Football Manager и останати Manager игри!

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
конечно успеав да го купам малиот Агуеро од Атлетико М. за него потрошив 60м. , во преговори сум со Манчестер за Нани кој ми бараат 107м. и со Барселона за Меси кој ми бараат 190м. :vozbud:

п.с. Дај кажете некој десен бек млад ...
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
До сега играв менаџер и се изнервирав гадно, и ја исклучив и ги делитнав сејвуваните ...
Утре ќе си почнам на ново со мирна глава :)
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Да го пофалиме и Пандев.

Купен во зима(прва сезона) за 15мил...за сезона ипол крена 40мил. зверка! =)



Лев бек- Киелини(Јуве), Омар Еспеза(Чивас)
Десен бек- Де силвестри(лацио), Рафина(Шалке), Едуардо Ратино(коринтианс)
И еден централен дефанзивец да кажам: Партисио Арајо(Чивас) звер е.
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Пак нема слики од фудбалерите (прашвам зш усте ја немам стаено) или само од одредени има, оваа од 2007 глупо беше од 3лига имаше од појакиве не!!!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Конечно и Нани во тимот ме чинеше 71м. :vozbud:
Еве ги новите засилувања за сезона 08/09 -обележани со жолто...
(Буфон,Нани,Агуеро,Адриано)




Е ова голман да си даде авто гол гледам прв пат на Менаџер...:pos:



п.с. Роналдо несакаше да го продолжи договорот и сега е слободен играч на негово место го земав Адриано од Интер , ако се покаже ќе си остане во тимот ако не Пандев ми е на мета...
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
na toj so mu treba mald jak DM pod itno da go kupi Juan Manuel Torres. ne znam od koj tim go zedov ama napraen e zver i go kupiv samo za 4.5M a pojak e od guti, diarra i gago zaedno. tulalan e jak ama nogu pari za nego mi barat, ama za k..o ke mi e oti ke gi zeam mascherano i riquelme na free transfer i dalessandro za 12.5 i ke iam okolu 60M za trosenje (ke gi manam na kaka i ronaldo). dosea neam izgubeno samo nereseno so patetiko i baern a gi neam koristeno van niesterooy i robinho oti ne se match fit i sekogas condition mu e pod 90%
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.845
Еј а стварно бе тоа на почеток кога местиш "Past experience" е уствари бирање на потешко ниво на играта? Зашо стварно многу заебано ми, тешко ми иде ...
Па ваљда има логика, на пример ако имаш напраено international career додека си бил играч, ондак коа ќе се пензионираш и ќе станеш тренер ќе ти оди далеку полесно отколку да си бил само sunday league footballer или пак semi-pro...
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.845
има за сите место,само незнам колку ќе биде брзо кога ќе играме,да не брзаме,прво да ја развладееме играта ;)
Нема да е некој проблем, само ќе стајме некој ѕверски компјутер да биде сервер и готово:) Кој сака да се пресмета online со неколку луѓе нека ми пише порака или нека ме add-не на мсн, па ќе се договориме подетално...
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
RM 5-3 farca
RM 4-0 patetico
RM 5-1 chelsea!!!!!! nema maz so ke me tepa (eden igrac neam kupeno osven juan manuel torres (zakon e) i maxi moralez ama igrat za b timo oti se mladi i ne se dovolno izvezbani)

 

Kajk

- нема лабаво -
Член од
10 март 2006
Мислења
512
Поени од реакции
1
а да ми каже некој како да ги напраам атрибутите да не ми бидат графички него да ми бидат со бројки пошто многу се нервирам и неможам да се снајдам на новиот скин. и ако има традиционален нека ми го прати некој ве молам
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Па ваљда има логика, на пример ако имаш напраено international career додека си бил играч, ондак коа ќе се пензионираш и ќе станеш тренер ќе ти оди далеку полесно отколку да си бил само sunday league footballer или пак semi-pro...
И сега што разбравме? Како е полесно да играш на Сандеј лига или Интернационал career?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Во младинците на Милан го има синот на Анчелоти - Давид Анчелоти и браќата Абамеанг едниот е ѕвер на почеток вреди 2.5м се вика Вили.
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
14
Поени од реакции
0
Ej abe znae nekoj ke go molam da mi kaze LINK za torrent
od Fifa Manager 08?
:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom