Дете од ѕвездите - STARCHILD

Член од
4 април 2007
Мислења
22
Поени од реакции
0






Во 1930 во едно мало селце во Мексико,Chihuahua во темнината на тунел се пронајдени два цели скелети од кои еднниот е човечки а другиот помал со слични црти на човечкиот.
Во 1999 на Lloyd Pye за прв пат му е покажан Starchild skull од неговите сопственици....инаце анализата на ДНК показува дека еден од родителите на овај чуден скал е од човечко потекло(мајката) ..додека атомската налаиза ке покаже што бил таткому

според последните теории се смета дека тоа е можеби првиот хибрид на мешавината на вонземјани со човечката раса...





еве некој слични слики на оваа тема..чисто се присекав каде имам видено..има сличности?














<<<:nesum:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
105
Поени од реакции
3
Isnreno tuka ne gledam bas nekoja misterija , moze da bide toa nekoja deformacija , mutacija na cerepot ili celoto telo , koj znae ?!

pogledni go elepfant men i ke vi stane jasno
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
pogledni go elepfant men i ke vi stane jasno
Хе , го знам овој ...Закон е.
Иначе и мене не ми е јасно што толку се чудат луѓево на такви мутанти.
Све за нив тоа се вонземјани ...
Инаку од биолошка гледна точка, која е веројатноста човечката јајце клетка да биде оплодена од некој си друг организам а тоа да не биде човек...тоа не е изводливо со формите на живот овде на замјава , а камоли пак од некои си И.Ти. (е.т)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Можеби и не се мутанти.
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
можеби ....:nesvest:
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
ова со черепите ..првите слики некако вистински ми стојат а тие другите како од стар варс дарк вејдер или како беше ми личат ;)
 
Член од
4 април 2007
Мислења
22
Поени од реакции
0
хахаххахахахахаххххахах kakov tatko takov sin...ama ovaj malce na mama izlegol...haha
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
116
Поени од реакции
0
za starchild jadea gomna na National Geographic i dokazaa deka ima hromozomi xy i deka i tatko to i majkata bile od planetava
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
не бива од се мистерија според мене!ова е жив пример за тоа!
 
Член од
6 август 2006
Мислења
201
Поени од реакции
29
абе ајде не заебавајте... хаха
требаше само да и’ го покажам на една ученичка во средно медицинско за да ми кажи дека таа првата слика од черепот е сликана одназад, т.е. е од задниот дела на черепот (кај што почнува ’рбетот со првиот прешлен). Башка, ми рече дека формата на черепот е најверојатно некоја деформација, која и не е баш ретка ппојава, и за која има редица медицински објасненија.
 
Член од
15 јуни 2007
Мислења
50
Поени од реакции
2
abe ajde nema vrska ovoa starchild, amerikancive nemaat rabota i samo zjaj pazar muabeti vadat.sto ne pokopale uste malku tamu vo pesokta kaj toa kamenjata moze i tocakot ke mu go nasle.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom