Македонија - политика - Србија: Нерешени прашања

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Nie barem si go imavme enver.a dodeka on davashe naredbi vie nemavte drzava cedo moje zatoa nemoj da vlezesh vo toj film gledaj diskutiraj za temata.
p.s Deutchland najavi deke ja otvora ambasadata vo Prishtina pa neka i e so ajr
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Koj ste toa vie be sipo! Ako sakas da ste vie, odi i preseli se vo Albanija!
 

Crni Bombarder

Shipwrecked
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
Ne treba da ne interesira toa sea.Nego za nekolku godini kje se mrsulat pred Amerikancite deka ja sakaat i zapadna Makedonija.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Nie barem si go imavme enver.a dodeka on davashe naredbi vie nemavte drzava cedo moje zatoa nemoj da vlezesh vo toj film gledaj diskutiraj za temata.
p.s Deutchland najavi deke ja otvora ambasadata vo Prishtina pa neka i e so ajr
Па јас се чудев како изминативе години Германците немаа отворено барем нешто како конзулат на Косово ако не амбасада.Впрочем тие го имаат и најголемиот проблем за враќање на 500 000 Албанци-азиланти за кој Србија не сакаше ни да чуе.Сега им се отвора патаот затоа што тие азиланти ја чинеа Германија окулу 2 милјарди евра годишно.Сега следува репатријација на оние кој не успеале да станат Германци оти таму престана да важи законот за двојно државјанство за полнолетни граѓани.И не би се радувал толку на амбасада доколку барем малку ја следиш политичката позадина за признавање на Косово и интересите на некои земји од тоа нелегално признавање.

П.С.И ќе биде со аир,само се чудам дали со Лауда или со некој друг "аир".:)
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Da da sigurno no prashanjeto glasi dali ti navistina sakash tie 500 000 albanci kosovari da se vratat vo Kosovo
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.167
Поени од реакции
2.083
Eve eden vic, mozebi mestoto mu e vo rubrikata humor, no ima vrska i so temava:
Sjeverno Kosovo
Albanac pozvoni Srbinu:
- Dobar dan, komšija, koljiko očeš za tvoja kuča?
- Pa, da kupim lepi stan u Beogradu i da ne brinem puno - dve kile u zlatu.
- Evo tebi četiri kiljograma u zljatu.
- Zašto?
- Idi kupi stan u Ljubljana, da te ne seljim dvaput!
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Абе нема да биди ништо брее па и вие.По планот на Ахтисари стои дека косово нема да се припои кон албанија а косово е демек по планот на Ахтисари...Сето тоа е за Голема Албанија е трескање глупости..
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Блади Албоз, Дарданиа и останатите тврдеа дека 15 мин по прогласувањето на назависноста на Косово и Македонија ќе го признае. Пројдоа неколку недели од тогаш, и што се случи со признавањето ?
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Блади Албоз, Дарданиа и останатите тврдеа дека 15 мин по прогласувањето на назависноста на Косово и Македонија ќе го признае. Пројдоа неколку недели од тогаш, и што се случи со признавањето ?
Имаме поважни работи во моментов а дека ке го признаеме Косово то е факт.Мое мислење е дека дури Косово не влези во ОН не треба да го признаваме
 
Член од
20 февруари 2008
Мислења
210
Поени од реакции
3
a be kolku interes ima kosovo za priznavanje od Makedonija, tolku iima i Makedonija od priznavanjeto na Kosovo mozebi i poveke.gledame site kolku zavisi ekonomijata na Makedonija od Kosovo .posle toa koga Makedonija ke go priznae Kosovo, ke mu pokaze na svetot deka eve i nie sme drzava da priznaeme druga drzava i deka nasata idnina e zapadot a ne istogot (rusite)
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
a be kolku interes ima kosovo za priznavanje od Makedonija, tolku iima i Makedonija od priznavanjeto na Kosovo mozebi i poveke.gledame site kolku zavisi ekonomijata na Makedonija od Kosovo .posle toa koga Makedonija ke go priznae Kosovo, ke mu pokaze na svetot deka eve i nie sme drzava da priznaeme druga drzava i deka nasata idnina e zapadot a ne istogot (rusite)
Свесен сум дека Македонија ќе го признае Косово и какви економски врски има со него, ама ме нервираа шпоновите што викаа или ќе го признаат ѓаурите Славо-Македонски 15 минути после Америка или ќе им ја ебеме мамата. Еве пројдоа недели и уште не е признаено од МК.
Не велам дека не треба да се признае, ама не треба се со закани да се спроведува :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom