Фан Клуб : Фени Индустри

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
OZbilno bre...K-15 od prva raka.a znajs neli so se oni?poim za humor backo.Taka ako zboris Cacko i Toso treba da bidat najgolemi seljaci u sk.Cacko e kavadarcanec a Vasko e od Radovis.Mile neznam od kade e.Ama otidome daleku ni
Да, ама ти и воџа не сте Бубо Каров, ти текнува? Да беше Бубо како вас, немаше со хумор милиони да прави, ќе беше обичен радио спикер, а како пример за погоре кажаното следува цитатот на и од моја страна интелектуално преценетиот Воџа Манџаре и неговиот т.н хумор

Da kaj i da e via denovi ke imas bratce ili sestrice posto majkati e tuka so mene hahahahhahaah :pos: :pos: :pos:
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Да, ама ти и воџа не сте Бубо Каров, ти текнува? Да беше Бубо како вас, немаше со хумор милиони да прави, ќе беше обичен радио спикер, а како пример за погоре кажаното следува цитатот на и од моја страна интелектуално преценетиот Воџа Манџаре и неговиот т.н хумор
Radikale NEZEN CVETU nemoj da se ustrucavas ne se nerviraj ke ti popagat site vlakna na teloto :pos::vozbud:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
а и нивата ваа година фала богу богата жетва:pos2::pos2:
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
Културен пост, културен одговор

Ај едно по едно да ти одговорам. Скопје е станато селско скопје, токму поради тие што ги кажа што имаат куќи до тебе. Политиката на земјата е таква каква што е и наместо да се грижи за децентрализирана економија, ја концентрираше во еден град, на сметка на другите. Многу градови, ако Пробиштип, Берово, Крушево, Дебар, Штип, Кочани се пред изумирање токму поради нивната преселба, кој во Скопје, кој на печалба во странство. Прав сум?

Јас лично не ги делам луѓето од каде се, туку што се. Имам другари од Штип, Кочани, Битола, Струмица, Охрид, Кавадарци, Кичево, Берово, Куманово, Македонски Брод и од други градови, не ми текнува сега и со сите стојам добро и сите си ги поштувам многу. Е сега, Кавадарци е град така, град кој е помал 2 пати од населба Аеродром (не зборувам за општина) град во кој голем број граѓани егзистираат од земјоделството. Многу ми е несфатливо комшија, роднина, па можеби и некој лично, како вашиот Зизи (секоја чест не се срами од нивата, за разлика од некои тука) кажува за Аеродром, Центар и Карпош сељаци или одете на нива. Тоа сакам да си го расчистам, дали е некој комплекс на пониска вредонст кој се јавува кај одредени личности, или па незнам што друго. Кога ќе го расчистам тоа со себе, нема да ви реплицирам воопшто на тоа кога ке кажете за нас сељаци.

Друга работа, викаш од 300 ку*а дете. Кажи ми каде има поголема веројатност за инцест, во град од 700.000 или во град од 30.000?

Дојден сум тука да се забавувам, и неможам да гледам кога вашите неинтелегентни сограѓани на културен ремет, на муабет кој иде на заебанција, почнуваат да пцујат. И тие 3 поста што сум ги пријавил, не биле пцовка или навреда кон мене, мене лично ретко можете да ме навредите, на пцовки не се вреѓам, а културно да ме изреметите со вакви индивидуи како што ги има на форумов, твои сограѓани, и самиот знаеш дека е скоро и неизводливо.

Пак ке кажам, на културен пост, културно враќам, некогаш удирам и на заебанција, а навреди верувај, читај наназад 2 години ќе видиш дали од мене произлегуваат или се само мој одговор на нечија немоќ да возврати на моите изнесени факти со факти.

Банда, биди ми поздравен
Dobro e so ne si svanal deka ja sakam da se karam ili vredjam licno so tebe ili nekoj .Sakam da ti pomognam da rascistis so toa so te mace okolu nivite,iako jas za toa ne sum ti nekoj primer oti mislam deka sum eden od preku sila deset u gradot so nema ni metro niva.Odgovorot na tvojta dilema se sodrzi u prvite deset reda na tvojta replika,so sega mi ja postirase.U vrska so ekonomijata i centralizacijata na se nesto so e vo Skopje.E pa sega vaka,ako 3 fakulteti bea u Kavadarci,stadionot na gradski u Veles,muzejot u Bitola i red drugi raboti.Eve kako na primer,dali znaes deka institutot za lozarstvo na Makedonija e u Skopje,a site lozjinja se u Kavadarci.So treba da ti objasnuvam povece.Za nesto posrana rabota ja moram da idam u Skopje,da potrosam 1500 den. benzin,400 patarina i eden sendvic i ja sum otisol 50E.Taka li e?Sea ce ti kazam eden primer za eden nas prijatel doktor od Skopje so bese pokanet da jade jagne.Tipot stiga u Kavadarci i mosne naluten vika:abe mnogu patarini be,me utepaja do ovde.Zamisli na jagne celepur ide,i platil patarina.Ami so da recime ni so tri pati nedelno za nesto treba da idime tamu.Studenti,srednoskolci,bolni,pa i koa ce umrime tamu bez 2000e ne moze da ne iznesat.Site tie ludje ostavat ogromni pari u Skopje,a za razlika od 80% Skopjani so izdavat po dva-tri stana pod cirija na vakvite kako nas,ni tuka nemame nisto prihod od strana, i na ludjeto mu ostanuvaat samo nivite.Nema nikoj kompleks od tebe licno ili od Skopjani,samo mnogu vredja koga vnuce moe ce mi dojde u salata kako navivac na MZT ili Rabotnicki i mi kazuva koj e koj.Malku pogore ti go postirale vesnikot od '63,so licno mene ne me voodusevuva kako i pesnata so site Vi ja peat,zatoa so da se nasladuvas na covecka tragedija,voopsto ne e ubavo,medjutoa i Vie koga ce idite tuka,edno treba da znajte.Da ne bea nivite na seljacite i pomosta nivna so se sto sekoj cesen Makedonec imal vo toj moment,na mestoto od Skopje deneska ce bese najgolemata niva so site Makedonci ce ja poznavat i prasanje kolku gradjani sega ce imase Skopje.Veruj mi na zborovite,licno gi imam slusano od stariot moj ovie raboti,zatoa so on den deneska ne moze da si gi prezale najdobriot tetin i tetka so gi imal vo zivotot,i koi go porasnale tamu kako sirak od 12 godini,i se dve od mnogute zrtvi so toa utro gi dade Skopje.I bile stari Skopjani so koren.
Mislam oti ova ce ti pomogne da rascistis so nekoi raboti.Mnogu poubavo bi bilo koga namesto so policija,ti dojdis na utakmica uste sabjle vo Kavadarci,pa ce vlezis u kafic,ce potrosis nekoj dinar,pa u restoran ce rucas i tamu nekoj dinar,i tukasnata ekonomija ce zazivee,pa ne ce ima potreba od odenje na niva.A vaka se ni so imame idime da trosime u Skopje,a '63 odamna pomina.

Bidi mi pozdraven i razmisluvajte kako da se naprave edinstvena fan Mak grupa za da ne se brukame koa ni idat stranci u MKD.A moze i u Hrvatska na svetsko u rakomet da se ode.A posle sekoj za svojte doma,cesno i posteno bez seljaci i '63.Mislam oti taka ce pocnat povece da ne cenat.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
Dobro e so ne si svanal deka ja sakam da se karam ili vredjam licno so tebe ili nekoj .Sakam da ti pomognam da rascistis so toa so te mace okolu nivite,iako jas za toa ne sum ti nekoj primer oti mislam deka sum eden od preku sila deset u gradot so nema ni metro niva.Odgovorot na tvojta dilema se sodrzi u prvite deset reda na tvojta replika,so sega mi ja postirase.U vrska so ekonomijata i centralizacijata na se nesto so e vo Skopje.E pa sega vaka,ako 3 fakulteti bea u Kavadarci,stadionot na gradski u Veles,muzejot u Bitola i red drugi raboti.Eve kako na primer,dali znaes deka institutot za lozarstvo na Makedonija e u Skopje,a site lozjinja se u Kavadarci.So treba da ti objasnuvam povece.Za nesto posrana rabota ja moram da idam u Skopje,da potrosam 1500 den. benzin,400 patarina i eden sendvic i ja sum otisol 50E.Taka li e?Sea ce ti kazam eden primer za eden nas prijatel doktor od Skopje so bese pokanet da jade jagne.Tipot stiga u Kavadarci i mosne naluten vika:abe mnogu patarini be,me utepaja do ovde.Zamisli na jagne celepur ide,i platil patarina.Ami so da recime ni so tri pati nedelno za nesto treba da idime tamu.Studenti,srednoskolci,bolni,pa i koa ce umrime tamu bez 2000e ne moze da ne iznesat.Site tie ludje ostavat ogromni pari u Skopje,a za razlika od 80% Skopjani so izdavat po dva-tri stana pod cirija na vakvite kako nas,ni tuka nemame nisto prihod od strana, i na ludjeto mu ostanuvaat samo nivite.Nema nikoj kompleks od tebe licno ili od Skopjani,samo mnogu vredja koga vnuce moe ce mi dojde u salata kako navivac na MZT ili Rabotnicki i mi kazuva koj e koj.Malku pogore ti go postirale vesnikot od '63,so licno mene ne me voodusevuva kako i pesnata so site Vi ja peat,zatoa so da se nasladuvas na covecka tragedija,voopsto ne e ubavo,medjutoa i Vie koga ce idite tuka,edno treba da znajte.Da ne bea nivite na seljacite i pomosta nivna so se sto sekoj cesen Makedonec imal vo toj moment,na mestoto od Skopje deneska ce bese najgolemata niva so site Makedonci ce ja poznavat i prasanje kolku gradjani sega ce imase Skopje.Veruj mi na zborovite,licno gi imam slusano od stariot moj ovie raboti,zatoa so on den deneska ne moze da si gi prezale najdobriot tetin i tetka so gi imal vo zivotot,i koi go porasnale tamu kako sirak od 12 godini,i se dve od mnogute zrtvi so toa utro gi dade Skopje.I bile stari Skopjani so koren.
Mislam oti ova ce ti pomogne da rascistis so nekoi raboti.Mnogu poubavo bi bilo koga namesto so policija,ti dojdis na utakmica uste sabjle vo Kavadarci,pa ce vlezis u kafic,ce potrosis nekoj dinar,pa u restoran ce rucas i tamu nekoj dinar,i tukasnata ekonomija ce zazivee,pa ne ce ima potreba od odenje na niva.A vaka se ni so imame idime da trosime u Skopje,a '63 odamna pomina.

Bidi mi pozdraven i razmisluvajte kako da se naprave edinstvena fan Mak grupa za da ne se brukame koa ni idat stranci u MKD.A moze i u Hrvatska na svetsko u rakomet da se ode.A posle sekoj za svojte doma,cesno i posteno bez seljaci i '63.Mislam oti taka ce pocnat povece da ne cenat.

Siminjam kapa za postov !!!
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Dobro e so ne si svanal deka ja sakam da se karam ili vredjam licno so tebe ili nekoj .Sakam da ti pomognam da rascistis so toa so te mace okolu nivite,iako jas za toa ne sum ti nekoj primer oti mislam deka sum eden od preku sila deset u gradot so nema ni metro niva.Odgovorot na tvojta dilema se sodrzi u prvite deset reda na tvojta replika,so sega mi ja postirase.U vrska so ekonomijata i centralizacijata na se nesto so e vo Skopje.E pa sega vaka,ako 3 fakulteti bea u Kavadarci,stadionot na gradski u Veles,muzejot u Bitola i red drugi raboti.Eve kako na primer,dali znaes deka institutot za lozarstvo na Makedonija e u Skopje,a site lozjinja se u Kavadarci.So treba da ti objasnuvam povece.Za nesto posrana rabota ja moram da idam u Skopje,da potrosam 1500 den. benzin,400 patarina i eden sendvic i ja sum otisol 50E.Taka li e?Sea ce ti kazam eden primer za eden nas prijatel doktor od Skopje so bese pokanet da jade jagne.Tipot stiga u Kavadarci i mosne naluten vika:abe mnogu patarini be,me utepaja do ovde.Zamisli na jagne celepur ide,i platil patarina.Ami so da recime ni so tri pati nedelno za nesto treba da idime tamu.Studenti,srednoskolci,bolni,pa i koa ce umrime tamu bez 2000e ne moze da ne iznesat.Site tie ludje ostavat ogromni pari u Skopje,a za razlika od 80% Skopjani so izdavat po dva-tri stana pod cirija na vakvite kako nas,ni tuka nemame nisto prihod od strana, i na ludjeto mu ostanuvaat samo nivite.Nema nikoj kompleks od tebe licno ili od Skopjani,samo mnogu vredja koga vnuce moe ce mi dojde u salata kako navivac na MZT ili Rabotnicki i mi kazuva koj e koj.Malku pogore ti go postirale vesnikot od '63,so licno mene ne me voodusevuva kako i pesnata so site Vi ja peat,zatoa so da se nasladuvas na covecka tragedija,voopsto ne e ubavo,medjutoa i Vie koga ce idite tuka,edno treba da znajte.Da ne bea nivite na seljacite i pomosta nivna so se sto sekoj cesen Makedonec imal vo toj moment,na mestoto od Skopje deneska ce bese najgolemata niva so site Makedonci ce ja poznavat i prasanje kolku gradjani sega ce imase Skopje.Veruj mi na zborovite,licno gi imam slusano od stariot moj ovie raboti,zatoa so on den deneska ne moze da si gi prezale najdobriot tetin i tetka so gi imal vo zivotot,i koi go porasnale tamu kako sirak od 12 godini,i se dve od mnogute zrtvi so toa utro gi dade Skopje.I bile stari Skopjani so koren.
Mislam oti ova ce ti pomogne da rascistis so nekoi raboti.Mnogu poubavo bi bilo koga namesto so policija,ti dojdis na utakmica uste sabjle vo Kavadarci,pa ce vlezis u kafic,ce potrosis nekoj dinar,pa u restoran ce rucas i tamu nekoj dinar,i tukasnata ekonomija ce zazivee,pa ne ce ima potreba od odenje na niva.A vaka se ni so imame idime da trosime u Skopje,a '63 odamna pomina.

Bidi mi pozdraven i razmisluvajte kako da se naprave edinstvena fan Mak grupa za da ne se brukame koa ni idat stranci u MKD.A moze i u Hrvatska na svetsko u rakomet da se ode.A posle sekoj za svojte doma,cesno i posteno bez seljaci i '63.Mislam oti taka ce pocnat povece da ne cenat.
хахахахахахахахахахахахаха:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
хахахахахахахахахахахахаха:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
ti so se smees na ova,prasaj go tatko ti na koja niva e napraven,a vnuceto so go spomnuvam so tebe ide da naviva za fersped,a baba mu i dedo mu se tetinot i tetkata so zaginaa vo zemjotresot.on duri i imeto na dedo mu go nose.ama kako so gledam so koj se druze tesko nego i na toj vo grobot so imeto negovo
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
ti so se smees na ova,prasaj go tatko ti na koja niva e napraven,a vnuceto so go spomnuvam so tebe ide da naviva za fersped,a baba mu i dedo mu se tetinot i tetkata so zaginaa vo zemjotresot.on duri i imeto na dedo mu go nose.ama kako so gledam so koj se druze tesko nego i na toj vo grobot so imeto negovo
абре бандо јас убаво кажав..никогаш прв не започнувам провокации
а што има врска ако загинале у земјотресот итн..па и прабабами загинала у земјотресот па што
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
абре бандо јас убаво кажав..никогаш прв не започнувам провокации
а што има врска ако загинале у земјотресот итн..па и прабабами загинала у земјотресот па што
a so tebe te isprovocira u mojot post de pojasni mi?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom