Што ако вашето момче е мамино галениче?

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Сакам маж кој е самостоен, способен сам да ги врши работите и да носи решенија. Сакам маж кој е воспитуван, а не разгалуван.
Таков нема меѓу мамините галеничиња.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Сакам маж кој е самостоен, способен сам да ги врши работите и да носи решенија. Сакам маж кој е воспитуван, а не разгалуван.
Таков нема меѓу мамините галеничиња.
Тука сум, ама да ја прашам мама за тебе :).
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
Со мамино галениче воопшто нема ништо да започнам.:nenene:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Па то не е момче...то му доџе као нов вид-мамино галениче. Ваква "врска" повеќе би се рекло дека е лезбејска (бидејќи е исто ко да искачаш со мајка му). Може само ако цурата е вољна да експериментира, а откако ќе се задоволи да си најде право машко (у еднина) кое е психофизички осамостоено и представува засебна биолошка единка...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.528
Поени од реакции
33.721
A јас, како машко, да прашам и воедно дадам пример, оти не е темата „Што ако партерот ми е мамино галениче“ ??

Има доста деввојки приврзани со своите мајки со кои делат најразлични приватни детаљи и земаат нивни совети.


:toe::toe::toe::toe::toe:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
A јас, како машко, да прашам и воедно дадам пример, оти не е темата „Што ако партерот ми е мамино галениче“ ??

Има доста деввојки приврзани со своите мајки со кои делат најразлични приватни детаљи и земаат нивни совети.


:toe::toe::toe::toe::toe:

Like! (Y)


A Lot Of Them.
 

EmilyTheStrange

rebel girl
Член од
5 јули 2009
Мислења
120
Поени од реакции
2
ako e takov nema ni da uspee da stigne do "momce", na takvite ignore od odma:helou:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Добро само бад ас мадафакери сакате, ами ние фините пристојни мамини миленичиња што ќе правиме?
Кога ќе налепите на двата типа на луѓе, од сопствено искуство ќе видите дека мамините миленичиња се подобри :).
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Епа сега мора да те сака свекрвата нели :vozbud: башка што да кажеме ние ако девојката е единец у фамилија,татко и со калаш ќе не чека пред порта ако закасниме да ја вратиме 15 мин од договореното :kesa:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Има доста деввојки приврзани со своите мајки со кои делат најразлични приватни детаљи и земаат нивни совети.
Па? Тоа што споделуваат детаљи значи дека се блиски со мајка им, а не дека се галеничиња како што е кажано во смисол на машките.
Не се работи само за разгаленост. Мамините галеничиња (за мажите зборам, пошто девојчињата ретко се приврзуваат со мајките на ваков начин) се такви што нема ни да прднат пред да се консултираат со мајка им. Сите решенија у животот ги носи она наместо нив, и има огромно влијание врз нив. Таквите мажи не знаат игла у конец да напикаат без мајка им.
За тоа се криви самите мајки, што од преголема заштита и љубов спрема нивните синови ги воспитуваат така да кога ќе пораснат ќе бидат неспособни волови :) Детето мора да се воспитува да биде независно и само да научи да извршува некои обврски и да носи решенија. Мајка му нема вечно да биде тука за да и се држи за суќната.
Епа сега мора да те сака свекрвата нели :vozbud: башка што да кажеме ние ако девојката е единец у фамилија,татко и со калаш ќе не чека пред порта ако закасниме да ја вратиме 15 мин од договореното :kesa:
Де бе Земчо, па не живееме у четрс-турско мајко му :icon_lol:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Па? Тоа што споделуваат детаљи значи дека се блиски со мајка им, а не дека се галеничиња како што е кажано во смисол на машките.

За тоа се криви самите мајки, што од преголема заштита и љубов спрема нивните синови ги воспитуваат така да кога ќе пораснат ќе бидат неспособни волови :) Детето мора да се воспитува да биде независно и само да научи да извршува некои обврски и да носи решенија.
Секоја мајка е заштитнички настроена спрема своите деца, така да природно е да прашува што како зошто, мене лично порано многу ми пречеше, ама се навикнав. Обично ја исклучував од детаљи затоа што ако кажам се млада ќе ми умреше до сега од грижи по мене. Ми вели како ќе решиш ти така, затоа што знае дека нема многу да и го земам во предвид нејзиното мислење, ама сепак сум галениче, што сакам за ручек тоа прави :pipi:.
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
77
Поени од реакции
11
Jas pak bi gi prasal zenskite stom deckoto e mamino galenice togas sto baraat so nego? Kako voopsto ste vlegle vo vrska so nego? Da ne vie ste bile inicijatorot? Setete se doma kaj vas t.e vo odnosot pomegu vasiot tatko i majka koj e poglavniot, da ne slucajno i majka vi go gleda tatko vi kako svoe dete, a vie samo intuitivno ste napravile copy-paste od nejzinoto odnesuvanje i ste si nasle i svoe dete.
 
Член од
17 јули 2009
Мислења
49
Поени од реакции
0
Malce of topic i nezz sto go prasuvam ova voopsto tuka ama zosto sekad majkite povise gi sakaat sinovite a tatkovcite kerkite ?Ne bi trebalo da bide taka povekje da se razbiraat sin so tatko ?

A on topic ne bi sakalo devojce koe sto bi go umesala semejstvoto ili bilo koj drug ... Mislam vrskata e pomegju tebe i nea a ne tebe i tatko i :baeh:
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
77
Поени од реакции
11
Frojd bi rekol deka osnovnata pricina poradi koja zenite poveke gi sakaat svoite sinovi e nivnata zavist poradi penisot, na toj nacin tie se poistovetuvaat so svoite sinovi i fiktivno ja zadovoluvaat ovaa svoja zelba, dodeka pak tatkovcite poveke se privrzuvaat za svoite kerki poradi stravot da ne negovata kerka izleguva so poveke maski i ja narecat kurva, a so samoto toa mu bide ocrnet obrazot, pa zatoa toj(tatkoto) vo svojata kerka ja gleda svojata zena ,znaci kerkata doaga na mestoto na majkata i od tuka poteknuva ona neprijatelstvo megu majkata i kerkata(ljubomorata na majkata kon svojata kerka), a od druga strana ljubomorat na tatkoto i pomalku ili poveke neprijatelskiot odnos na tatkoto kon deckovcite na svojata kerka.
 
Член од
23 јули 2009
Мислења
217
Поени од реакции
8
Мислам дека никогаш нема да бидам во врска со некое мамино галениче бидејки едноставно јас не можам да го толерирам тоа да некој е толку зависен од некој др.А недај боже па маж да ти биде готова си нема спас за тебе... кај ке му одиш по газот за се, па и таа работа што треба сам да си ја заврши нема да умее да ја направи како што треба....така да поарно никаков отколку таков.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom