Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Имало некоја петиција на факс - потпишувале.

Идете, потпишете, без разлика дали имате или не некој предмет останато. Да се здружиме и да се бориме против оваа глупост на деканатот.
На машински е иста ствар, само предмет е 20 евра и можеш да го тераш до кога сакаш.

А не 75 евра по предмет и 300 за квадрат.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.221
Поени од реакции
2.317
Значи вака дечки, јас сум запишан на економски факултет, но на приватен овде во Скопје. Тоа е универзитетот за туризам и менаџмент а сега од оваа година на истиот универзитет има економски оддел, значи на истиот факултет што е за туризам и менаџмент во истата зграда но посебен оддел, се води како економски факултет. Тоа се воведе најново од оваа година, економски оддел на тој универзитет.
Ме интересира вашето мислење околу ова, што мислите, дали е добар факултетот, има ли некаква врска тоа дали сум на приватен или државен и така натаму, нека пише некој што е по упатен во врска со економскиве факултети.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Имало некоја петиција на факс - потпишувале.

Идете, потпишете, без разлика дали имате или не некој предмет останато. Да се здружиме и да се бориме против оваа глупост на деканатот.
На машински е иста ствар, само предмет е 20 евра и можеш да го тераш до кога сакаш.

А не 75 евра по предмет и 300 за квадрат.
До кога е ова петицијава... Ке испадне да си платат прво сите... па после ке го укинат тоа..
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Имало некоја петиција на факс - потпишувале.

Идете, потпишете, без разлика дали имате или не некој предмет останато. Да се здружиме и да се бориме против оваа глупост на деканатот.
На машински е иста ствар, само предмет е 20 евра и можеш да го тераш до кога сакаш.

А не 75 евра по предмет и 300 за квадрат.
uste sabajle stana ogromna frka vo vrska so ova prezapisuvanje i kvadriranje, no ne vidov nekakva peticija da se potpisuva, utre rado bi potpisal.
inaku da, kako sto se zbori naokolu i oficijalno mi potvrdi tetkata na studentski. jas imam ekonomika zaostanato i ne go poloziv i ovojpat, pa mi ostanuva za februari. mislev deka imam pravo redovno bez nikakvi isklucoci i kazni da go polagam vo februari pa togas ako pagam da se pisuva kvadrat na predmet , spored "bolonjskata nova dodiplomska skola" i nekoi slicni sranja. odam kaj tetkata i ovaa mi vika donesi uplatnica od 1400 denari deka imas 1 predmet zaostanato, pa donesi uste edna uplatnica so 75 evra za ekonomika kvadrat na predmetot. ja prasuvam i sto ako ne go pominam ekonomika i vo februari, mi vika kvadrat na godina. i vidno sreken i nasmean gi napustiv studentski prasanja.
se izvinuvam za fontot, nema mk poddrska na pc-to.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Ve molam nekoj od postarite generacii neka dade nekoj sovet sto da se odbere,za da ne si plakam ko minatava godina za prefrlananje od eden izboren na drug???? Pozdrav :helou:
Еиј си плаќала? Кога си менувала изборен... јас на почеток сменив и гага беше :)
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
uste sabajle stana ogromna frka vo vrska so ova prezapisuvanje i kvadriranje, no ne vidov nekakva peticija da se potpisuva, utre rado bi potpisal.
inaku da, kako sto se zbori naokolu i oficijalno mi potvrdi tetkata na studentski. jas imam ekonomika zaostanato i ne go poloziv i ovojpat, pa mi ostanuva za februari. mislev deka imam pravo redovno bez nikakvi isklucoci i kazni da go polagam vo februari pa togas ako pagam da se pisuva kvadrat na predmet , spored "bolonjskata nova dodiplomska skola" i nekoi slicni sranja. odam kaj tetkata i ovaa mi vika donesi uplatnica od 1400 denari deka imas 1 predmet zaostanato, pa donesi uste edna uplatnica so 75 evra za ekonomika kvadrat na predmetot. ja prasuvam i sto ako ne go pominam ekonomika i vo februari, mi vika kvadrat na godina. i vidno sreken i nasmean gi napustiv studentski prasanja.
se izvinuvam za fontot, nema mk poddrska na pc-to.
ВАка значи, имам еден останато а имам фатено услов, и сега ќе треба да платам казна?????
Овие се луди бе! Да не биде да си земам монитор и да си одам дома па ќе и платам!:pusk::pusk::pusk::pusk:
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Еиј си плаќала? Кога си менувала изборен... јас на почеток сменив и гага беше :)
Daaaaa za zal 1000 denari mislam deka bese!!!

Znaci izbornite se ovie: Marketing na usluzni dejnosti; nadvoresna trgovija; marketing istrazuvanje; manadzment na covecki resursi; finansisko smetkovodstvo i odnesuvanje na potrosuvaci??????
 
Член од
18 март 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Ќе може ли некој од поискусните да ни одговори во врска со изборните предмети за втора година. Вашиот совет многу ќе ни значи :pipi:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Тоа само за еден заостанат предмет ли важи или и повеќе?
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Ваква е работата, ако имаш еден заостанат и имаш фатено услов пак плаќаш казна, само различно за државна и приватна квота. Значи сега кога ќе се запишуваш треба и за тоа да платиш. Само не ми е јасно дали ако и после феб ми останат овие предмети дали пак плаќам нешто за нив или само си продолжувам?
На факс има петиција против овие нови правила, мислам дека треба да се погледне!
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Aj ja use edno prasanje do site sto se razbiraat za uplatnicite!!!
Kaj uplatnicite za participacija i za site uplati moze nekoj da mi gi kaze tie brojkite na 723*** (prihodna sifra), na koi broevi koja uplatnica zavrsuva???
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
ако имаш заостанат предмет, плаќаш казна уште од старт, а и квадрат ќе имало... така разбрав...
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.929
Поени од реакции
499
Значи имам еден заостанат кој го полагав сега и за кој сеуште нема резултати и еден од кој немам земено оцена. По вашава логика би требало да ги платам двата? Нема шанси!!! :nerv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom