Фан Клуб: Славија

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.475
Поени од реакции
2.113
ССК Младинец - Славија Пржино, недела во 15:00 часот.
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.475
Поени од реакции
2.113
Од Драчево се, и богами биче жустро утре. Не се толку јаки колку што се незгодни дома ваљда. Ќе видам на лице место па ќе напишам извештај после утакмицата:)
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.550
Поени од реакции
1.546
Kako sto veke stopati prethodno imam kazano timot e eden od najstarite u Makedonija 1919 godina e formiran
извини друже, ама па неможам 20 страни да прелистувам за да видам кај си пишал. фала во секој случај, но би сакал да ми кажеш и стадионот како им се вика, доколку знаеш.

не ми треба за мене, туку за профилот на ФК Славија: http://macedonianfootball.com/20070812668/Clubs/Slavija.html
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.475
Поени од реакции
2.113
ССК Младинец - Славија Пржино 5:2 (4:1). Нема скоро ништо да искоментирам пошто сум нервозен до максимум. Само ќе кажам дека не се Драчевчани толку јаки колку што сме ние слаби во моментов.
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
ССК Младинец - Славија Пржино 5:2 (4:1). Нема скоро ништо да искоментирам пошто сум нервозен до максимум. Само ќе кажам дека не се Драчевчани толку јаки колку што сме ние слаби во моментов.
a zosto u mak. sport pisuvase 5-3? kaj kogo e greskata?
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.475
Поени од реакции
2.113
Ваљда кај мене ќе да е грешката. Колку што се сеќавам, и гол ни поништија, али како и да е, ја дремев на клупа цела утакмица а богами и да не дремев апсолутно не ми прави никаква разлика еден гол повеќе во нивната мрежа...
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
58
Поени од реакции
2
Vo sabota e najgolemoto derbi na slavla,golemiot rival dracevo.Moze da se ocekuva publika vo golem broj dobro navivanje i so malku finaskiski sretstva moze da ima i baklji. Pobednikot ke go doznaeme vo sabota na stadionot vo przino,so pocetok od 15:00.Kartata cini bez pari.
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Ваљда кај мене ќе да е грешката. Колку што се сеќавам, и гол ни поништија, али како и да е, ја дремев на клупа цела утакмица а богами и да не дремев апсолутно не ми прави никаква разлика еден гол повеќе во нивната мрежа...
Подгответе се фудбалерите.По се изгледа ќе има пиротехнички материјал на теренот.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
48
Поени од реакции
4
Ke kopaat bunar na centarot na igralisteto

Abe ako treba i na dozd i grmezi ke gi tepame tie susljaci Dracevo. Ke gi palime Bakljite. Aj Aj ke vidite ke daat gol u posledna sekunda i ke tepaat.
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Abe ako treba i na dozd i grmezi ke gi tepame tie susljaci Dracevo. Ke gi palime Bakljite. Aj Aj ke vidite ke daat gol u posledna sekunda i ke tepaat.
Славија - Драчево 1-2
По се изгледа не се остварија твоите прогнози.Денес имаше многу публика,одамна немам видено толку многу публика на стадионот.Сите селани се собраа да го гледат и бодрат локалниот тим Славија.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Славија - Драчево 1-2
По се изгледа не се остварија твоите прогнози.Денес имаше многу публика,одамна немам видено толку многу публика на стадионот.Сите селани се собраа да го гледат и бодрат локалниот тим Славија.
јаки сме ние бе шо ти е ДРАЧЕВО ШАМПИОН:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom