Фан Клуб: Амак СП Охрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 јануари 2008
Мислења
202
Поени од реакции
0
a zs jas vidof 3 so zeleni saloj ili i tie se vasi boi?
Море другар имаше само двајца со зелено-бел шал од Чкембари(едниот од нив е тој што се степа со цајканите). Тој не е од Битола, не е од Чкембарите само носе нивни шал оти има одено со нив на утакмици и од почит му го имат дадено, исто и вториот.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.691
Поени од реакции
2.964
CESTITKI ZA AMAK ZASLUZENA POBEDA NAD PELSITER
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
abe zosto site se protiv nas, ne znam sto e ova sto sekoj e nastroen antiohridski. pa neka puknat site dusmani go osvoivme kupot, i drugite osvoija `kup` ama malku porazlicen :D:vozbud::vozbud:
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
SAMO ZA TABE NIE OHRIDE KE NAVIVAME KE SE BOOOORIME
SAMPIONI . . . zasluzena pobeda i moram da priznaam
Za prf pat befme nadvikani vo sopstvena sala:kesa::kesa::kesa:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.988
Поени од реакции
12.552
Шо не ќе сте надвикани,пола јужна трибина Чкембари беја. Нека им е на чест шо дојдоја,така се навиват за клуб,со тие петардите од памет ме истадоја,само не требаше да ги искршет столиците.
Иначе,супер игра на нашиве,посебно на Ефтим Богоев. На минативе утакмици ко ке шутираше за тројка се плашев дали уопште до кошон ќе стигнит топкана,али денес беше супер. Сите тројки ги даде :back:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.691
Поени од реакции
2.964
koe be protiv vas zite se samo bitlskine slugi(lozari) se protiv vas ne zbori gluposti kako i da e mozete da im peete na na ckembarite KUPOT NAS KUROT VAS:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Најпрвин честито заслужена победа...
Едно прашање до Рибари...имаше постар член во навивачката група од 18-19 години?...не е провокација,ме интересира оти не видов ни еден постар...а што бевте надвикани бевте...Чкембари се тоа,не е заебанција...дека се сега АСАВ да ги видам кога запалија бакли и кога пукаа петарди...зошто не удрија по Чкембари,како што било по Лозари...ама ќе видат после кај се раѓа лебот...позз
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.691
Поени од реакции
2.964
pa dobro be 400dusi bea so acab ke praj baska kakvi faci imase u ckembari hahahah a lozari 50 dusi nemaat mok nikakva
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
235
Поени од реакции
0
Абе брат така е и мене ме интересира дали има еден полнолетен и ако има колку се и ме интересира дали РИБАРИ имаат гостување а со викаш зошто КУЧИЊАТА не мавааа по чкембари ОТИ СЕ ПЕДЕРИ ЗАТОА да им ебам се шо имат дома ПИЧЕ позз до АМАК новиот шампион :vozbud::vozbud:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.691
Поени од реакции
2.964
decko za sampion da bide amak tesko malce ali za so e kup pobednik moze da bide pozdravot hehehe
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Mora da priznam deka uste ne sme dorasnati za Ckembari, ama zato za Lozari sme izmisleni

pozz od Ribari

inace site sme okolu 18-19godini ama sepak se trudime da napravime nesto, ne sme krivi so cel grad e poln so semkari:)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Mora da priznam deka uste ne sme dorasnati za Ckembari, ama zato za Lozari sme izmisleni

pozz od Ribari

inace site sme okolu 18-19godini ama sepak se trudime da napravime nesto, ne sme krivi so cel grad e poln so semkari:)

Дај не зезај....видов дека има многу по 18-19 години..ама колку што забележав,а забележав убаво имаше многу помали деца и имаше девојчиња :smir:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Нека е честито првенчето. :) да ви се множат и во куп и во првенство :) :helou:
 
V

Viktoranius

Гостин
Незнам колку охриѓани го познаваат кибритот пред да дојде во Амак но треба да бидат среќни бидејќи попрецизна рака не ни имал некогаш.Или бунар или табла или промашува друго нема...
Море ова само еднаш му се има десено. Ова му беше животна партија, тешко пак да ја повтори.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom