Која музика е најслушана во светот?

Eve nekolku stilovi sho mislam deka treba da bidat edni od najslushanite

  • House

    Гласови: 17 6,4%
  • Pop

    Гласови: 32 12,1%
  • Hip-Hop & RNB

    Гласови: 47 17,8%
  • Techno

    Гласови: 13 4,9%
  • Trance

    Гласови: 11 4,2%
  • Retro

    Гласови: 3 1,1%
  • Rock

    Гласови: 110 41,7%
  • Metal

    Гласови: 31 11,7%

  • Вкупно гласачи
    264

Etushko! :)

блажо <3 all
Член од
24 ноември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
1
Некој ако слуша џез е сељак?! Со кој ум го има тој речено? прашајте си ги татковците и мајките ќе ви кажат што слушаат.. сто посто нема да слушаат ајрон мејден. А ако вашите се сељаци и вие сте..
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
21
Поени од реакции
0
ipak mislam deka ROK muzikata e najslusana zaso ima stvarno dobri pesni i gore-dole site ja slusaat (mislam deka kolku nekoj i da ne slusa rok ima barem 1 pesna so mu se sviga) :salut:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Да .. за едно миљон години .. штета што нема да бидеме живи за да го видиме тоа .. така да , нема никад да знаеме... !

Не бе друже. Ќе биде побрзо од што мислиш.Многу побрзо.Уствари ти кажав.За едно 10-20 години,можда и побрзо.А дали ќе бидеме ние живи, тоа не се знае.
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
За 10-20 години рокот и металот ке бидат поразвиени него што ти можеш да замислиш .. али друже , муабетов станува глупав некако , вака може да се расправаме вечно .. доста е !
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Абе друже.Не ме сфаќаш.Знам дека рокот е најслушана музика во моментов.Слушам и и јас тоа понекад.Немам ништо против.Супер си е.Само ти кажувам како ќе биде за 10тина години.И неможеш да кажеш дека луѓево слушаат некоја музика само зашо е у мода. Глупости се тоа.
Од кога постои рокот е најпопуларен, и ќе биде така додека постои-а затоа што ќе постои вечно пропроционално на тоа вечно ќе биде најпопуларен.
Знаеш вака и за рапот збореа ама еве не може ни за нокт да се фати, ако не ти се допаѓа океј-ама да кажуваш дека техното за догледно време ќе го надвладее тоа е чист апсурд според мене.:pank:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Од кога постои рокот е најпопуларен, и ќе биде така додека постои-а затоа што ќе постои вечно пропроционално на тоа вечно ќе биде најпопуларен.
Знаеш вака и за рапот збореа ама еве не може ни за нокт да се фати, ако не ти се допаѓа океј-ама да кажуваш дека техното за догледно време ќе го надвладее тоа е чист апсурд според мене.:pank:
Абе ми се свиѓа и рокот.Немам ништо против.Ама нема бегање....Ќе биде ко шо викам јас.Ама рано е уште.Има уште мноооогу време дур се случи тоа.
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Абе ми се свиѓа и рокот.Немам ништо против.Ама нема бегање....Ќе биде ко шо викам јас.Ама рано е уште.Има уште мноооогу време дур се случи тоа.
Abe sea teranje inaet dzabe, dali neso ke bide poslusano od rock nie nema da doznaeme zatoa so ke bideme na onoj svet :D:D:D
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Абе ми се свиѓа и рокот.Немам ништо против.Ама нема бегање....Ќе биде ко шо викам јас.Ама рано е уште.Има уште мноооогу време дур се случи тоа.
Види сеа ако го негариш двапати нема на крај плус да даде во овој случај. Можеш да ми тераш инает и да се кажуваш дека знаеш повеќе и да тврдиш дека си потомок на ванќата од битола, па дури и самоуверено самобендисано нарцисидно да ми кажуваш дека ќе биде по твое.
Ама...:baeh: е нема него ќе биде по мое, клаберската музика за жал никогаш нема да биде послушана од рокот.Од секогаш бил најпопуларен и секогаш ќе остане затоа што секој клабер има слушано и ќе слуша барем по една рок песна а сите рокери немаат слушано техно.:pipi:
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Види сеа ако го негариш двапати нема на крај плус да даде во овој случај. Можеш да ми тераш инает и да се кажуваш дека знаеш повеќе и да тврдиш дека си потомок на ванќата од битола, па дури и самоуверено самобендисано нарцисидно да ми кажуваш дека ќе биде по твое.
Ама...:baeh: е нема него ќе биде по мое, клаберската музика за жал никогаш нема да биде послушана од рокот.Од секогаш бил најпопуларен и секогаш ќе остане затоа што секој клабер има слушано и ќе слуша барем по една рок песна а сите рокери немаат слушано техно.:pipi:
U pravo si i ne samo tie tuku i sekoj ziv covek na planetava slusa i znae po nekoja rock pesna...
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Види сеа ако го негариш двапати нема на крај плус да даде во овој случај. Можеш да ми тераш инает и да се кажуваш дека знаеш повеќе и да тврдиш дека си потомок на ванќата од битола, па дури и самоуверено самобендисано нарцисидно да ми кажуваш дека ќе биде по твое.
Ама...:baeh: е нема него ќе биде по мое, клаберската музика за жал никогаш нема да биде послушана од рокот.Од секогаш бил најпопуларен и секогаш ќе остане затоа што секој клабер има слушано и ќе слуша барем по една рок песна а сите рокери немаат слушано техно.:pipi:
Леле ме затна еееј.Браво.Како ти успеа??? Како може јас да знам повеќе од тебе.Тоа е невозможно.Ништо.Јас се надевав дека некад електронската музика ќе биде најпопуларна ама еве ти ми докажа дека грешам и дека на крај по твое ќе биде.Баш ми е жаааал бееее....
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2:
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Kako mozete da ocenuvate koja muzika e najslusana vo svetot?
Muzikata e edno od najglobaliziranite nesta vo svetot, ne se znae koj kakva muzika slusa, nema napraveno javni anketi pa da se znae koj kakva muzika slusa, saka, pravi...
Ima premnogu rok, metal, rap, rnb, pop, i ne znam sto li uste ne, pa da se znae koj kakva muzika saka
Ne mozam glasam :(
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Мислам најслушано во моментовв дека е Хип Хоп-от и АрЕнБи-то, оти најпопуларни се баш и вакви уметници :)
На пример, Ријана, Канју Вест, Паф Деди, Бијонси, НеЈо некој такви.
И Рокот е, ама сепак мислам дека сегде врти најповеќе ‘‘црнечкава‘‘ музика. :)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
од 22 милиони германци, мнозинството рекло дека слуша метал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom