со материјал?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom