Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
decko,koj i da si ne ti uspeva fintata da se pravis deka si goran.nekoj moze ce ti poveruva ama brzo ce se otkrie.banda daj barem ti da a ebam majka mu ne veruj na vakvi raboti,zarem mislis deka goran ce padne na voa nivo i tuka u 2 saat ce si pise so nas.daj molim te
MORE DONCE KOJ DRUG ZNAE OSVEN MENE I NEGO DEKA MAKEDONIJA A IGRAEME DENESKA DA TEPA RAKOMET.
I DRUGO NESTO,BAS ZATOA NA SITE VI PISAM DEKA TIA SO E COVEK E COVEK SO SITE I NE BIRA NIVO KAA SO VIKAS.
JA NA SO NIVO SUM PADNAT TUKA SO JADAM GOMNA DVE NEDELI VECE,SO DOGOVARA SOSTANOCI NA KOJ NE DOJDE NIKOJ,I SO GO TERAV DVA DENA DA SE UKLUCE TUKA DA VIDE OTI NARODOT GI SAKA,OTI DA BIDAM ISKREN JA VECE NE MOZEV DA MU OBJASNUAM SEKOJ DEN KOA SE DRUZIME NA KAFE.VI KAZA COVEKOT,SEGA TREBA DA SPIE,UTRE IMAT KASETA ZA GLEDANJE OD SABALJE,PORUCEK E UTAKMICATA.SEKOE SLOBODNO VREME CE GO KORISTE DA SE UKLUCE I DA SE MUABETITE.
TOA ZA MENE DONCE E MNOGU VISOKO NIVO AKO VECE GO SPOMNUJS.
BIDI SIGUREN DEKA E ON 100%.:smir:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
го правевме муабетот за Албанци....може вие им завидувате што ги има тука нели ..си викате боље они у кавадарци да беа а ние у ск.....

не не сакате дека имаме се што сакаме
општо се...најголем..најубав град имаме
сеа трамвај ке ни стават нови автобуси
цело скопје се урбанизира кај се имаше сега и повеќе ке има
затоа вие ги мразите скопјани..затоа машко

јас немам омраза спрема никој ама вие само си ја стекнувате од нас
после ке речат зошто скопјани никого не сакаат...е ај зошто
зошто другите не не сакаат...и никој не ни треба..држава сме за вас
и секогаш ке бидеме никогаш нема да зависиме од вас и други такви
сељандури како тебе..запамти не сакам да се карам.....
Град со ограничени можности (Кавадарци) или град со неограничени можности (Скопје) би го одбрал Скопје
Град каде што можиш да си преспиеш на плоштад и никој ниш да не ти рече и град кадешто убииство е мисловна именка или град каде ризик е да излезеш од дома би го избрал Кавадарци.Доста ми е скромен сум.Во провинцијата има земјодлество индустрија се и ако немаш работа можиш да егзистираш.Едно се слагам со вас шо пеетее СКОПЈЕ СЕ ГРАДИ СО ВАШИ пари чиста вистина.Да не се провинцијалците ќе бидете мизерија.Кога ќе се изградат универзитети во сите градови ќе сваните што значеле тие провиницијалски сељаци за вас...
П.С
Пред да дојдете во Кавадарци некако по релаксиран ми беше.Да не беше ти шо го јадеше ќотекот или пак доби гнојна ангина од промајата по автобусот па шо вака не замрази даа
 
Член од
5 март 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
JAs sakam samo edno da prasammm...Atanase ili bilo koj vaka po od lozarite... dali lozari moze da iznenadat utre so MZT?:smir:...da se soberat site kako sto bese za kupot na RM pa cela sala da ece vo eden glas... poz. Zapad
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
30
Поени од реакции
0
MORE DONCE KOJ DRUG ZNAE OSVEN MENE I NEGO DEKA MAKEDONIJA A IGRAEME DENESKA DA TEPA RAKOMET.
I DRUGO NESTO,BAS ZATOA NA SITE VI PISAM DEKA TIA SO E COVEK E COVEK SO SITE I NE BIRA NIVO KAA SO VIKAS.
JA NA SO NIVO SUM PADNAT TUKA SO JADAM GOMNA DVE NEDELI VECE,SO DOGOVARA SOSTANOCI NA KOJ NE DOJDE NIKOJ,I SO GO TERAV DVA DENA DA SE UKLUCE TUKA DA VIDE OTI NARODOT GI SAKA,OTI DA BIDAM ISKREN JA VECE NE MOZEV DA MU OBJASNUAM SEKOJ DEN KOA SE DRUZIME NA KAFE.VI KAZA COVEKOT,SEGA TREBA DA SPIE,UTRE IMAT KASETA ZA GLEDANJE OD SABALJE,PORUCEK E UTAKMICATA.SEKOE SLOBODNO VREME CE GO KORISTE DA SE UKLUCE I DA SE MUABETITE.
TOA ZA MENE DONCE E MNOGU VISOKO NIVO AKO VECE GO SPOMNUJS.
BIDI SIGUREN DEKA E ON 100%.:smir:

a mislis deka ne moze nekoj da ve razbere kaa sedite u duel i da pocne da si prave film deka e goran,e vaka ce iskoriste nekoi fakti i ce se prave pameten tuka.ja glava ostavam deka ne e on a i ti ce se uveris,ce vidis.aj eve neka kaze nekoj detal so nikoj ne go znae.eve na primer neka kaze kaj ima tetovaza i so e istetovirani nesto takvo slicno,a ne koj mu e kum ili kuma pa i ja znam toa,ne se lastite odma,pogotove ne ti banda,po cela den si so nego
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
JAs sakam samo edno da prasammm...Atanase ili bilo koj vaka po od lozarite... dali lozari moze da iznenadat utre so MZT?:smir:...da se soberat site kako sto bese za kupot na RM pa cela sala da ece vo eden glas... poz. Zapad
Не сум од Лозарите другар.А иначе чисто сумњам за утре дека би се вратиле
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
JAs sakam samo edno da prasammm...Atanase ili bilo koj vaka po od lozarite... dali lozari moze da iznenadat utre so MZT?:smir:...da se soberat site kako sto bese za kupot na RM pa cela sala da ece vo eden glas... poz. Zapad
Mnogu se spremni Lozarite..... Koa ke se izbaci VODJATA so sesirot i miska do kolena, mislam motivacijata za pesna e na najvisoko nivo huhu
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Град со ограничени можности (Кавадарци) или град со неограничени можности (Скопје) би го одбрал Скопје
Град каде што можиш да си преспиеш на плоштад и никој ниш да не ти рече и град кадешто убииство е мисловна именка или град каде ризик е да излезеш од дома би го избрал Кавадарци.Доста ми е скромен сум.Во провинцијата има земјодлество индустрија се и ако немаш работа можиш да егзистираш.Едно се слагам со вас шо пеетее СКОПЈЕ СЕ ГРАДИ СО ВАШИ пари чиста вистина.Да не се провинцијалците ќе бидете мизерија.Кога ќе се изградат универзитети во сите градови ќе сваните што значеле тие провиницијалски сељаци за вас...
П.С
Пред да дојдете во Кавадарци некако по релаксиран ми беше.Да не беше ти шо го јадеше ќотекот или пак доби гнојна ангина од промајата по автобусот па шо вака не замрази даа
Ало ... ти мислиш ние сакаме пола Македонија да ни престојува у Скопје бе ?? Мислиш сакаме наши деца (скопје) да не запишуваат факс зашо немало места за тие од некое затуцано место па морале у Скопје да ги префрлат ??
Ај размисли малце ....

И се лажеш ... нема да фалат ... стално има кој да замени работник ... си размислил така ??

пс:Воџо не мрчи сеа - не е провокација
ппс: Ти рече СПБ дека имале дупло стакло на автобусите што за тебе веројатно е сајнс фикшн.:salut::salut:
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
го правевме муабетот за Албанци....може вие им завидувате што ги има тука нели ..си викате боље они у кавадарци да беа а ние у ск.....

не не сакате дека имаме се што сакаме
општо се...најголем..најубав град имаме
сеа трамвај ке ни стават нови автобуси
цело скопје се урбанизира кај се имаше сега и повеќе ке има
затоа вие ги мразите скопјани..затоа машко

јас немам омраза спрема никој ама вие само си ја стекнувате од нас
после ке речат зошто скопјани никого не сакаат...е ај зошто
зошто другите не не сакаат...и никој не ни треба..држава сме за вас
и секогаш ке бидеме никогаш нема да зависиме од вас и други такви
сељандури како тебе..запамти не сакам да се карам.....
SMIRI SE BRE BATO,SO SE PALIS DJOA HEPO KOCKICA.PA NELI NEKNJA PISEME DEKA 63 SKOPJE IMASE POTREBA OD SITE SELJANDURI.NEMOJ TAKA BRE.SO TREBA SEA PAK LI ZEMJOTRES DA FANE PA DA VIDIS I TI OTI BEZ SELJACI NE MOZE.I ZNAJS SO,KAKO SAKAS VIKAJ ME SAMO NEMOJ DA ME STAVAS U IST KOS DJOA OD RADISANI DA SUM ILI SINDJELIC.OTI ONI KAKO SO IMAM JA MERENO,POBAVNO STIGNUVAT OD MENE U GRAD.SMIRI SE,ETE I GORAN VI SE JAVI VE POZDRAVI,SO STE NAPNALE TUKA SE BRECATE SITE DJOA MESECINATA A DELITE.:nenene:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Mnogu se spremni Lozarite..... Koa ke se izbaci VODJATA so sesirot i miska do kolena, mislam motivacijata za pesna e na najvisoko nivo huhu
тој тесашкиот ренџер хаха уште не верува дека цело кавадарци е помало од сите навивачки групи у скопје
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
a mislis deka ne moze nekoj da ve razbere kaa sedite u duel i da pocne da si prave film deka e goran,e vaka ce iskoriste nekoi fakti i ce se prave pameten tuka.ja glava ostavam deka ne e on a i ti ce se uveris,ce vidis.aj eve neka kaze nekoj detal so nikoj ne go znae.eve na primer neka kaze kaj ima tetovaza i so e istetovirani nesto takvo slicno,a ne koj mu e kum ili kuma pa i ja znam toa,ne se lastite odma,pogotove ne ti banda,po cela den si so nego
E,PA DONCE PRAV SI BIL ZA NIVOTO.SO K.R I SO KOGO JA SUM FANAL RABOTA TUKA NE ZNAM.A AKO NE E ISTETOVIRAN KAKO CE TI KAZE KAJ E ILI TI SI VLEZEN U FILM OTI SO DENIS RODMAN SE DOPISUIS.SO SE LASTITE...?:tapp::tapp::tapp:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
SMIRI SE BRE BATO,SO SE PALIS DJOA HEPO KOCKICA.PA NELI NEKNJA PISEME DEKA 63 SKOPJE IMASE POTREBA OD SITE SELJANDURI.NEMOJ TAKA BRE.SO TREBA SEA PAK LI ZEMJOTRES DA FANE PA DA VIDIS I TI OTI BEZ SELJACI NE MOZE.I ZNAJS SO,KAKO SAKAS VIKAJ ME SAMO NEMOJ DA ME STAVAS U IST KOS DJOA OD RADISANI DA SUM ILI SINDJELIC.OTI ONI KAKO SO IMAM JA MERENO,POBAVNO STIGNUVAT OD MENE U GRAD.SMIRI SE,ETE I GORAN VI SE JAVI VE POZDRAVI,SO STE NAPNALE TUKA SE BRECATE SITE DJOA MESECINATA A DELITE.:nenene:
па како он може да каже најлути ривали со нив сме биле...ние и они тоа нема да биде никад бе брат он стално почиња прв никој не го тера
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
30
Поени од реакции
0
E,PA DONCE PRAV SI BIL ZA NIVOTO.SO K.R I SO KOGO JA SUM FANAL RABOTA TUKA NE ZNAM.A AKO NE E ISTETOVIRAN KAKO CE TI KAZE KAJ E ILI TI SI VLEZEN U FILM OTI SO DENIS RODMAN SE DOPISUIS.SO SE LASTITE...?:tapp::tapp::tapp:


epa jas cesto odam i gi pratam treninzite na feni od tribina taka da znam deka e istetovoran i znam kade i so e istetovoran zatoa i spomnav.aj eve neka kaze on ako ne e taka.samo ne znam dali e tuka.ili napravi zbrka tuka sea i taka si zamina
 

Kajgana Shop

На врв Bottom