Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

EmilyTheStrange

rebel girl
Член од
5 јули 2009
Мислења
120
Поени од реакции
2
aj nekoj od postarive kolegi neka kaze kako se pagaat zadacite statistika na kolokvium, na zaokruzuvanje ili treba da se resi cela?
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
1
Da ve izvestam za tie so neznaat deka statistika ne treba da se uci za: hipergeometriski raspored, poisson-ov raspored i uniformen raspored. a mislam i 3ta tema ne treba ama ne sum bas sigurna :smir:

aj nekoj od postarive kolegi neka kaze kako se pagaat zadacite statistika na kolokvium, na zaokruzuvanje ili treba da se resi cela?
Maca kaza deka ke bidat ponudeni nekolku resenija, da zaokruzis edno. ama za da go dobies rezultatot treba prvo da ja resis :helou:
 

sonja.m

SoNy
Член од
26 декември 2009
Мислења
38
Поени од реакции
0
дали утре имаме вежби по статистика со ас.драган од 10 ....?
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Знае ли некој дали е точно или се само измислици тоа дека проф. по Економика Олгица кога пуштила список за присутни рекла дека на крајот ако те нема на неколку списоци нема да ти даде потпис или оценка , што мене не ми се верува затоа што така беше и со списоците по економија, па на крај не ги ни погледна проф.:jaj:. Ако има некој било каква информација нека каже :helou:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Знае ли некој дали е точно или се само измислици тоа дека проф. по Економика Олгица кога пуштила список за присутни рекла дека на крајот ако те нема на неколку списоци нема да ти даде потпис или оценка , што мене не ми се верува затоа што така беше и со списоците по економија, па на крај не ги ни погледна проф.:jaj:. Ако има некој било каква информација нека каже :helou:
Јас не сум бил до сеа на предавање и незнам дали пуштила список... али и да не ми даде оценка па не и се појавувам на предавање... али секој професор мора да ти даде оценка, за потпис ќе си го платиш....
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
.... затоа што така беше и со списоците по економија, па на крај не ги ни погледна проф......
Не е точно , јас кога бев да земам оценка директно од канцеларија кај проф.Филиповски , ме бараше на списокот и заради тоа добив повисока оценка. Да не бев присутен тогаш , ке ми ставеше 8ка , иако бев на граница за повисоко.

Некој од колегите е-бизнис кој посетува статистика кај проф.Калина , да напише што треба и што не треба да се учи , и да спомне што потенцирала на предавања и вежби , истово важи и за основи на е-биз (не бев во можност минатата недела да присуствувам на предавања , а ни во понеделникот така што би било добро да ме информирате)
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
Ај некој ако полага сеа менаџмент на мал бизнис или полагал веќе нека се пријави да прашаме нешто :))))
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Не е точно , јас кога бев да земам оценка директно од канцеларија кај проф.Филиповски , ме бараше на списокот и заради тоа добив повисока оценка. Да не бев присутен тогаш , ке ми ставеше 8ка , иако бев на граница за повисоко.
Браво браво, и јас бев на горна граница, но незнаев, и кога земав Таки ми ја стави пониската оценка, а идев кај Филиповски... тоа е тоа... али Зорица никогаш не ги гледала списоците за оценка...
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
43
Поени од реакции
1
И мене исто Филиповски ме бараше на список, но проф. Олгица не ги гледа списоците, имам слушнато од постари, а и деловна исто пушти неколку пати список но не ги гледаше
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Напишано од filipmakedonski
Не е точно , јас кога бев да земам оценка директно од канцеларија кај проф.Филиповски , ме бараше на списокот и заради тоа добив повисока оценка. Да не бев присутен тогаш , ке ми ставеше 8ка , иако бев на граница за повисоко.


Јас за оценка по економија бев во закажаното време од проф. и плус тоа проф. даваше само потписи а асистентката ги формираше оценките со тоа што ги гледаше само списоците со бодовите освоени од испитот и стручниот труд, а списоците за присуство ги немаше никаде. :zid: :pipi:
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
43
Поени од реакции
1
Напишано од filipmakedonski
Не е точно , јас кога бев да земам оценка директно од канцеларија кај проф.Филиповски , ме бараше на списокот и заради тоа добив повисока оценка. Да не бев присутен тогаш , ке ми ставеше 8ка , иако бев на граница за повисоко.


Јас за оценка по економија бев во закажаното време од проф. и плус тоа проф. даваше само потписи а асистентката ги формираше оценките со тоа што ги гледаше само списоците со бодовите освоени од испитот и стручниот труд, а списоците за присуство ги немаше никаде. :zid: :pipi:
Списоците за присутност беа кај проф. Филиповски мене ми рече ако се најдам на три списоци ќе ми стави повисока оцена
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
Aj neka kaze nekoj od lani sto polagal osnovi na e-biznis kako e, dali e tesko na kolokvium i dali stvarno vo zagrada pisuva kolku tocni odgovori se. I dali ekonomika se pominuva samo so ucenje od skriptata?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom