Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
фала на тие шо ми кажаа :smir:
 
Член од
31 март 2009
Мислења
25
Поени од реакции
0
dali ke ima nesto presmeti ili tabeli po ekonomika na vtor kolokvium voopsto ne sum pojavena, i trgovsko pravo do koja strana treba i dali e nesto otfrleno?
:tapp:
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
20
Поени од реакции
0
Mozebi ke ima tabela no taa ke bide samo pa prepoznaes za kakva amortizacija se raboti a trgovsko pravo pisuva vo prezentaciite od zephyr od kade do kade tocno
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Trgovsko ova so e od 243 do 281 ne treba da se uci? Gi nema ovie strani vo prezentaciite dadeno.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Знае ли некој дали постои мајска сесија?
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
Da ne znae nekoj asistentkata Marija vo koja grupa drzi vezbi statistika.Koga i kade ako znaete?
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Da ne znae nekoj asistentkata Marija vo koja grupa drzi vezbi statistika.Koga i kade ako znaete?
јас имам вежби од Марија во среда во 8 часот , оддел сметководство и ревизија, предавална 3 доле спроти нејзиниот и на Билјана (економија) асистентката кабинетот.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
115
Поени од реакции
8
Треба да полагам Управувачко сметководство 1 во априлска сесија, ама дека сум 2 година немам право да го пријавам испитот. Би ве замолил ако може некој што полагал во Априлска, Октомвриска или било која сесија што не важи за нас, што важи само за студентите запишани во 2001/2002 година да ми одговори на следниве прашања:

1. Дали треба да поднесам молба до деканатот и покрај тоа што професорот ме пушти да полагам (или штом ме пуштил професорот да полагам не треба да се поднесува молба)

2. Дали кога ќе го полагам испитот треба да носам пријава?
Или ако го положам испитот професорот ке ми пише оценка на последната страна на индексот, а пријава ќе треба да однесам во јуни кога ќе имам право да го пријавам испитот и тогаш да ми ја напише оценката каде што треба.

Се надевам дека ме разбравте :)
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
трговско закажа термин за полагање ? :helou:
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Ima li nekoj od prethodni godini sto polagale ekonomika vtor kolokvium da kaze sto se padnalo nesto od prilika i na sto da se obrne vnimanie? Za ovoj kolokvium materijalot mi e mnogu nekako tezok,ima premnogu podelbi i raboti sto ne mozat da se naucat pa zatoa ako ima nekoj da pomogne slobodno....

P.S. Znae li nekoj so sigurnost koga e kolokviumot statistika kaj prof.Kalina?
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
Ima li nekoj od prethodni godini sto polagale ekonomika vtor kolokvium da kaze sto se padnalo nesto od prilika i na sto da se obrne vnimanie? Za ovoj kolokvium materijalot mi e mnogu nekako tezok,ima premnogu podelbi i raboti sto ne mozat da se naucat pa zatoa ako ima nekoj da pomogne slobodno....
Пут под ноги и правец Либро. Скрипта му е мајката, ова не се учи љутски... Мора малце прљаво да се играме иначе маф ни е работа:toe:
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Abe skriptata ja uste odamna ja imam,ali fintata e sto lugevo zborat za vtor kolokvium da ucime od kniga pa neznam sea!?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom