Фан Клуб : Фени Индустри

Z

ziko bt

Гостин
e kavadarecki humor ova ko so cacko e majtore znam so mu e.e so mu e.rasipano e.:pos2::pos2:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Море шо е воа слишам дека Сител 3 ќе вршел пренос за утре со Работнички вака ли е ваа или само шпекулации..
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Може холограмски ќе се уклучат у Бугарија, глеаш Ѕинго нова технологија има :pos2:

Шала на страна, мислам дека ќе нема пренос, бар немат ништо најавено, ај ако не па у Дуел це бапниме :)))
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Може холограмски ќе се уклучат у Бугарија, глеаш Ѕинго нова технологија има :pos2:

Шала на страна, мислам дека ќе нема пренос, бар немат ништо најавено, ај ако не па у Дуел це бапниме :)))
Ааа за у дуел лесна е таму ако ојме гратис сок давале и стручен коментар од Бандата :pos: малце се насмејме :pos:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Многу добри аватари!:je::je::je:



Мојот се вклопува?:nesum:
 
Z

ziko bt

Гостин
Прековиќ во Белград по пасош

На средбата со Амак СП, Фени настапи без искусниот Милан Прековиќ. Откако по натпреварот Пелистер-Фени српскиот интернационалец остана без пасош, мораше да замине за Белград и да се обиде по скратена постапка да добие нов пасош за да може да им помогне на своите колеги во Бугарија, во полуфиналето од БИБЛ лигата, утре. Фени за Самоков замина во неделата рано наутро без Прековиќ кој доколку успее да среди со пасошот директно ќе се приклучи во Бугарија.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Прековиќ во Белград по пасош

На средбата со Амак СП, Фени настапи без искусниот Милан Прековиќ. Откако по натпреварот Пелистер-Фени српскиот интернационалец остана без пасош, мораше да замине за Белград и да се обиде по скратена постапка да добие нов пасош за да може да им помогне на своите колеги во Бугарија, во полуфиналето од БИБЛ лигата, утре. Фени за Самоков замина во неделата рано наутро без Прековиќ кој доколку успее да среди со пасошот директно ќе се приклучи во Бугарија.
Преко вчера поднесил барање за виза и ако му издадат вечер ќе игра инаку пасошот му е изваден вчера рано утрото во Скопје во Амбасада поднесиле барање за виза па ќе видиме за колку време ќе му издадат.
П.С.Ништо од преносот на сител3 ќе мора да ојме у дуел.
Инаку утакмицата по наше време почнува во 19 15 а по бугарско 20 15:helou:


Слики од Самоков на тренингот на нашиот шампион..


Taliek Brown (Feni Industries)​
23-03-2009 | 20:30 |
Feni Industries player Taliek Brown:



Is your team ready for the Final Four?

“I think we are ready to come out and play really hard and win this one.”



What is your opinion of the Eurohold Balkan League?

“For first time, I think it’s very good league, with lots of good teams and we had very good experience in this tournament.”



What do you think about your semifinal opponent?

“Ferpsed Rabotnicki is tough opponent, we played with them in Macedonia. Will be just a regular Macedonian battle. They do have a good and quality guards and also tall guys. But we are mentally very well prepared and if we do tactically everything on the court we should be all right.”



Your chances at the semifinal?

“Our chances are big. We are coming here as favorites and we want to win it all.”



Who is the main favorite to win it all?

“No doubt, Feni Industries.”


Интерјвју со Талик (трајчо) Браун :vozbud: кој разбира Англиски ќе разбере ме мрзеше да преведувам сеа требе нашколо да одам.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Преко вчера поднесил барање за виза и ако му издадат вечер ќе игра инаку пасошот му е изваден вчера рано утрото во Скопје во Амбасада поднесиле барање за виза па ќе видиме за колку време ќе му издадат.
П.С.Ништо од преносот на сител3 ќе мора да ојме у дуел.
Инаку утакмицата по наше време почнува во 19 15 а по бугарско 20 15:helou:


Слики од Самоков на тренингот на нашиот шампион..


Taliek Brown (Feni Industries)​
23-03-2009 | 20:30 |
Feni Industries player Taliek Brown:



Is your team ready for the Final Four?

“I think we are ready to come out and play really hard and win this one.”



What is your opinion of the Eurohold Balkan League?

“For first time, I think it’s very good league, with lots of good teams and we had very good experience in this tournament.”



What do you think about your semifinal opponent?

“Ferpsed Rabotnicki is tough opponent, we played with them in Macedonia. Will be just a regular Macedonian battle. They do have a good and quality guards and also tall guys. But we are mentally very well prepared and if we do tactically everything on the court we should be all right.”



Your chances at the semifinal?

“Our chances are big. We are coming here as favorites and we want to win it all.”



Who is the main favorite to win it all?

“No doubt, Feni Industries.”


Интерјвју со Талик (трајчо) Браун :vozbud: кој разбира Англиски ќе разбере ме мрзеше да преведувам сеа требе нашколо да одам.
Колку секси слика на Рајко, ЅВЕР!:pos::pos:

Ме радува оптимизмот на Таци, јас истото го мислам, ќе тепаме бе, ќе тепаме!

ПС и јас го знам тиа филм со "ме мрзеше да преведувам"...:pos:
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Izgleda ne a davat feni b`lgarska rabota :tapp:








Рилски спортист излиза срешту Мега Хипо Лизинг в ½-финал на балканската лига

В Самоков днес стартира финалнијат турнир в Балканската баскетболна лига. Единственијат б'лгарски участник в'в финалната четворка Рилски спортист се изправја в п'рви полуфинал срешту ср'бскија Мега Хипо Лизинг, като домакин на срештата е "Арена Самоков", а срештата ште б'де предавана прјако по БНТ Сат от 18:00 часа. Рилски спортист зав'рши на п'рво мјасто в својата група "Б" в Балканската лига, а Мега останаха четв'рти.
 
K

kaiser soze

Гостин
Izgleda ne a davat feni b`lgarska rabota :tapp:

Нема да ја пренесуват со сигурност на БНТ.Само Рилски-Хипо ќе ја дават.На Сител 3 незнам дали ја дават.Сега ќе му се јавам на Трпески да го прашам:pos:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Нема да ја пренесуват со сигурност на БНТ.Само Рилски-Хипо ќе ја дават.На Сител 3 незнам дали ја дават.Сега ќе му се јавам на Трпески да го прашам:pos:
Мадрид, нека ти го даде бројот, си живеат они двајца:pos::pos:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Мадрид, нека ти го даде бројот, си живеат они двајца:pos::pos:
Игор Трпевски FTW!! :vozbud:

Море да нема забуни, не ми го вреѓајте Иџето, Ѕинго мрсниот не сака да дава пари, ѓоа кусо му се, ебате путекот мајчин кратовски :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom