Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
se eba feni nema vice kosarka.a i taka mu treba neka se rasture.se isforsiraa na vija volku na nija nolku i sega ku__c ne igraat
што душман ке беше жити се!!како може да се ситиш на ваква работа??мене ми беше многу жал што струмица се распадна а не па за фени!и друга работа-фени не е распаднат-ситуацијата е тешка ама не само за нашиот шампион.еве и на пелистер му ги намалиле платите.
и друга работа доналд пак ке си остане во фени:vozbud:е може станко да си замине.поздрав до сите вистински љљубители на мак.баскетот,,,:smir:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
што душман ке беше жити се!!како може да се ситиш на ваква работа??мене ми беше многу жал што струмица се распадна а не па за фени!и друга работа-фени не е распаднат-ситуацијата е тешка ама не само за нашиот шампион.еве и на пелистер му ги намалиле платите.
и друга работа доналд пак ке си остане во фени:vozbud:е може станко да си замине.поздрав до сите вистински љљубители на мак.баскетот,,,:smir:
Батали ги нека серат колку сакат.

Туку дај кажи од кај информацијата за Кол :) А китот нека оде кај сака, и онака кур не бива од него.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Сите најмногу се плашат Кол да не замине, он ако остане се реде некако за другите ќе се најде некоа замена :pipi:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
и мене најмногу ме плаши за доналд.а искрено мислам дека талик ке остане во кавадарци.типот ептен е задоволен од тука тоа е јасно како бел ден.колку само беше срекен кога го повикаа пак оваа год. ако ви текнува на утакмицата не знам со кој игравме ама талик ги гушкаше сите дури и луге од публиката.:pipi:
а јас и онака не сум за станко и да си замине нема да ми биде мака.е ако замине соколов или нарачно стари ке ми биде сварно жал..

еве што најдов во нова македонија--


Чековски и Гоцевски си одат, Самарџиев и Ѓуров остануваат во Фени?

Кошаркарите на Фени индустри имаат рок до утре да се изјаснат дали го прифаќаат намалувањето на плати или, пак, ќе решат да го напуштат Кавадарци. Последните неофицијални информации од таборот на шампионот велат дека Ѓорѓи Чековски и Златко Гоцевски најверојатно ќе си заминат, додека многу блиску до останување се Горан Самарџиев, Марјан Ѓуров, како и српскиот интернационалец Милан Прековиќ. Американците Доналд Кол и Талик Браун се во САД и засега е нејасен нивниот статус. Другите, меѓу кои најинтересни се Дарко Соколов и Слободан Михајловски, засега се неизјаснети.
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Ма нека си одат сите ке се собериме ни на гимназијата шо одиме преку летото ке ги згазиме и работнички и амак и сите :vozbud:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Ма нека си одат сите ке се собериме ни на гимназијата шо одиме преку летото ке ги згазиме и работнички и амак и сите :vozbud:
Шеширковски ќе го зејме тежок центар :pos2::pos2::pos2:и да виа и Уши и Трајковски шо се вика играч има да бегат ѓоа од оѓин изгорени:pos2::pos2:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Што ви е сега целта?Тимот ви е пред распаѓање,вие мајтап си играте:tapp:Ох бре боже:nesvest:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Што ви е сега целта?Тимот ви е пред распаѓање,вие мајтап си играте:tapp:Ох бре боже:nesvest:
Тимот не се распаѓа немај гајле Столе туа се луѓето утре ќе ојме ќе вијме кој што ќе си оде кој ќе си оде му пожелуваме аир да не виде кој ќе остане добродошол назад за тиа шо ќе си заминат ќе се земат замени и продолжуваме понатаки:helou:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Тимот не се распаѓа немај гајле Столе туа се луѓето утре ќе ојме ќе вијме кој што ќе си оде кој ќе си оде му пожелуваме аир да не виде кој ќе остане добродошол назад за тиа шо ќе си заминат ќе се земат замени и продолжуваме понатаки:helou:
Браво,браво...Значи какви навивачи има Фени,алал ви вера.:tapp:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Пак ќе бидиме шампиони:pehar::pehar::pehar::pehar:



Шампион,шампион,шампион,шампион,шампиоон,....е Феени,Фени,Фени....е шампион:cuc::cuc:

Браво,браво...Значи какви навивачи има Фени,алал ви вера.:tapp:
Шо ти значи воа?


Дечкото убаво си кажам,кој ќе си замине аир да не виде у животот:toe:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Дечкото убаво си кажам,кој ќе си замине аир да не виде у животот:toe:
Како може така да да зборете бе?Нема никаква љубов спрема играчите?Кол?Кој јас се срамувам ден денес што го потценив како играч а не направи мали деца давајќи ни по 50 поена во Струмица,Браун?Кој го испадивте?И на повик одговори одма,и се врати во Кавадарци?Аир да не видат?Браво,браво.
Прековиќ?Аир да не виде?ц.ц.ц. што народ ќе бевте вие бе.
 
K

kaiser soze

Гостин
Како може така да да зборете бе?Нема никаква љубов спрема играчите?Кол?Кој јас се срамувам ден денес што го потценив како играч а не направи мали деца давајќи ни по 50 поена во Струмица,Браун?Кој го испадивте?И на повик одговори одма,и се врати во Кавадарци?Аир да не видат?Браво,браво.
Прековиќ?Аир да не виде?ц.ц.ц. што народ ќе бевте вие бе.
Кој рече дека немаме почит за играчите,од еден пост ли го заклучи ти тоа?За тој што е професионалец во Фени,како на пример Кол,и да замине од тимот ќе го испратиме најдостоинствено ,затоа што му го даде на тимот изминатата сезона,а богами и оваа.Го разбирам апсолутно,вреде како играч,ја заслужува платата во целост.А за оној кој мисле дека е звезда,со никаков учинок и придонес за клубот,а платата му е буквално двојно повеќе од таа што ја заслужува,а што прв збесна да си оди,самиот треба да се засрами поради условите кои му беа дадени,како во ниеден клуб во државата и што не го почитува тоа.е така не иде...
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Јас Кол и Браун највеќе ги поштувам од тие што се зборува дека ќе си одат и не мислам на нив ама за Нослето и Станко,нека одат у пм ако толку сакаат да си одат:kesa::kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom