Фан Клуб : Фени Индустри

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ако пропадне ФЕНИ на душманите на МАК БАСКЕТОТ ќе му се исполне желбата....:toe:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ако пропадне ФЕНИ на душманите на МАК БАСКЕТОТ ќе му се исполне желбата....:toe:
Нема врска,ако мислиш за мене:pipi:Први сте во БИБЛ,имате реални шанси таму за да бидете и шампиони ако останете со тимот мислам,а за во мак лигата признавам,сакам Работнички да биде шампион:back:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Нема врска,ако мислиш за мене:pipi:Први сте во БИБЛ,имате реални шанси таму за да бидете и шампиони ако останете со тимот мислам,а за во мак лигата признавам,сакам Работнички да биде шампион:back:
Не wе сwц не мислам на тебе:bip::bip:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Освен Штерјо :pipi:
Нема врска,ако мислиш за мене:pipi:Први сте во БИБЛ,имате реални шанси таму за да бидете и шампиони ако останете со тимот мислам,а за во мак лигата признавам,сакам Работнички да биде шампион:back:
Ти момче уште на млади години умот не си го знајш :tapp:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Ти момче уште на млади години умот не си го знајш :tapp:
Добро дете е он море :pos2::pos2: ејј ни каа беме каа него даа абе газози играеме по улица а он глеај го стручни мислења дава има информации следе се браво за момчето башка каа ќе потпорасне ќе играе за Фени а Столе шо викаш:pos2::pos2::nesum:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Де бе каков распад!!! Еве од мене ќе му биде појадокот и гратис чајче ке имат нека понуде и некој друг нешто:vozbud:
п.с тешко, тешкооо :toe:
 
V

Viktoranius

Гостин
Абе не ме заебавајте, кај баш сега се распаѓате? Јас па очекував титула во библ ебаго.

Ај да се надеваме на подобрување на работите, искрено ви држам среќа.:)
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Абе не ме заебавајте, кај баш сега се распаѓате? Јас па очекував титула во библ ебаго.

Ај да се надеваме на подобрување на работите, искрено ви држам среќа.:)
Ќе биде Диме немај гајле ти ќе биде Амо ќе се снајде ќе најде некој динар од друзи спонзори билким ќе се управиме башка до јануар 20 има време уште башка сите овие работи за кои играчи ќе си одат се чисти шпекулации а тоа дека платите одат за 50% надоле е вистина :kesa:али таа е важно клубот не згаснува скрос:nesum::salut:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Абе јебига сеа, уште не сме пропаднати скрос, буџетот е моментално околу 200-250 000 евра, шо е сосем доволно за да бидиш конкурентен у ваква лига, само треба да се искоренат преплатените кошаркари и да се распределе буџетот ногу помудро, така да ќе заборавиме плати од по 10 000 долари месечно, играчи за по 1500-2000 евра низ Балканот има колку сакаш, само треба малку да се заангажира управата (освен и они ако не се разбегат) и кошаркарите шо ќе останат и новите поефтини шо евентуално ќе дојдат максимално да се заангажират.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Добро дете е он море :pos2::pos2: ејј ни каа беме каа него даа абе газози играеме по улица а он глеај го стручни мислења дава има информации следе се браво за момчето башка каа ќе потпорасне ќе играе за Фени а Столе шо викаш:pos2::pos2::nesum:
Се е можно во животот :)
Искрено не пратам многу,но....Фабриката затворена е?
 
K

kaiser soze

Гостин
Се е можно во животот :)
Искрено не пратам многу,но....Фабриката затворена е?
Немај гајле не е затворена,ако те засега толку тоа..Инаку за ситуацијата во клубот,реално тоа се очекуваше,со оглед на финансиската криза што го совлада светот,а ни ние не сме имуни на тоа.Не очекувам некој одлив на играчи од Фени,затоа што дел од нив се преплатени тука и во никој друг тим во државава не би ги добиле сличните примања и привилегии како во Фени.Од друга страна ни другите клубови не може да ги одмине кризата следната година,која по најавите ќе биде многу потешка од оваа на финансиски план секако,па и нивните сопственици ќе спроведат слични мерки,редуцирање на буџет,отпуштање на дел од играчите и сл.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Немај гајле не е затворена,ако те засега толку тоа..Инаку за ситуацијата во клубот,реално тоа се очекуваше,со оглед на финансиската криза што го совлада светот,а ни ние не сме имуни на тоа.Не очекувам некој одлив на играчи од Фени,затоа што дел од нив се преплатени тука и во никој друг тим во државава не би ги добиле сличните примања и привилегии како во Фени.Од друга страна ни другите клубови не може да ги одмине кризата следната година,која по најавите ќе биде многу потешка од оваа на финансиски план секако,па и нивните сопственици ќе спроведат слични мерки,редуцирање на буџет,отпуштање на дел од играчите и сл.
Офтопик е,ама сакам да прашам како ќе преживеат руските кошаркарски клубови сега?Химки,Цска М,Динамо Москва,Урал?Па тие сите ќе пропаднат таму?:tapp:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Точно е, играчите беа преценети и преплатени, дури и за помалку пари од тој планиран буџет можеше да се направи посилна екипа од ваа сегашната, ама очигледно е дека клубот не гледа(ше) долгорочно, само фрла(ше) огромни пари по играчи без никаква корист од сето тоа
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Офтопик е,ама сакам да прашам како ќе преживеат руските кошаркарски клубови сега?Химки,Цска М,Динамо Москва,Урал?Па тие сите ќе пропаднат таму?:tapp:
Веќе почнааа со распродажбата и таму Ненад Крстиќ се врати во НБА по 4 месеци поминати во Европа истото ги чека и другите НБа луѓе кои долетаа во Русија оваа лето пошто фана тешка финансиска криза така да се се е*а другар паѓаат тимови со милионски буџети не па ли Фени со 500 000 годишно:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom