Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
ок што по ѓаволите се дешава на факс??? која е таа логика “условно“ да запишеш предмет и во исто време да го “презапишеш“ и кој од вас ги дал парите баш ме интересира
НЕ СЕ НОРМАЛНИ! :zid:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Презапишување година... ти е повторување година... повторување година... е квадрат... Дали не ми го прочитаа добро соопштението :raz: Ќе видам :)
Јас како што видов и сфатив сега ако ти останал пример 1 предмет неположен, плаќаш за него 25 или 75 (85) евра зависи во која квота си и го презапишуваш. Е сеа мистерија е до кога имаш право да го положиш и дали ако ти остане и наредна година пишуваш квадрат или пак го презапишуваш.
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
епа пошто ти е “условно“ запишан ти мораш да го исчистиш до јануари, е сеа не ми е јасно зошто ова се нарекува условно коа го плаќаш предметот или зошто ова се плаќа коа мораш да го положиш до јануари ама тоа... ете новиот декан нека се изјасни
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Епа може нема да мора да се положи до јануари. Логички ми е кога веќе го плаќаш да не мора одма да го положиш него да имаш и февруарска и јунска сесија.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
А некој да пише што знае или убаво објаснето да не тропаме глупости, зошто се се измеша.
Јас мислам дека може да биде вака, пак да има услов за година на пример 5 од 7 предмети, а ако имаш еден зостанат, значи имаш веќе услов, тогаш може да плаќаш од предмет по колку и да е. А ако немаш услов значи останати 3 или повеќе предмети си квадрат.
Ова го пишувам како ми е логично, не го сваќајте здраво за готово
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
А некој да пише што знае или убаво објаснето да не тропаме глупости, зошто се се измеша.
Јас мислам дека може да биде вака, пак да има услов за година на пример 5 од 7 предмети, а ако имаш еден зостанат, значи имаш веќе услов, тогаш може да плаќаш од предмет по колку и да е. А ако немаш услов значи останати 3 или повеќе предмети си квадрат.
Ова го пишувам како ми е логично, не го сваќајте здраво за готово
Па да де така е. Само прашањето е тој заостанат што ќе го платиш до кога имаш право да го положиш и што ако пак го паднеш?
Како и да е јас имам се положено така да не му се секирам, само чисто онака ме интересира.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
А некој да пише што знае или убаво објаснето да не тропаме глупости, зошто се се измеша.
Јас мислам дека може да биде вака, пак да има услов за година на пример 5 од 7 предмети, а ако имаш еден зостанат, значи имаш веќе услов, тогаш може да плаќаш од предмет по колку и да е. А ако немаш услов значи останати 3 или повеќе предмети си квадрат.
Ова го пишувам како ми е логично, не го сваќајте здраво за готово
Така е најлогично.

Баш сакам овој наумдб пророкот да е во право. Од август ни збори за ова.

Ма од јули :devil3:

Како и да е јас имам се положено така да не му се секирам, само чисто онака ме интересира.
Ќути ние баш си викаме "види го овој предмети има останато". :)
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Па да де така е. Само прашањето е тој заостанат што ќе го платиш до кога имаш право да го положиш и што ако пак го паднеш?
Како и да е јас имам се положено така да не му се секирам, само чисто онака ме интересира.
Абе нема логика да има услов да Јануари да се положи, зошто тогаш ти е исто како квадрат да си.
Еве на правен е така како што пишав, само не се плаќа, и можеш да ги влечеш предметиве до 4-та.
Кај нас катастрофа, никаде ништо не е објаснето.Ќе видиме како ке испаден, ама ова овде не е ЕКТС
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
предметот што ти останал од претходната година и поради кој запишуваш условно година а за кој плаќаш 35 или 75 евра МОРА да го исчистиш до февруари.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
предметот што ти останал од претходната година и поради кој запишуваш условно година а за кој плаќаш 35 или 75 евра МОРА да го исчистиш до февруари.
А ако имам само еден останат, и не го поминам во Јануари или кога сега се сега испитиве, тогаш што?
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
си пишуваш квадрат
Значи сменето е само да платиш за да запишеш година,односно да платиш предмет за услов?
Иначе и јас све имам поминато само онака ме интересира!:pos2::pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom