Фан Клуб : Фени Индустри

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Чемата со тројките на крајот :pipi:
Оризот у стилот на Коби:helou:
Цобе супер игра :smir:
Џеки Лајф на крајот се наапа :tv:
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Пукнаа :vozbud:
Кога е наредната утакмица?
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Пукнаа :vozbud:
Кога е наредната утакмица?
Со Металец во Среда во Кавадарци :wink:

kako stoe tabelata
go faname li prvo mesto
Заврши регуларниот дел и останавте на второто место зад Вардар Осигурување, но со денешната победа, во евентуално финале Фени-Вардар Осигурување, Фени ќе стартува со 1-0 во победи и првиот натпревар ќе го игра пред домашна публика :helou:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.694
Поени од реакции
71.025
Заврши регуларниот дел и останавте на второто место зад Вардар Осигурување, но со денешната победа, во евентуално финале Фени-Вардар Осигурување, Фени ќе стартува со 1-0 во победи и првиот натпревар ќе го игра пред домашна публика :helou:
Колку што ги знам јас правилата (поправете ме ако грешам:)) во евентуално финале Вардар-Фени, Фени ќе стартува со 1-0, но првиот меч ќе се игра во Скопја, затоа што Осигурување беа на прво место во регуларниот дел :smir:
 
Член од
31 март 2009
Мислења
57
Поени од реакции
3
Колку што ги знам јас правилата (поправете ме ако грешам:)) во евентуално финале Вардар-Фени, Фени ќе стартува со 1-0, но првиот меч ќе се игра во Скопја, затоа што Осигурување беа на прво место во регуларниот дел :smir:
Taka e drugarce Feni ima prednost od 1-0 a prvata utakmica se igra vo Sk inace vcera dobro izigravme a vo petok ocekuvam po ubedliva pobeda nad vardar i ocekuvam da zaigrat i popovic i knezevic
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Колку што ги знам јас правилата (поправете ме ако грешам:)) во евентуално финале Вардар-Фени, Фени ќе стартува со 1-0, но првиот меч ќе се игра во Скопја, затоа што Осигурување беа на прво место во регуларниот дел :smir:
И плус домашен терен на Фени..не се игра првата евентуално во Скопје, во Кавадарци би била...
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Колку што ги знам јас правилата (поправете ме ако грешам:)) во евентуално финале Вардар-Фени, Фени ќе стартува со 1-0, но првиот меч ќе се игра во Скопја, затоа што Осигурување беа на прво место во регуларниот дел :smir:

Јас така знам, а и коментаторот така кажа вчера... :smir:
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
235
Поени од реакции
0
Ne greska ste Prviot natprevar FENI go igra doma nema vrska tabelata 3:1 e vo pobedi se gleda medjusebniot rezultat
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.694
Поени од реакции
71.025
И плус домашен терен на Фени..не се игра првата евентуално во Скопје, во Кавадарци би била...
Јас така знам, а и коментаторот така кажа вчера... :smir:
Ne greska ste Prviot natprevar FENI go igra doma nema vrska tabelata 3:1 e vo pobedi se gleda medjusebniot rezultat
Сепак јас мислам дека вие грешите освен ако не го смениле системот баш од оваа сезона. Ондак која би била поентата да се игра со другите екипи ако се гледаат само меѓусебните дуели? Они се први на табела и со тоа ја добиваат предноста на домашниот терен, а вие ќе почнете со 1-0 дека ги добивте во меѓусебни дуели. Порано знам дека многу пати се случуваше МЗТ да почне дома, а да губи си 0-1 :toe:
Не тврдам, ама прилично сум сигурен во моето кажување, но и ако грешпам се извинувам :)
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
235
Поени од реакции
0
Mnogu se izvinuvam i si gi povlekuvam zborovite shto tvrdev deka FENI igra doma ama ne bila taka vo skopje se igrael prviot natprevar :smir::smir:
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Победа на Фени над Металац со резултат 79 - 63 и пласман во полуфиналето на БИБЛ лигата :smir:


Во полуфиналето се среќаваме со Ловќен од Цетиње.:helou:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
:bravo::bravo::bravo: за Фени.
Ви пожелувам да го освоите пехарот во БИБЛ лигата оваа сезона.:pehar:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom