Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
Здраво другару добар ти е постот али ние сакавме на друг начин од кога бевме избркани со седење на трибина превртени транспаренти итн итн како што се праве прав бојкот ама бевме многу понижени од страна на управата и симнати на ниво како скитници и решивме да ставиме крај со нив :smir:
Oti ne kazis deka i Amir licno go videl deckoto so svirese i so go izbrkaa.. A Toni mu kazal na Amir deka ne trebalo da reagira obezbeduvanjeto zosto oni sami ce go izbrkale od sala oti ne trebelo da svire. Do vcera Feni ti bese vo srceto asega koga nema profit ce navivas za tikves i pelister.Odi za Bitola i ostani si tamu ne se vracaj siris negativna energija.
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
Добро е а има ли доблест таа управа на Фени да се извине за понижувањето на нашиот навивач шо го понижија пред цела сала, со интервенција како да апсат некој мафијашки бос, а човекот иде цела година навива за Фени, беше повреден во Скопје за фени, има правено од негови пари транспаренти, па каков е тој однос спрема навивачите. Мене тој човек ми е најдобар другар и другар е со половина од Лозарите и како после јас да застанам да навивам. Тука е проблемот, друже, објасни како после таа постапка ти од љубов да навиваш кога управата нема почит кон сопствените навивачи. Тоа е цела ситуација. Јас секогаш ќе го памтам тој настан, тоа не се брише и не се заборава, едноставно со оваа управа никогаш повеќе нема да има почит едни спрема други може некако да се турка работа да си прајме лице ама верујте после тоа и ова шо сега ни го наметнуваат и не прават цигани прад народот верујте љубовта и единството шо постоеше во салата на натпреварите е само минато и еден убав спомен.
I KLEMATA go izbrkaa od edna utekmica i toa prvenstvena pa deckoto e najgolem navivac od site nas i pak ide na utakmici. i FOKATA go izbrkaa pa i on gledam ide pak. Blazo Bandata sakase da se tepa so navivacite na MZT i nego go pomestija na drugata tribina. Cela taa ekipa so sede tamu e najmaltretirana od obezbeduvanjeto pa pak ide.
Poentata mi e deka ne se ide na utakmica za Amir,Trajceto,Zianot,Obezbeduvanjeto i red drugi ne bitni faci tuku se ide da mu dadime podrska na nasiot klub i kosarkarite.
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
На крај карајава знајте за шо ми е мило,шо у салата ќе останат само верните навивачи на Фени а не некои самопрогласени навивачи како овие погоре го сакале Тиквеш не го сакале Фени.Па тој ако знае да се сака самиот ја ќе си го пресечам.Значи во сала само верни навивачи.И да бидеме само 500 ќе се изнавикаме и изнавиваме а овие шо не го сакале Фени ај у пичку матер.А баш ќе видиме колку ќе бидат на ракометот.Моја проценка од 20-30...
Taka e Atanase koj gi e.e indijancite neka odat u bitola.
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
1
I KLEMATA go izbrkaa od edna utekmica i toa prvenstvena pa deckoto e najgolem navivac od site nas i pak ide na utakmici. i FOKATA go izbrkaa pa i on gledam ide pak. Blazo Bandata sakase da se tepa so navivacite na MZT i nego go pomestija na drugata tribina. Cela taa ekipa so sede tamu e najmaltretirana od obezbeduvanjeto pa pak ide.
Poentata mi e deka ne se ide na utakmica za Amir,Trajceto,Zianot,Obezbeduvanjeto i red drugi ne bitni faci tuku se ide da mu dadime podrska na nasiot klub i kosarkarite.
Kaa prvo dobro utro na site.
se otepav od objasnuenja na taa tema ama dzabe ti e so se macis.nikako ne mu stanue jasno oti klubot i kosarkarite se nesto pogolemo od site nas tuka so prdime na postovi,pa i od site od upravata.jas akam topka i ce odam za da gledam topka,a ne koj kaj sede,so meze,selak li bil,dzet-set li bil ili neznam so li uste nesto ne.za mene ima dve sorti :coveci i necoveci.
treto nema i nema via bil od gradot,nia bil selak nia bil bogatas nia bil siromav.ako e covek ce se druze so mene,ako e necovek ce si ostane sam so prstot u ustata.
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
1
Aj eве да се вратиме на Фени у среда што ќе биде баш ме интересира а ти шо милиш колега јас мислам да изојме даа така добра екипичка и да му а викниме и да си напрајме некоа пароличка па да вијме дали виа народ шо толку ги сака Лозари како што лафат да не оправдат или да не подржат.:nesum::vozbud::helou:
ako ti e cesna idejata,bujrum nogu e dobra.i ako ste okej site ce ve podrzat bidi siguren u toa.ama ja kolku so gledam vi imate problem so povredena sueta tuka.nekoj saka da se prave pogolem od site i da resava u ime na site.ne odat taka rabotite,a uste poloso so ludje od strana so go citat seto voa via denovi,mislat deka site ni u kavadarci sme isto gomno.
 
Член од
26 март 2008
Мислења
81
Поени од реакции
1
Citam via nekolku dena po red i gledam deka nema sloga u voa kavadarci site gledat od interes neka ne mi se lutat nekoj ama taka e.Jas mislam deka treba da se kaze veke ednas dali ke se naviva za Feni ili ne oti so pobrzo ke se razjasne situacijata toa poubavo za site.Jas mislam deka moze da se najde resenie ama ocigledno e deka nekoj ne saka da se srede voa.
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
1
Citam via nekolku dena po red i gledam deka nema sloga u voa kavadarci site gledat od interes neka ne mi se lutat nekoj ama taka e.Jas mislam deka treba da se kaze veke ednas dali ke se naviva za Feni ili ne oti so pobrzo ke se razjasne situacijata toa poubavo za site.Jas mislam deka moze da se najde resenie ama ocigledno e deka nekoj ne saka da se srede voa.
gledas deka e problemot u dva tri coveka.koj moze i koj smee da ti kaze tebe ne odi na feni,ako ti sakas,a sigurno sakas inace ne bi bil lozar.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Кај сте бе друштво уште ли таа па таа даа, леле ми се одмили воа кајганата веќе
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Кај сте бе друштво уште ли таа па таа даа, леле ми се одмили воа кајганата веќе
Зошто бре другар.Шо има везе дискутираме само не се караме или контриме.Па сите сме кавадарчани и чим пишиме тука го сакаме Фени (со мали исклучоци).Еве утре играиме со Вардар белки ќе се наполни салата па да се подгрее атмосферата за во Среда со Свислион...
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Абе шо Вардар бе чичо кои се вардар партали че и напрајме, едноставно неаме конкуренција
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Oti ne kazis deka i Amir licno go videl deckoto so svirese i so go izbrkaa.. A Toni mu kazal na Amir deka ne trebalo da reagira obezbeduvanjeto zosto oni sami ce go izbrkale od sala oti ne trebelo da svire. Do vcera Feni ti bese vo srceto asega koga nema profit ce navivas za tikves i pelister.Odi za Bitola i ostani si tamu ne se vracaj siris negativna energija.
Јас бев тој што бев избркан и дај не треси глупости јас и Амир да се видиме лично во 4 очи никогаш не се случило тоа дај те молам не измислувај некој од повеќето твои постови јас со сигурност ти тврдам дека не сум се видел со Амир а ако сакаш да си прајме бош муабет ке си правиме не е проблем и не замарај за Пелистер одиме во сопствена режија со сопствени пари платени за пат бакли и др работи што ке се случуваат таму и не треси само и не си мисли филмови од твојот мозок моли те
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
И да ви кажам клемата може е нај јак навивач на домашен терен ама ние бевме да ги подржуваме СЕКАДЕ!!! во цела Македонија кај гостуваа тие ние бевме таму и не верувам дека некој ке се врате според мене а кој се врака со срека нека му е само да не биде под името Лозари нека се пишат како сакат ич к... не ме боле
:smir:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Предигра, т.е. театар :tv: :pos2: :pos2:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Пошто гледам на Лозари блогот дека утре има ракомет во 7 со Металург,кога се игра тогаш Фени Вардар?Има плакат ама знаејќи сабота у седум секогас не ни читам.Па ај ако има некој инфо или па грешка му е на блогот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom