Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Нема веза од кај доаѓаш, у право е Сити со цитатов од Таки, еве јас у средно бев природно- математичка гимназија, па избрав економија и имав 30 поени.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ах,и сметководство и статистика сум прошол.
Сеа пак три следна колоквиумска :( :pos:
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Ах,и сметководство и статистика сум прошол.
Сеа пак три следна колоквиумска :( :pos:
Шо поени имаше?

И јас на двата поминав, економика паднав. Стат 28/30, смет 72/100..
Не знам што е работава со смет, :) би требало повеќе да имам оти лесни беа а и ги знаев.. глупо е да одам на увид на положено така да ... нека си остани како што е..
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Супер си ти,си се разучил.
Ја статистика 15/30 (не ни учев тоа,рачунав да паднам :pos:) а сметководство 66/100.
И шо викате,лесен ви бил сметководство а? :)
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Сметководство гола вода 90/100

Статистика млака вода 22/30
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Ах,и сметководство и статистика сум прошол.
Сеа пак три следна колоквиумска :( :pos:
Честитки:smir:
Јас заглавив со стат, сега од 2ра год ништо немам положено зашто до фебруари учев само статистика и фала богу (конечно) положив.
Инаку има некој 2ра год на сметководство и ревизија да ме извести што како со предметиве....и ако знае некој што треба да се учи за првиот колоквиум Организациско однесување:smir:

Едит:а стварно било тоа дека за Математички методи не ти требае поени за да идеш на втор колоквиум него на крајот ги собирала поените од сите 3?
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Честитки:smir:
Јас заглавив со стат, сега од 2ра год ништо немам положено зашто до фебруари учев само статистика и фала богу (конечно) положив.
Инаку има некој 2ра год на сметководство и ревизија да ме извести што како со предметиве....и ако знае некој што треба да се учи за првиот колоквиум Организациско однесување:smir:

Едит:а стварно било тоа дека за Математички методи не ти требае поени за да идеш на втор колоквиум него на крајот ги собирала поените од сите 3?
matematickio metodi gi sobira site poeni od kolikviumite i ja formira ocenata, ako nemas dovolno bodovi pagjas(nezman bas kolku %)
organizacisko odnesuvanje prvite 3 glavi-od skriptata dvete i od ucebnikot(ima i druga skripta za taa) i vidi si vo knigiceto so ti go dadoa na pocetokot na godinata ili na toj listot so ni go davase asistentot na prvoto predavanje
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Organizacisko odnesuvanje testovi da ne mu se naogja na nekoj/a?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Chains дај да се договориме да дојдам некогаш на факс :)
и ти да ми кажеш што е таму точно неточно у збирката сметководство,па на памет сите тие ќе ги научам како за возачкиот :)

И стварно полесен бил прв од втор статистика досега?
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Chains дај да се договориме да дојдам некогаш на факс :)
и ти да ми кажеш што е таму точно неточно у збирката сметководство,па на памет сите тие ќе ги научам како за возачкиот :)

И стварно полесен бил прв од втор статистика досега?
Има во Мавровка решена збирка по сметководство.

Стат вториот мене ми се гледа потежок :) a сите викаат дека бил полесен, ама материјата е позаебана... ќе видиме еднаш на вежби како ќе оди :)
 
Б

БејбиГрл

Гостин
na voriot najveke pahjaat poradi zadacite
Јас мислам дека повеќе паѓаат поради теоријата,барем колку што сум правела муабет.Сите повеќе решаваат задчи,не обрнуваат многу внимание на теорија и затоа,а прашањата од теорија не му се баш општи и лесни.Инаку мислам дека ако целата теорија на тестот ти е точна нема потреба да решиш ниту една задача а ќе имаш поени да положиш....а додека обратното ако решиш задачи а немаш теорија неможеш да собериш поени
А за тоа дека вториот е најтежок и највеќе паѓаат е точно,барем лани јас коа полагав така беше
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Кога почнува колоквиумска,од следниот понеделник,значи 14ти,или од 21?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
19ти е сабота,упм...
Ако ајде ваљда ќе ми ги начукаат сите три од 22 до 25 :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom