Чао НАТО, Русиjа не чека!

Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
ние македонците си имаме подлога на исказите
другите лебдат над земја
убаво е да имаш пријатели насекаде
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
ние македонците си имаме подлога на исказите
другите лебдат над земја
убаво е да имаш пријатели насекаде

Eh...neverojatno....a jas celo vreme bev ubeden deka ANTIGRAVITACIJA e nevozmozna... :) !!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
0.0001 очигледно, штом на секоја тема постирате едно исто, а сето тоа е вон темата, вон контекст.
Знаете што следи за спамирање, тролување и уништување теми, нели??!!!
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Обаче, Азбуки, не е верно тоа што казваш. Русија не гледа си македонијата, ами гледа си чувашијата. К нам гледет американците.

Rusija epten mnogu si ja gleda Bugarija, ne za dzabe ja sozdadoa. Ete na "Antonovden" (18 januari 2008) kje im dojde Car Putin na gosti vo Sofija szaedno so Ministerot za nadvoreshni, Lavrov, i gradonachalnikot na Moskva, Luzhkov. Oficijalniot povod e proslavata na osloboduvanjeto na Bugarija pred 130 godini. :) No vo sushtina kje gi vrzuvaat se povekje so naftovodot, megju drugite raboti.

Interesno, Bugarive mozhe da stanat i dvojni vazali istovremeno (EU-Rusija).


Посештението на рускија президент Владимир Путин в Б'лгарија е предвидено за 18 јануари , с'обшти в'ншнијат минист'р Ивајло Калфин.

Както е известно, от с'ображенија за сигурност датата за идването на рускија президент в Б'лгарија не се с'обштаваше досега.

През отиваштата си седмица минист'р'т на регионалното развитие Асен Гагаузов објави, че нај-веројатно ште се използва посештението на Владимир Путин в Софија, за да б'де подписан договор'т за с'здаване на международна компанија, којато ште изгражда нефтопровода Бургас-Александрополис.
 
Член од
6 април 2007
Мислења
1.095
Поени од реакции
443
Ete na "Antonovden" (18 januari 2008) kje im dojde Car Putin na gosti vo Sofija szaedno so Ministerot za nadvoreshni, Lavrov, i gradonachalnikot na Moskva, Luzhkov.
[SIZE=-1]Љубомориш исто како на посетата на американскиот председател [/SIZE][SIZE=-1]Џорџ Буш во Софиjа, а бога ми и во Тирана[/SIZE][SIZE=-1]?[/SIZE]

Oficijalniot povod e proslavata na osloboduvanjeto na Bugarija pred 130 godini. :) No vo sushtina kje gi vrzuvaat se povekje so naftovodot, megju drugite raboti.
Па даj боже и Македониjа така да jа "врзуваат" со нафтоводи и нуклеарки, енергетска диверсификациjа се вика тоа, ама засега на таа дури со градење пумпи споро и оди.

Interesno, Bugarive mozhe da stanat i dvojni vazali istovremeno (EU-Rusija).
Да, тие вазали се и на НАТО, а после две-три години и на Шенген-зоната ќе бидаат. Замисли каква трагедиjа!
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Камо среќа да бидеме во кожата на Бугарија. Цело време кажуваме дека над 90% од граѓаните на РМ се за НАТО и ЕУ, а ако некоја соседна земја ја реализира таа наша амбиција и се префрлува вазалскиот статус. А, кога ке бидеме во НАТО и ЕУ, какви позиции очекуваме таму? Да ја водиме алијанста и ЕУ???
 
Член од
4 август 2007
Мислења
113
Поени од реакции
0
Камо среќа да бидеме во кожата на Бугарија. Цело време кажуваме дека над 90% од граѓаните на РМ се за НАТО и ЕУ, а ако некоја соседна земја ја реализира таа наша амбиција и се префрлува вазалскиот статус. А, кога ке бидеме во НАТО и ЕУ, какви позиции очекуваме таму? Да ја водиме алијанста и ЕУ???
Адаш,при вас ги има едни кои не сакат вие да сте добре,а сакат ние да сме зле.Всеки успех на Бугариjа за тех е лична обида.Абее Балкани.Кво да прајш.:smir: Весели празници.
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
1.126
Поени од реакции
24
Адаш,при вас ги има едни кои не сакат вие да сте добре,а сакат ние да сме зле.Всеки успех на Бугариjа за тех е лична обида.Абее Балкани.Кво да прајш.:smir: Весели празници.
За мене, од полно причини, успех на Бугарија треба да биде и наш успех. Така, побргу и ние ке влеземе во ЕУ.Не само на Бугарија, туку и на сите соседни земји. Како сакаме да влеземе во ЕУ, а да не соработуваме со соседите. Весели празници и на тебе :smir::smir::smir: од Македонија.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Конечно ќе се дефинира целта на идните војни за тешки метали како олово,плутониум,литиум,ураниум,талиум или лорандит што ги има во изобилие кај нас и на Косово за што моментално се кршат копјата на големите супер сили кој сакаат да владеат со енергетскиот пазар.
Или како што рекол Тесла:-Тој што ја поседува енергијата ќе владее со светот.
Инаку колку за информација да ве потсетам дека времето на Бугарија и нејзините нуклеарни централи поминува особено доколку се знае дека само во Македонско Мариово има 5 рудници за ураниум,а кога на тоа ја поврзете информацијата подолу ќе ви се отворат видиците барем за уште 50% :) :
http://tehnologija.com.mk/index.php?option=com_content&task=view&id=696&Itemid=2
 
Член од
18 април 2007
Мислења
10
Поени од реакции
1
Ne mozam da ve slussam poveke.Site razmisluvate kade da odi Makedonija so kogo da odi a dali razmisluvate kade ke stasa.Seto toa sto go predlagate vie znaci samo edno nesto "DA GI SOBLECEME GAKITE DA SE NAPUCIME I DA CEKAME DA NI GO PLESNI NEKOI,NO EJ IMAME PROBLEM KOJ KE BIDE TOA RUSIJA USA EVROPA ILI KINA".Ne razmisluvajte tolku plitko i se nadevam deka nema da gi vospituvate vasite deca na ovoj nacin.Nie imavme ednas edna dobra parola sozdadena od vistinski heroi na Makedonija a taa glasese SLOBODA ILI SMRT. Setete se na nasite pretci za sto se borele tie i setete se nanasite idni generacii sto im ostavame nie pametkovcite.

Конечно ќе се дефинира целта на идните војни за тешки метали како олово,плутониум,литиум,ураниум,талиум или лорандит што ги има во изобилие кај нас и на Косово за што моментално се кршат копјата на големите супер сили кој сакаат да владеат со енергетскиот пазар.
Или како што рекол Тесла:-Тој што ја поседува енергијата ќе владее со светот.
Инаку колку за информација да ве потсетам дека времето на Бугарија и нејзините нуклеарни централи поминува особено доколку се знае дека само во Македонско Мариово има 5 рудници за ураниум,а кога на тоа ја поврзете информацијата подолу ќе ви се отворат видиците барем за уште 50% :) :
http://tehnologija.com.mk/index.php?option=com_content&task=view&id=696&Itemid=2
Za da vladees so svetot prvo treba da znaes da vladees so sopstvenoto srce,ako nekoj voopsto go ima

Адаш,при вас ги има едни кои не сакат вие да сте добре,а сакат ние да сме зле.Всеки успех на Бугариjа за тех е лична обида.Абее Балкани.Кво да прајш.:smir: Весели празници.
Nemoj ti mene srekni praznici vidovme kolku bugarite ni mislat arno imavme prilika da go naucime toa vo tekot na nasata nekolku iljadna istorija dosega nikoj na makedonija ne i mislel arno i nikogas nema da i misli.RAZBUDETE SE MAKEDONCI ORUZJETO VRAKA I PRAVO VPLANINA TAKA BAREM IMATE SANSI ZA OPSTANOK.
 
Член од
4 август 2007
Мислења
113
Поени од реакции
0
А ти можеш ли да мислиш арно за каквото и да е ? У планината ке одиш на лов ако те разбирам?Заштото војната е св'ршила 45та.:helou:
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Конечно ќе се дефинира целта на идните војни за тешки метали како олово,плутониум,литиум,ураниум,талиум или лорандит што ги има во изобилие кај нас и на Косово за што моментално се кршат копјата на големите супер сили кој сакаат да владеат со енергетскиот пазар. Или како што рекол Тесла:-Тој што ја поседува енергијата ќе владее со светот.

Инаку колку за информација да ве потсетам дека времето на Бугарија и нејзините нуклеарни централи поминува особено доколку се знае дека само во Македонско Мариово има 5 рудници за ураниум,а кога на тоа ја поврзете информацијата подолу ќе ви се отворат видиците барем за уште 50% :

http://tehnologija.com.mk/index.php?option=com_content&task=view&id=696&Itemid=2

Na 1vi januari 2007, Bugarija ostana bez III i IV blok na AEC "Kozloduj" bidejkji EU taka im naredi. Na 1vi januari 2008, mozhat da ostanat bez golemite TEC-ovi zaradi novite EU kvoti za gas vovedeni na 26ti oktomvri.

Se na se vnesoa 630 milioni leva vo budzetot na EU a ne dobija nishto od strukturnite i zemjodelskite fondovi. E sega, dobija dozvola za kolite kupeni na staro da ne plakjaat DDV, i se ispraznija Evropskite avto-starinarnici, no istovremeno pak moraat da imaat akcizi za domashnata rakija. ;-)

.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
АБЦ еве нешто за тебе


Руси у Медитерану

“Адмирал Кузњецов” и група јединица Северне флоте плове према Средоземљу у нади Москве да ће код поклоника савезништва с Русијом, на Блиском истоку, а можда и на Балкану, ојачати утисак да “Руси стижу”

 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Na 1vi januari 2007, Bugarija ostana bez III i IV blok na AEC "Kozloduj" bidejkji EU taka im naredi. Na 1vi januari 2008, mozhat da ostanat bez golemite TEC-ovi zaradi novite EU kvoti za gas vovedeni na 26ti oktomvri.

Se na se vnesoa 630 milioni leva vo budzetot na EU a ne dobija nishto od strukturnite i zemjodelskite fondovi. E sega, dobija dozvola za kolite kupeni na staro da ne plakjaat DDV, i se ispraznija Evropskite avto-starinarnici, no istovremeno pak moraat da imaat akcizi za domashnata rakija. ;-)

.
Немаме страв бе од енергетски кризи,па НАТО и ЕУ ќе не грејат кога ќе не милуваат "во скутот".:)

АБЦ еве нешто за тебе


Руси у Медитерану

“Адмирал Кузњецов” и група јединица Северне флоте плове према Средоземљу у нади Москве да ће код поклоника савезништва с Русијом, на Блиском истоку, а можда и на Балкану, ојачати утисак да “Руси стижу”

А еве нешто и за тебе :) :

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=8EE3F5E59CABFD4285DC3E7B95AAB975
 

Kajgana Shop

На врв Bottom