Фан Клуб : Фени Индустри

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Со која физичка спремност Ѓуров ќе игра на 4?Ѓуров може да му парира на Бојан Трајковски?Рајко е крив не ми го правдајте.
Димитријевиќ играч,дај те молам на здрав мозок не ме прави будала.Самарџиев-Талик на кец,незнам што му требаше Мираковски и толку пари за него(сигурно е над 3 000 евра месечно).Има 2ца добри играчи на 1,на 2 Бошњак-Прекович,на 3 ќе го играше Кол и кога ќе има потреба Ѓуров.Да си земеше еден универзалец што може да игра и 4 и 5 ќе беше супер.Нема да мора да го игра Кол на 4ка,ќе го 3ка.Кол на 3ка-добра 4ка-Златко на 5ка.
Ѓуров > Трајковски

Не знам колку си приметил, ама Чемата е се побавен, нема потребна брзина за плеј, мораше уште еден играч налик Браун да се донесе.
Добро е за Чемата шо уште го има шутот, а и паметен играч е, за искуство да не почнуам.
Точно е дека добро ќе дојдеше уште ден квалитетен центар, ама фалеше и бек, очиглено се нема финансиски капацитет за две засилувања па мора да се праве компромис, има луѓе шо знаат таму шо и како треба, сигурно се поупатени од мене и од тебе.

Димитријевиќ си играе и склад со минутажата шо а добива, борбено човече е, ќе поиграе 10-15 минути, ќе акне 2-3 тројки, солидна одбрана и пак на клупа, не е ништо посебно ама па не е ни толку отепан.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ѓуров > Трајковски

Не знам колку си приметил, ама Чемата е се побавен, нема потребна брзина за плеј, мораше уште еден играч налик Браун да се донесе.
Добро е за Чемата шо уште го има шутот, а и паметен играч е, за искуство да не почнуам.
Точно е дека добро ќе дојдеше уште ден квалитетен центар, ама фалеше и бек, очиглено се нема финансиски капацитет за две засилувања па мора да се праве компромис, има луѓе шо знаат таму шо и како треба, сигурно се поупатени од мене и од тебе.

Димитријевиќ си играе и склад со минутажата шо а добива, борбено човече е, ќе поиграе 10-15 минути, ќе акне 2-3 тројки, солидна одбрана и пак на клупа, не е ништо посебно ама па не е ни толку отепан.
За тоа за Ѓуров и Трајковски нека зборат бројките,доста на стара слава..
Каков компромис бе пријателе.
Па нека го игра и Иван на кец,тој би немал ништо против барем во тоа биди 100% сигурен.Неможе со 2ца играчи да играш на 4-5.НЕМОЖЕ !
п.с Пази и Неделков го имате на 1 :):)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Каков компромис бе пријателе.
Па нека го игра и Иван на кец,тој би немал ништо против барем во тоа биди 100% сигурен.Неможе со 2ца играчи да играш на 4-5.НЕМОЖЕ !
Иван Бошњак на кец?!?!?!

Е воа е врхунац, може он не би имал ништо против ама колку ќе придонесе он на таа позоција? ИЧ!
Само ќе го навлече бесот на фановите и после секој пораз он ќе биде крив.

Не се 2 играчи за 2 позиции, Цобето беше повреден, има мака со коленото, не може да играе повеќе од 10-ина минути...

И по 100-ти пат, Ѓуров може да покрие на 4-ка, у мак лига без проблем, одговорно тврдам.

За тоа за Ѓуров и Трајковски нека зборат бројките,доста на стара слава..
Нека доживее Трајковски повреда како Ѓуров, па ќе правиме муабет како ќе играе.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Иван Бошњак на кец?!?!?!

Е воа е врхунац, може он не би имал ништо против ама колку ќе придонесе он на таа позоција? ИЧ!
Само ќе го навлече бесот на фановите и после секој пораз он ќе биде крив.

Не се 2 играчи за 2 позиции, Цобето беше повреден, има мака со коленото, не може да играе повеќе од 10-ина минути...

И по 100-ти пат, Ѓуров може да покрие на 4-ка, у мак лига без проблем, одговорно тврдам.

Нека доживее Трајковски повреда како Ѓуров, па ќе правиме муабет како ќе играе.
Го знам Бошњак повеќе од тебе , биди сигурен и знам што и како може да изигре.Ама најжално е што ги имате Самрџиев-Браун тука е и Неделков,а вие го земвате и Мираковски.
И јас по 100ти пати ти кажувам,да не го земаше Мираковски,вашиот "стручњак" ќе имавте 2 квалитени плеја во Браун,Самарџиев,два квалтетни бека во Прекович,Бошњак,2 супер крила Кол,Ѓуров.Да земавте играч што може да игра и 4 и 5 и Гоцевски на 5ка.
Кол ќе можеше да помага на 4ка,а новиот играч на 5ка.Ама ај да не филозофирам многу,ќе правиме муабет кога ќе се игра и финале и се.Колку ќе ви биде тешко беш висок играч.:wink:
Ама во моментот не е важно каква повреда имал Ѓуров и дали ќе се повреди Трајковски,вие сакате да бидете шампиони така?
Ако се повредил Трајковски како Ѓуров ,па како ќе играл.:nesvest:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Го знам Бошњак повеќе од тебе , биди сигурен и знам што и како може да изигре.Ама најжално е што ги имате Самрџиев-Браун тука е и Неделков,а вие го земвате и Мираковски.
И јас по 100ти пати ти кажувам,да не го земаше Мираковски,вашиот "стручњак" ќе имавте 2 квалитени плеја во Браун,Самарџиев,два квалтетни бека во Прекович,Бошњак,2 супер крила Кол,Ѓуров.Да земавте играч што може да игра и 4 и 5 и Гоцевски на 5ка.
Кол ќе можеше да помага на 4ка,а новиот играч на 5ка.Ама ај да не филозофирам многу,ќе правиме муабет кога ќе се игра и финале и се.Колку ќе ви биде тешко беш висок играч.:wink:
Здравје до тогаш, ни да стигниме до финале па после знајме како.

Па и ако се случе некое изненадување да тепаме у сабота... ај да не лафам предвреме, клета уста иам.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Христов полека бе малце,со цел фан клуб се караш,сите ги оправаш,Емил не бил стручњак!?!?
Емил е подобар од Кадија,тој ве посра вас лани,и Мираковски не зема над 3000 Е.
Зашто да не го земе Мираковски?
Сеа на 1 позиција Фени се убедливо најјаки.
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Ви сте луди бре :vozbud:


малии а ти да одиш да истрчиш еден круг околу гимназија и па да дојдиш да го прочиташ постот ја ли а пишам бре нели гледаш кај е објавена види стока дааааааа :tapp:
вака друже-извини ама јас не сакав да те навредам тебе..усвари грешка си ме сванал.јас сакав да го нападнам типот што ја пишел статијата во кавадарче.(а ти си го постирал линкот)јас знам дека таа статија не е од тебе напишана....
и друго-не можеш да ми викаш мали затоа што јас имам повеке години од тебе....
и трето да, може да истрчам еден круг околу гимназија и кога пак ке ја прочитам таа статија ке знам дека не е од тебе.....
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Христов полека бе малце,со цел фан клуб се караш,сите ги оправаш,Емил не бил стручњак!?!?
Емил е подобар од Кадија,тој ве посра вас лани,и Мираковски не зема над 3000 Е.
Зашто да не го земе Мираковски?
Сеа на 1 позиција Фени се убедливо најјаки.
На позиција 1 се убедливо нај јаки ?
Работнички не е за фрлање Стојановски,Угроновски.
3 000 е најмалку.4 500 зимаше во Работнички.
А дека Емил е подобар од Кадија , нема да зборам повеќе.
Ти тренираш кошарка,доволно ќе ти биде 10 минути да присуствуваш на тренинг на Кадија,јас ти гарантирам дека ќе го смениш мислењето.:)
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
На позиција 1 се убедливо нај јаки ?
Работнички не е за фрлање Стојановски,Угроновски.
3 000 е најмалку.4 500 зимаше во Работнички.
А дека Емил е подобар од Кадија , нема да зборам повеќе.
Ти тренираш кошарка,доволно ќе ти биде 10 минути да присуствуваш на тренинг на Кадија,јас ти гарантирам дека ќе го смениш мислењето.:)
Вака значи,не викам дека се за фрлање Угриновски и Стојановски,ама сепак Фени се појјаки на 1.
Јас сигурно ти кажувам дека зима помалку од 3000 без разлика колку зимаше у Работнички/
А за Кадија не знам,со Емил сум имал тренинзи и тоа подолг период и можам да кажам дека е феноменален тренер,плус млад е,ќе биде многу јак тренер.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Какви 3000 евра, помина тоа време, сеа и со илјадарче треба да бидат задоволни
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Сепак у недела играјме со Работничи ќе ја имало пренос на МТВ барем така вика опинокот над мене па здравје нека е очекуам одмазда:helou:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
На Рајко му гори под нозете, ако ја заебе и оваа лошо му се пише, а Рајко фан..!?
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
i Kadija i Emil se prikaski sami za sebe...zmija da te apne ili magare da ti go bapne.Kadija za u nekoja mladinska skola ke go bide,a za nesto poveke no way.Ne bi me iznenadilo ako e bez angazman ili eventualno u nekoja vtora liga.Emil...ako Feni opstane kako klub dogodina nema sansi pak da im e trener,mislam deka dogodina ke e u Rabotnicki nekoj pomosnik ako Srbinovski se majne od tamu.Da ne filozofiram na taa tema i da ne se povtaram ama trenero glavna zadaca mu e da im go najde vistinskoto mesto na igracite...toa Emil go nema...lani mu se pogodi,dobar fond na igraci,ogromna sreka,pomos od sudiite i opstana...sekundi go delea Feni lani da ostane bez trofej i u kupo i u ligata.Za vajgodisnio roster...pusti go Jovovic(tipceto mi idese na zivci,prvokator,ama igraese so srce i fakase eden kup topki,a znaese i trojka da frle) koj sto igrase za 2000 evra,a zema go Stanko za 7000.Lanskata ekipa e duplo pojaka od godinesnata,a na pola poevtina(dodeka bese Stanko).Za Mirako...dali e dobar izbor...pa treba da si lud da misles deka e los poteg da go imas najdobrio plej u MKD,e a kolku ke uspees da go iskoristes,toa e do trenero.Strumica se proseta do sampioska titula polani,i koj bese centaro....Zlatko i mala pomos od Hajivasilev.Lani Pupo ili povreden ili suspendiran,Latovic cela sezona ja istera demek centar e,i bez Pupo duri i podobri brojki imaame.Sakam da kazam,na Feni ne mu treba centar,mu treba dobar strateg koj so ke mu kaze na Semata deka ke igra 2-ka i neka sutira,a u odbrana da ne gi brka plejovite tuku krilata oti e baven,Kol da kruze okolu reketo a ne da e na 6.25,eventualno ako e isfrlen nadvor a sam pa da sutne.Cobe +15 min. poveke na utakmica na steta na Gjurov,i slikata ke e mnogu podruga,a ne da zavisite od suto za tri na Prekata od 7 metri.Prekata od lesno li gi maa od tam...taka kako so sutira bez skok i slow motion ke go cuva malo dete na 6.25 i se vlece nadvor...koga ste go videle da napraa skok sut...e nema ni da videte,oti ne moze i ne znae.Kako i da e,ne e se zagubeno,u prvenstvoto gi imate Mirako i Bosnjak,ama sepak mnogu raboti zavisat od kakavano
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.271
Поени од реакции
6.934
jas se slagam so postot na baba(nataki nemozam da procitam) u celost. bole minatata godina bese 20 pati poaren od cekovski vaa godina. isto se slagam deka ni treba i nov podobar trener. trener so ce mu gi najde pravite pozicii na igracite. kaj nas emil ne vikam deka e los trener samo e uste mlad i uste nogu treba da uce. :salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom