Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
АА Јоцо он е секако никаков се Манчестер му е у умот и стално се караме за тоа на сета таа и фудбалер се курдиса сеа уфилман е у пм не му се прилафуе :pos2::pos2: Туку шо побрзо да се среде работата али јас сепак мислам дека Чемата треба прв да повлече он да се чуе со Тони:helou:
ja ne znam dali e redot kralicata u anglija,da se javie po kucite i da cestitue nova godina ili obratno,ali od kaj znam,ce mu go otvoram na goran voa da go procita,pa kako ce odluce on.samo uste nesto da vi kazam,za site da vidite kolku ne ste pravi sprema niv.lani posto uste nemase ni aber za muabet za fun shop,a celo kavadarci idese po deckite za suvenir,site si dadoa po 100evra licni pari i nastampaa maici,beli i portokalovi i razdavaa na koj ce posaka.mislam deka milan,goran i vlado podeilija preku dvesta maici od niv,oti decinjata so idea pred vrata u stanevite kaj niv ne se razbirat od politika i ne znaat so e pecalba.oni gi sakat niv i cekaa pred vrata.i mene mi dadoa dve za mojte deca i sum mu blagodaren za toa.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
ja ne znam dali e redot kralicata u anglija,da se javie po kucite i da cestitue nova godina ili obratno,ali od kaj znam,ce mu go otvoram na goran voa da go procita,pa kako ce odluce on.samo uste nesto da vi kazam,za site da vidite kolku ne ste pravi sprema niv.lani posto uste nemase ni aber za muabet za fun shop,a celo kavadarci idese po deckite za suvenir,site si dadoa po 100evra licni pari i nastampaa maici,beli i portokalovi i razdavaa na koj ce posaka.mislam deka milan,goran i vlado podeilija preku dvesta maici od niv,oti decinjata so idea pred vrata u stanevite kaj niv ne se razbirat od politika i ne znaat so e pecalba.oni gi sakat niv i cekaa pred vrata.i mene mi dadoa dve za mojte deca i sum mu blagodaren za toa.
Чи Блаже таа е работата јас мислам али сепак Горан треба да потегне мислам пошто он е едниствен човек заедно со чи Илето и Емил Рајковиќ со бел образ пред нас:helou:
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
DONKE MORI DONKE

I pak DONKE MORI DONKE





OSNABRIK - NINBERG ..........OSNABRIK TIM 1 2+ (dava 2 gola):vozbud::vozbud:
aber donke ne tuku pisi kvoti i tipovi tuku temata e : K.K. FENI i vernite navivaci na FENI koi se celo vreme tamu i nezavisat od FENI industri i ne zele nisto, tuku tamu se samo od ljubov za sportot u kavadarci odnosno K.K FENI ae pozzz sega:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
Чи Блаже таа е работата јас мислам али сепак Горан треба да потегне мислам пошто он е едниствен човек заедно со чи Илето и Емил Рајковиќ со бел образ пред нас:helou:
i kako da potegne?pa li da sede dva saata i da ceka oti tebe ti teknalo taka i da ispadne samo pisenje tuka a toni imal rabota i uopste ne znael za sostanokot.ti sega so dogovaras ti rekol li toni ili si prajs filmovi sega tuka.
i so da ispadne kaa neknja li? ne ne baraa tri meseca,sea ne barat koa mu trebame. so treba vi pogolemi zvezdi od niv li da bidite.i samo za da znajte, posle toa duri ,ja mu pisav poraka na toni,deka e u redu deka ne znael i da se jave,on ne ni odgovori na nea.a,redno e da odgovoris koa ti pisat taka li e,pa ako treba reci i ne.ako ne e taka,neka se jave da pise deka ne e taka.
vi rekov ednas ce mu go pokazam na goran voa i on kako ce odluce.a kaa so bese napisano togi ,sea ne barat koa mu trebime,eve vidovte nikoj nikogo ne pobara neknja so fersped i publika imase,i se navivase.
ne me zamaraj za voa vise.:nenene:

I pak DONKE MORI DONKE







aber donke ne tuku pisi kvoti i tipovi tuku temata e : K.K. FENI i vernite navivaci na FENI koi se celo vreme tamu i nezavisat od FENI industri i ne zele nisto, tuku tamu se samo od ljubov za sportot u kavadarci odnosno K.K FENI ae pozzz sega:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
cao,mali gde si ti dosad ubila me ova deca.:helou::helou::helou:
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Baraj drug basket za mene

oti sinot ne go dava za nisto so nego spie. Da mu zemime drug basket od klubot a ce ti go dadam via :)) Taka nekako ako se razberime :vozbud::vozbud::vozbud:





ubavo so go imas,sea ako kazam treba da se skarate so Joco,ali ne e bitno.
toni ima broj od cemata,i neka mu se jave,ako ne jas ce mu go dadam,a u vrska so vikas prikaskata:ne e toa prikaska,i nisto tuka nemase skrisno,a ja ne reku deka od toni e toa.ja toa go kazuvav na tribinata imase uste najmalku 5-6 decki okolu so slusaa, a mislam deka i na zdraveto mu kazuvav pred toa.e,sea ja kolku so sum zapoznat so situacijata,na posledniot sostanok na lozari so upravata so ne uspea neli,bilo spomnato i za fan shopot i koga nekoj od upravata kazal deka toa so ce se prodava preku fan shopot,treba da ode za lozari,ama posto od negde treba da pomine so dokumenti neli da bide legalno,amir rekol da ode preku mene,i zizi sripal djoa poparen oti ja da sum pecalel od toa.moze i mene da mi e krivo preneseno,ali eve ja na site ce vi kazam,deka idejata za toa bese moja,ali ako nekoj misle deka preku toa mnogu ce pecale,neka povele,ja ne sakam da imam nisto so toa,ako nekoj misle deka ce se matat nekoi vodi.toni i cemata moze da se povrzat ako saka toni,neka se kaze se kako bilo ama i od dvete strani,bez prikaski i terajte.ja kazav,so i da e ja sum si stalno na istoto mesto na zapad i sum so deckite.so mozam od toa so go rabotam,mu pomagam u vrska so snimki nekoi od utakmici i duri i bev ponuden da zemam pari za toa.jas pari od k.k feni ne sakam,i toa so go pravam go pravam za ater na goran,milan,maci,emil i drugite.taka da ako nekoj drug saka da pecale od fan shop,neka povele,jas prv ce si kupam dres i original sal.:smir:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
i kako da potegne?pa li da sede dva saata i da ceka oti tebe ti teknalo taka i da ispadne samo pisenje tuka a toni imal rabota i uopste ne znael za sostanokot.ti sega so dogovaras ti rekol li toni ili si prajs filmovi sega tuka.
i so da ispadne kaa neknja li? ne ne baraa tri meseca,sea ne barat koa mu trebame. so treba vi pogolemi zvezdi od niv li da bidite.i samo za da znajte, posle toa duri ,ja mu pisav poraka na toni,deka e u redu deka ne znael i da se jave,on ne ni odgovori na nea.a,redno e da odgovoris koa ti pisat taka li e,pa ako treba reci i ne.ako ne e taka,neka se jave da pise deka ne e taka.
vi rekov ednas ce mu go pokazam na goran voa i on kako ce odluce.a kaa so bese napisano togi ,sea ne barat koa mu trebime,eve vidovte nikoj nikogo ne pobara neknja so fersped i publika imase,i se navivase.
ne me zamaraj za voa vise.:nenene:


cao,mali gde si ti dosad ubila me ova deca.:helou::helou::helou:

Не бе Банда нели гледаш дека пробувам да а средам ситуацијата јас ама јебига нема разбирање за тоа не е важно ај немора да се расправаме за тоа со виа посто кажа ти дека Лозари не се потребни на Фени така да крај на мубетот публиката навивала и јас навивав али тоа е тоа некои работи не се така сиви како што ги замислуваме:helou:
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
Fan Shop-от може да го отвере кк.Фени и никој друг.Спалдинг го нема патентирано дресот на кк.Фени него само ја продаде мустрата или моделот како сакате.но кк.Фени го стави амблемот и годишниот спонзор(FENI Industries-лани и WW-оваа сезона).Но доколку дресот сосе штампата го направеше Спалдинг ќе го имаше во каталог и сите ќе можевме да го нарачаме.така да сметам дека доколку ккФени не отвори фан шоп ништо од нас обичните шо сакаме дрес.
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
Fan Shop-от може да го отвере кк.Фени и никој друг.Спалдинг го нема патентирано дресот на кк.Фени него само ја продаде мустрата или моделот како сакате.но кк.Фени го стави амблемот и годишниот спонзор(FENI Industries-лани и WW-оваа сезона).Но доколку дресот сосе штампата го направеше Спалдинг це го имасе во каталог и сите ќе мозевме да го нарачаме.така да сметам дека околку ккФени не отвори фан шоп ништо од нас обичните шо сакаме дрес.
spalding dresot so go nose feni kosta 60 evra,taka da nisto od obicnite so sakat da imat dres.muabetot bese po sovet na goran,da se odnese eden u mak sport,kaj so mu pravat niv za all-starot sekoja godina i da se naprave kopija na istiot,samo da nema oznaka spalding na nego(pretpostavuvas zosto neli),a da si bidat oznaceni so brojki i plus prezimeto na kosarkarot so go nose so oni ni na nivnite go nemat,i seto toa da dojde do nekoa kulturna cena od okolu 1000 denara za da moze site ni obicnite da go kupime.i normalno seto toa da si ode preku kk feni,a da se iskoriste prostorijata za prodazba,za da ne se placat cirii,t.e.kolku pomalku dodatni troskovi,povece da ostane za lozari.ali sea toa tolku i ne e vazno,pominato e.
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
spalding dresot so go nose feni kosta 60 evra,taka da nisto od obicnite so sakat da imat dres.muabetot bese po sovet na goran,da se odnese eden u mak sport,kaj so mu pravat niv za all-starot sekoja godina i da se naprave kopija na istiot,samo da nema oznaka spalding na nego(pretpostavuvas zosto neli),a da si bidat oznaceni so brojki i plus prezimeto na kosarkarot so go nose so oni ni na nivnite go nemat,i seto toa da dojde do nekoa kulturna cena od okolu 1000 denara za da moze site ni obicnite da go kupime.i normalno seto toa da si ode preku kk feni,a da se iskoriste prostorijata za prodazba,za da ne se placat cirii,t.e.kolku pomalku dodatni troskovi,povece da ostane za lozari.ali sea toa tolku i ne e vazno,pominato e.
se slozuvam so predlogot i zalam so e pominato.a imaku da ti kazam deka na oficijalnata strana na spalding dresot nemase cena samo stanuva zbor za dres od linijata PLAY-OFf.istata taa linija ja pobarav po e-prodavnicite i dresot kostase od 27.79e do 30e.http://www.shopwiki.nl/search/Spalding_Play-off_Short_Men?loose=t
so znaci dokolku se zeme modelot od spaldong bi mozelo da bide i poeftino posto ce se zemat u kolicina.mislam deka bi si ovozmozil da dadam 1800 denari za originalen dres koga znam deka ce go pomognam klubot no i navivackata baza.:smir:
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
se slozuvam so predlogot i zalam so e pominato.a imaku da ti kazam deka na oficijalnata strana na spalding dresot nemase cena samo stanuva zbor za dres od linijata PLAY-OFf.istata taa linija ja pobarav po e-prodavnicite i dresot kostase od 27.79e do 30e.http://www.shopwiki.nl/search/Spalding_Play-off_Short_Men?loose=t
so znaci dokolku se zeme modelot od spaldong bi mozelo da bide i poeftino posto ce se zemat u kolicina.mislam deka bi si ovozmozil da dadam 1800 denari za originalen dres koga znam deka ce go pomognam klubot no i navivackata baza.:smir:
taman e seta.eve i na internet so si baral,si potrosil nekoj dinar,pa kamo li seto toa nekoj da go istrca,da go svare so se vika i da go ima tuka.trista kerefeki ima,pa carini,pa ddv,pa odi u skopje i so li uste ne ce ispadne.
kaa so ispadna situacijata,od klubot se vece oladeni kako so gledam,a sam nekoj koj i da go prae toa ce potrose edna vreca pari,i normalno ce treba da stave nesto ,za da gi pokrie troskovite ako nisto drugo.ama,koj ce gi sopre posle prikaskite,kaa so bile,eve kaza maliot pogore,deka nekoj pecalba ce prael?od mecka remen ne trebe neli.ce ojme ,ce si gledame,ce gi postuvame kosarkarite i mislam od nas obicnite dovolno e toa.na krajot ako nisto drugo,na milan dresot moj ce bide,taka da ja licno ne moram da "pecalam" .bese idejata site so sakat da imat,ama vaka kako so izleze poarno.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Lozari kako so Fersped pred nekoj den?Vidov rezultat ste gi sjebale a :helou:,so kogo igrate u sabota/nedela i narednata sreda? pozz
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Уште еден показател дека ваш Емил е најглупиот тренер во лигата.Можевте да го земате Диме Тасовски,не го земавте дека Мачка му викал на Емил дека не може со Диме да е во исти тим дека се немаат.А значи кај Марин може?Па нормално дека може,Марин командува а не Мачка или Диме.Тренерот ви е за во ѓубре !:helou:
Истиот тој треЊер ви го перна суФ а и како што гледам на Фершпед ќе му го перка :helou:

Pelister -sabota , Mzt- sreda = NA DOUBLE WIN :vozbud::vozbud::vozbud:
Леле у среда ако не дојдат ФА,играчите ќе го платат цекот:pipi::pipi:

I pak DONKE MORI DONKE







aber donke ne tuku pisi kvoti i tipovi tuku temata e : K.K. FENI i vernite navivaci na FENI koi se celo vreme tamu i nezavisat od FENI industri i ne zele nisto, tuku tamu se samo od ljubov za sportot u kavadarci odnosno K.K FENI ae pozzz sega:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
А дресот и спалдингот шо ти го дадија?:pos2::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom