Голема полициска акција на Шар планина против терористите

Статус
Затворена за нови мислења.

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Od golema glava, samo ovakvi misli referiraat.
Osven onaa macka ili macor na avatar, ja ne gledam neshto kvalitetno vo ovoj snob.
Ne znam zoshto voopshto imash takva privilegija da ti se narecesh covek, ja ne delam nishto najobicno so tebe.
AAAA!
Da ti kazam ti stoi titlot pod nikot ej! Ama ubavo ti stoi!
I ti da ne se slikash so shalov za pasosh?:pos2:
 
Член од
22 ноември 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
Se naljutil gospod pa slegol na zemjata i doshol vo Makedonija, srekava eden Albanec i pochnuva da vika:
- Vi dadov kur a vie go sechete!
- Vi dadov voda za pienje vie g'zot go miete so nea!
- Vi ja dadov Makedonija vie ja usravte!
Me intresirashe kaj kogo e tragedijata vo sluchajov? :vozbud:
Da tocno batka TOCNOOOOOO ahahahahahha.
Me ismeee malce fala.
-
-
-
Sto miris imaat site ovie. zatoa gi ostranuvame i sega sme cisti so 2 a 3 uste malce.
 
Член од
15 септември 2007
Мислења
136
Поени од реакции
0
Gvueski se plashe da razgovara u parlament poshto znae deka ke izgubi dragoceni poeni od rejtingot,zatoa tie se dogovoaat vo "kafulinja" za nekoj
ili vo shtabovi za nekoj drug sedno ne sakam da navlezam vo toa.No sakam neshto drugo da ti objasnam penziite ne se dodeluvaat na tie shto se sposobni za rabota tuku na tie shto stanale invalidi ili na semejstvata na zaginatite
zakonot za penzioniranje e izglasan vo Makednskiot parlament i tamu se opfateni site kategorii na gragani,( ne veruvam deka vo zakonot ima kako Makedoncite a kako Albancite dobivaat penzii tuku kako graganite na Republika Makedonija dobivaat penzija) ako nekoj od lugeto za koi velite deka treba da dobijat penzii gi ispolnuva uslovite ne veruvam deka nekoj ke ima protiv. inaku penziite se investicii koi lugeto gi odvojuvale vo mladosta, odnosno plakale pridonesi, za da na stari godini dobivaat penzii. e sega ako ovie luge ne plakale pridonesi, ako dobijat penzii treba da gi zemaat parite ne nekoi drugi gragani koi plakale pridonesi, poso oni ne odvojuvale za taa namena. kako ke se cuvstvuvate vie gospodine ako jas gi zemam vasite pari, dali toa bi bilo pravedno? vprocem kako sto vikate vie bi bilo, zosto nekoi kriminalci bi mozele vo nekoja kafana da se dogovorat i da donesat zakon koj ke veli deka e sosema legalno jas da gi zemam vasite pari kako moja penzija, i vie na seto toa treba da kazete vo red e, a jas nemam dadeno nitu denar za pridonesi.
so pocit
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
:pos2::pos2::pos2: Sto dobivte be,STO!??? Bas toa vikam...ve ebe Alji i mu veruvate.STO dobivte?! Ajde kazi TOA I TOA DOBIVME. Na nas makedoncite veke ni e seedno koj sto vetuva,a Alji tolku lesno ve manipulira sto prosto e zaprepastuvacki.

Zoshto be kazuvash deka ne manipuliraat da ne se plasis na sprotivnoto mozebi vam ve manipuliraat.Cela Evropa I celo Nato vi kazuva za da vlezesh vo ovie institucii treba da kupuvash bilet kaj shallterot koj se naogja kaj Mala Recica i sega shto da pravime oni vi kazuvaat sve ama vie ne sakate da veruvate.

P.S Edeen od glavnite uslovi za Mkd da vleze vo ovie institucii e da se ispolni do kraj dogovorenoto megu Ahmeti-Gruevski.

zakonot za penzioniranje e izglasan vo Makednskiot parlament i tamu se opfateni site kategorii na gragani,( ne veruvam deka vo zakonot ima kako Makedoncite a kako Albancite dobivaat penzii tuku kako graganite na Republika Makedonija dobivaat penzija) ako nekoj od lugeto za koi velite deka treba da dobijat penzii gi ispolnuva uslovite ne veruvam deka nekoj ke ima protiv. inaku penziite se investicii koi lugeto gi odvojuvale vo mladosta, odnosno plakale pridonesi, za da na stari godini dobivaat penzii. e sega ako ovie luge ne plakale pridonesi, ako dobijat penzii treba da gi zemaat parite ne nekoi drugi gragani koi plakale pridonesi, poso oni ne odvojuvale za taa namena. kako ke se cuvstvuvate vie gospodine ako jas gi zemam vasite pari, dali toa bi bilo pravedno? vprocem kako sto vikate vie bi bilo, zosto nekoi kriminalci bi mozele vo nekoja kafana da se dogovorat i da donesat zakon koj ke veli deka e sosema legalno jas da gi zemam vasite pari kako moja penzija, i vie na seto toa treba da kazete vo red e, a jas nemam dadeno nitu denar za pridonesi.
so pocit
Tocno e.Toa no ova e druga rabota ovde se zboruva na vojnicite na UCK koi pretrpele shteti i ne se sposobni za ponatamoshno vrabotuvanje i za familiite na zaginatite imajki vo predvid deka umrel edinstveniot rabotnik koj ke mu nosi leb da jade???.

A za toa drugoto ic nemoj da zboruvash jas i mojata familija celo vreme plakame danok pridonesi razni taxi komunalii etc no drzavata nikogash ama nikogash ne najde nacin da investira vo Zapadna Makedonija sve e vo racete na pivatniot sektor.

Za na kraj jas bi bil zadovolen ako parite shto gi plakam na drzavata zavrshat na xhebot na tie shto i se potrebni tie pari otkolku na xhebot na politicarite
 
Член од
29 октомври 2007
Мислења
129
Поени од реакции
1
Абе море копук низаеден што ви фали у западна македонија, како прво ти незнам дали и воопшто си прошетал по источна македонија па да споредиш. Тој од УЧК што погинал никој не го терал да седи у ров , кој му е крив што погинал така и му треба. Војниците и резервистите им беже задолжително да одат во војна. Тоа што вие сте глупи и му напраивте куќа на ахмети а он ве работи како бавча тоа треба да си се замислите.
 
Член од
22 ноември 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
Абе море копук низаеден што ви фали у западна македонија, како прво ти незнам дали и воопшто си прошетал по источна македонија па да споредиш. Тој од УЧК што погинал никој не го терал да седи у ров , кој му е крив што погинал така и му треба. Војниците и резервистите им беже задолжително да одат во војна. Тоа што вие сте глупи и му напраивте куќа на ахмети а он ве работи како бавча тоа треба да си се замислите.
Kolku vie se isplasite od ahmeti ne se plasi i maceto od kuceto.
Dobro kazel BLOODYALBOZ kade se kupuva TIKET ZA NATO.
Pa sega neces hoces to e drug problem.
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Абе море копук низаеден што ви фали у западна македонија, како прво ти незнам дали и воопшто си прошетал по источна македонија па да споредиш. Тој од УЧК што погинал никој не го терал да седи у ров , кој му е крив што погинал така и му треба. Војниците и резервистите им беже задолжително да одат во војна. Тоа што вие сте глупи и му напраивте куќа на ахмети а он ве работи како бавча тоа треба да си се замислите.
Kako prvo pokazi malku respect i ne bidi tolku aroganten.Ti ne si nikoj a so ovaa kultura nema ni da bidesh nikoj da ti kazam shto mi fali u Zapadna kazi mi ti prvo shto investiral Vladata vo Zapadna ili ako investiral napravi razlika kolku vo Zapadna a kolku vo drugive delovi.a i da ti kazam ic ne mi e gajle za tie od istona nishto ne rabotat i poveke od polovina od niv ili se bugari ili imat bugarsk pasosh.Vojnicite odaat vo borba za da ginat ne za neshto drugo a tie shto ostanuvaat od niv se obvrzeni da gi shtitaat i da gi osiguraat so materialni sredstva.

Vie im napraivte rezidenci na vashite no tie pak izbegaa kon bugarija shteta
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
...no drzavata nikogash ama nikogash ne najde nacin da investira vo Zapadna Makedonija sve e vo racete na pivatniot sektor.
A vo istochna makedonija pak puka od investii! Se rasturija od pari frlnje tamu. U Berovo(ako znaesh kade e!) nekni nemashe kafe kaj da se napieme samo eden u gradot pravel makijato ama i nego mu se raspal kafematot, vo Shtip(ne Shqip :smir: ) prosechna plata e 4.000 denari ili 67 evra(do dusha i vo Tetovo vo Tetex ne se poarni) od tie grchki investii vo tekstilna industrija! Ne lupaj bezveza, deca chitaat
 
Член од
29 октомври 2007
Мислења
129
Поени од реакции
1
Епа пошто тебе не ти е гајле за источна, така и на тие не им е гајле за тебе, ипак Македонија е на Македонците, вие сте овде кираџии.
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Investicii nema i nema da ima dur da se reshaat nekoi raboti ovde.Nikoj ne doagja da invstira vo korumpirano sudstvo ,korumpirano birokratija i neodgovorni politicari i vo mesto kade nema politicka stabilnost me gju dve etnikumi
 
Член од
22 ноември 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
Епа пошто тебе не ти е гајле за источна, така и на тие не им е гајле за тебе, ипак Македонија е на Македонците, вие сте овде кираџии.
Ke ti go kupam kuqata kolku sakas baraj samo kazi brojce.ili od kajsi.
ke ti kazam kakov kiraxhija sum jas.
 
Член од
22 ноември 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
Независноста на Косово ќе доведе до распаѓање на Македонија


Припадниците на албанското малцинство во Македонија и во Грција би можеле веднаш да побараат да бидат дел од новата косовска држава, ако покраината се оддели од Србија и стане независна, се вели во анализа објавена во британскиот весник “Дејли телеграф“.

“Има многу причини на прашањето за независност на Косово да му се пријде со голема претпазливост бидејќи една од последиците би можела да биде нов прогон на малубројните преостанати Срби во покраината, но и да се случи повторно распламтување на вооружената борба. Во таков случај огорчената Србија би и свртела грб на Европската унија, а припадниците на албанското малцинство во Македонија и во Грција би можеле веднаш да побараат да бидат дел од новата држава"


“Дипломатскиот свет нервозно грицка нокти поради ваквата состојба на настаните, но неизбежен е заклучокот дека набљудувана независност на Косово, опцијата што ја предложи Марти Ахтисари, е единствена вистинска опција“, оценува Би-би-си.

“Изборните платформи на кандидатите на косовските избори покажаа дека Косово во ниту еден случај нема да остане дел од Србија. Се чини дека раздвојувањето е неминовно, само преостанува да се види колку тоа ќе биде трауматично“, заклучува “Дејли телеграф“.







Pa i vereovatno ovaa ke se sluci... zatoa, triunfot ne e vo policiskata akcija vo Brodec, tuku vo ovaa sto pisuva gore. Naj katastrofalen cin sto se sluci posle vojnata, e tokmu akcijata vo brodec. Ne znam sto davate apllauzi, ne gledate vo koja nasoka odi Makedonija sega...:nesum:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom