Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
ќе видиме ќе му треба малце време да се уклопат у играта али се надевам и 1во место во БИБЛ :vozbud:
Мислам дека рокот за пријавување нови играчи од страна на клубовите во БИБЛ истече пред недела дена.:toe:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Немав надеж и онака за БИБЛ, Свислион секако ќе не треска. Вака барем за Мак. титула сум сигурен :)
Аман што сте се исплашиле толку од тој Свислион....Несакам да се правам паметен но очигледно вие не сте свесни колку вредат Иван,Мите...Еј,Мите лани сам го држеше Работнички сам!Даваше по 40 поени на утакмциа,по 7-8 асистенции играше 40 минути.Иван,само пофални зборови имам за него...Ама ај да не ги фалам многу,ќе си ги видите на дело,а ветувам ќе дојдам и јас да ги гледам на некоја утакмица :)

Нема само на ваа утакмица или целосно до крајот да играат?
До крај нема да играт.Рокот за пријавување на играчи истече.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Аман што сте се исплашиле толку од тој Свислион....Несакам да се правам паметен но очигледно вие не сте свесни колку вредат Иван,Мите...Еј,Мите лани сам го држеше Работнички сам!Даваше по 40 поени на утакмциа,по 7-8 асистенции играше 40 минути.Иван,само пофални зборови имам за него...Ама ај да не ги фалам многу,ќе си ги видите на дело,а ветувам ќе дојдам и јас да ги гледам на некоја утакмица :)
Не ми е тоа зборот бе баце, гледам колку вредат, очигледно не ногу пошто Мираковску у втора грчка лига не можел да просперира (не се пали сеа), сигурно не дојди кај нас од шо сме му ногу мили. Не е лош играчот, супер е за кај нас и мислам дека ќе биде доволен за да освојме титула у домашно првенство, али за БИБЛ ќе се позапрашаме.

И неам надеж за БИБЛ баш поради тоа шо немат право да играат, со нив подруго ќе беше, ама со оглед на тоа дека пред неколку месеци не се знаеше дали ќе иаме клуб, задоволен сум од моменталната ситуација.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Не ми е тоа зборот бе баце, гледам колку вредат, очигледно не ногу пошто Мираковску у втора грчка лига не можел да просперира (не се пали сеа), сигурно не дојди кај нас од шо сме му ногу мили. Не е лош играчот, супер е за кај нас и мислам дека ќе биде доволен за да освојме титула у домашно првенство, али за БИБЛ ќе се позапрашаме.

И неам надеж за БИБЛ баш поради тоа шо немат право да играат, со нив подруго ќе беше, ама со оглед на тоа дека пред неколку месеци не се знаеше дали ќе иаме клуб, задоволен сум од моменталната ситуација.
Јас мислам дека во БИБЛ ние уште сега се одкажавме капак на сето ова е и отпуштањето на Марко Димитријевич сега наместо 2 -3 играчи изгубивме така да голем успех би било ако го минеме Левски кој изузетно се појача во изминатиов периот со доведувањето на Џонс (бивши НБА игра) и уште еден квалитетен центар од Литванија мислам дека беше па така да ако дојдеме до тој Фајнал Фор во Варна тогаш Амир може некои протекции да направе со Штрикс за да ги регистрираат Мирак и Иван али сето оваа е еден вид на шпекулација.
П.С Кажите од колку е утакмицата утре да одам у Дуел да а гледам ќе а давале слушам.:salut:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
i so Ivan i Mirako za u Bibl ste poslabi,ama u MKD pa ke ste prvi,favoriti ste...koj ke ve trpe.U sekoj slucaj,dve pricini poveke da idame u Jasmin.Pa ke tepame pat za Kavadarci.Da ne ni busete gumite,u najmala raka sum neutralen.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
i so Ivan i Mirako za u Bibl ste poslabi,ama u MKD pa ke ste prvi,favoriti ste...koj ke ve trpe.U sekoj slucaj,dve pricini poveke da idame u Jasmin.Pa ke tepame pat za Kavadarci.Da ne ni busete gumite,u najmala raka sum neutralen.
Ее кој ќе не слуша ви да го ебам кој може :vozbud: бтв нема да ви ги бушиме гумите туку ќе ви ги дупниме:pos2::pos2: се драпам бе не се плашите дојдите ќе има што да се виде јас мислам:helou:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
i so Ivan i Mirako za u Bibl ste poslabi,ama u MKD pa ke ste prvi,favoriti ste...koj ke ve trpe.U sekoj slucaj,dve pricini poveke da idame u Jasmin.Pa ke tepame pat za Kavadarci.Da ne ni busete gumite,u najmala raka sum neutralen.
Не сме такви ни бе пријателе, ако си дојден да гледаш кошарка кој ти може нешто :)
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
za sega ne se plasam,ke parkiram pred sala,ama lani parkiraah u picku mater,uste malku u Negotino_Obavezno idam,ke ima dobra kosarka a i da se vidam so Svabo (Ivan)
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
61-51 моментално губиме 10 разлика но добро се држиме не е некоја голема разлика барем до крајот да загубиме помалце од 10 која е лесно надокнадлива предонс на Левски..
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
61-51 моментално губиме 10 разлика но добро се држиме не е некоја голема разлика барем до крајот да загубиме помалце од 10 која е лесно надокнадлива предонс на Левски..
Моментално е 61-55.Конечно Гоцевски:back:15 поени има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom