Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Мислам дека има некои полагања и на 28, ама не сум сигурен. И јас имам полагање на 27, кај Бојаџиоски :vozbud:
мене последното ми е на 26ти али супер ако е до 28 :) ке си поуживам малце пред пак да почнат предавањата :)
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
А во Кој стил ке бидат прашањата... Тазе ми е ова некако на пишување, не знам што да очекувам :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
Ај со среќа економија денес :D
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
дај кажете нешто за финансиски менаџмент....тешко ли е на колоквиум? што прашања се паѓааат???:toe:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.690
Поени од реакции
2.963
pa ima zbunuvacki prasanja ko so znam a samo 4 formuli ke ti trebaaat da znaes za zadacite, za idna suma, zasegasna, za anuitet i uste edna ne mi teknuva koja ke se rasprasam pak i ke napisam ako znae nekoj neka pise meguvremeno
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
matematika ne padnav... se srusiv! :jaj: si dobiv eliminatoren i jakicko kje mi bide vo januari... da ve prasam za kaznena noemvriska sesija? postoI????? a ekonomija sea napisav se graficite izglea gi ispogresiv ali aj valjda sum polozila.... :) use toa ako padnam kje bidam prinudena da se samozapalam pred fakultetov mracen ni nas nikakoov
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
26
Поени од реакции
1
daj pishete nesto za finansiski menadzment sto prasanje ke ima od teorija otprilika ? i od zadaci da ne kazal nesto profesorot na predavanje ?
pozz
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
matematika ne padnav... se srusiv! :jaj: si dobiv eliminatoren i jakicko kje mi bide vo januari... da ve prasam za kaznena noemvriska sesija? postoI????? a ekonomija sea napisav se graficite izglea gi ispogresiv ali aj valjda sum polozila.... :) use toa ako padnam kje bidam prinudena da se samozapalam pred fakultetov mracen ni nas nikakoov
Леле... елиминаторен :) А како изгледа неелиминаторниот, ќе ми каже некој, гледам сите добиле елиминаторен :)
Инаку ноемвриска сесија има, ама таа не важи за тебе, ти ќе чекаш до јануарска сесија, тогаш имаш право да полагаш испити. Ама не знам што се откажуваш пред време, можеби и ќе го положиш колоквиумот, кога најмалце се очекува тогаш се положува :) И по малце, со самозапалувањето, имаш уште многу на факултетов, без нервози :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Леле... елиминаторен :) А како изгледа неелиминаторниот, ќе ми каже некој, гледам сите добиле елиминаторен :)
Инаку ноемвриска сесија има, ама таа не важи за тебе, ти ќе чекаш до јануарска сесија, тогаш имаш право да полагаш испити. Ама не знам што се откажуваш пред време, можеби и ќе го положиш колоквиумот, кога најмалце се очекува тогаш се положува :) И по малце, со самозапалувањето, имаш уште многу на факултетов, без нервози :)
Види колега, има елиминаторни...
Мене ми текнува на задачите со веројатност, едната беше "имаш 3 црвени, 2 бели и 3 зелени топчиња", а другата "имаш 3 црвени, 2 бели и непознат број на зелени".

Али, дека некои решиле 2 и пол задачи и паднале, тоа ми е потешко за верување, али што знаеш :)
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Наум имам предлог за тебе за следниот аватар!



Кој учел менаџмент,знае!:vozbud:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Види колега, има елиминаторни...
Мене ми текнува на задачите со веројатност, едната беше "имаш 3 црвени, 2 бели и 3 зелени топчиња", а другата "имаш 3 црвени, 2 бели и непознат број на зелени".

Али, дека некои решиле 2 и пол задачи и паднале, тоа ми е потешко за верување, али што знаеш :)
Да, да... има задачи кај што фали нешто, ама не се сите задачи во една група такви, туку е една, а другите две се решливи. И се согласувам со болдираното, но сепак можни се грешки, што од брзање, што од субјективност...

Наум имам предлог за тебе за следниот аватар!



Кој учел менаџмент,знае!:vozbud:
Нареден ќе биде овој:



:vozbud::vozbud::vozbud:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.690
Поени од реакции
2.963
neeliminatoren imas reseni zadaci u zbirka :smir: a elminatoren gospod nemoze da gi resi
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
matematika ne padnav... se srusiv! :jaj: si dobiv eliminatoren i jakicko kje mi bide vo januari... da ve prasam za kaznena noemvriska sesija? postoI????? a ekonomija sea napisav se graficite izglea gi ispogresiv ali aj valjda sum polozila.... :) use toa ako padnam kje bidam prinudena da se samozapalam pred fakultetov mracen ni nas nikakoov
И мене ми се случи нешто слично.
Ми даде прво едни задачи, прелесни беа, седна напред и ме гледаше, чепна во папката и ми рече: Колешке сум ги згрешил групите. Ми донесе задачи со бара коефициент од 3 различни биноми, на одредени членови посебно, па заеднички од сите 3.
Јасно ми е дека ќе полагам во февруари...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom