Фан Клуб : Фени Индустри

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Добро е а има ли доблест таа управа на Фени да се извине за понижувањето на нашиот навивач шо го понижија пред цела сала, со интервенција како да апсат некој мафијашки бос, а човекот иде цела година навива за Фени, беше повреден во Скопје за фени, има правено од негови пари транспаренти, па каков е тој однос спрема навивачите. Мене тој човек ми е најдобар другар и другар е со половина од Лозарите и како после јас да застанам да навивам. Тука е проблемот, друже, објасни како после таа постапка ти од љубов да навиваш кога управата нема почит кон сопствените навивачи. Тоа е цела ситуација. Јас секогаш ќе го памтам тој настан, тоа не се брише и не се заборава, едноставно со оваа управа никогаш повеќе нема да има почит едни спрема други може некако да се турка работа да си прајме лице ама верујте после тоа и ова шо сега ни го наметнуваат и не прават цигани прад народот верујте љубовта и единството шо постоеше во салата на натпреварите е само минато и еден убав спомен.
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
1
Добро е а има ли доблест таа управа на Фени да се извине за понижувањето на нашиот навивач шо го понижија пред цела сала, со интервенција како да апсат некој мафијашки бос, а човекот иде цела година навива за Фени, беше повреден во Скопје за фени, има правено од негови пари транспаренти, па каков е тој однос спрема навивачите. Мене тој човек ми е најдобар другар и другар е со половина од Лозарите и како после јас да застанам да навивам. Тука е проблемот, друже, објасни како после таа постапка ти од љубов да навиваш кога управата нема почит кон сопствените навивачи. Тоа е цела ситуација. Јас секогаш ќе го памтам тој настан, тоа не се брише и не се заборава, едноставно со оваа управа никогаш повеќе нема да има почит едни спрема други може некако да се турка работа да си прајме лице ама верујте после тоа и ова шо сега ни го наметнуваат и не прават цигани прад народот верујте љубовта и единството шо постоеше во салата на натпреварите е само минато и еден убав спомен.
nikoj tebe nisto ne moze da ti naprave,kolku so sam mozis da si napravis veruj mi,pa ni cigan .aj kazi mi ti mene bez da zavlevame u detalji ponatamu oti site znajme se ,oti voa e malo mesto,dali e redu da se vika uaaa na umren covek(rekome ne zavlevame u detalji od opsta kultura makar so se znajme),i ti i drugarot i site ni,a sme dojdeni na turnir u negova cest.razmisli malku dali e pred se covecki taka da se postape,nezavisno koj bil u pitanje pa ako treba neka e i neznam koj.ako vece stvarno bila do tolku rabotata da tia covek mu smeta ednostavno zaradi drugite ne moral drugarot da dojde na utakmicata i da ve isposhtuva site vas pred se.ni tuka izmedju sebe se mozime da si pisime do poser,ama greota e da se vika uaaa na nekoj so ne moze da odgovore.eve ni tuka imame pravo sto pati da si replicirame,ama on kako da odgovore.ne e kulturno i pred se krajno necovecki.postavi se ti na toa mesto.da dojde nekoj da ti vika ua za nekoj tvoj blizok pokoen ma kakov i da bil on.so bi napravil ti ja ne znam,ama ja direkt grklenot ce mu go iskornam.ja taka gi gledam rabotite.kakov takov covekot(neka mu e lesna zemjata),formira klub i od dolu go krena na vrvot.ne zavleguvam uopste u toa so pravel i kako pravel.ali vaka rezoniram za toa.moze i seto toa da e taka pa mu prorabotila sovesta i si rekol daj da vratam nesto na gradot.za mene ovaa rabota sega so jas mozam da gledam vrvna kosarka eve vtora godina po red so namera i vo idnina da bide taka mnogu znace i za vakvi raboti ziveam kako navivac.so treba povece od toa.ja ti garantiram deka ako drugarot se jave na Amir ili na koj treba od upravata,i se izvine prvo on,zatoa so da se razberime on e povodot za seto voa,mnogu lesno ce ja spustite topkata na zemjata.a i oni se ludje neli,pa i oni ce vi se izvinat za nesto so oni zgresile.taka jas mislam oti e redno i ako negde gresam ispravi me.samo edno ce ti kazam:koj se na kraj kraeva i drugar ti i amir,i zaradi niv kosarkarite da si go obirat,a ni praat zabava na site.da ne me razberis pogreska:ni ja ,ni ti ,ni drugarot,ni amir kaa poedinci ne sme bre vredni da na deckite so imat dupla kruna i igraat so srce,mu se serime na potta.ja mislam deka oni se glavni u vaa prica,zaradi niv e seto voa i zaradi niv ce odime site da navivame.a da se kara cel grad oti nekoj mu se vikalo uaa,ne biva neli,se slagas so mene.ne moze eden bilo koj da zaebava 2500 publika.bidi mi pozdraven
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Цела Сала викаше уааа за Димо коњот пошто во минтатото тој го ограбил цело фени бе ти свесен ли си што зборуваш алоо
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
ostaj go neli gledas po slikata so ima staveno od mandzata u so film e vlezen.i decata gi plase da ne odat na utakmica.a sakal kancelarija so PC so internet.i zamisli da mu gi kupat ce a napolne cela Makedonija so ikoni,a nekoj namesto da mu dae premija na igracite treba nego smetkite da mu gi pokriva.
Дај не трескај јас ако сакам и тони монтана ке го ставам тебе тоа ич к... да не те боле ок? и не ме замарај повеке не сакам да бидам спомнуван во твои постови ок?


И Сванете едно НИЕ НЕ СМЕ НАВИВАЧИ НА ФЕНИ!!
НИЕ СМЕ НАВИВАЧИ НА ТИКВЕШ А СИМПАТИЗЕРИ НА ПЕЛИСТЕР!

Готово крај на муабетот околу тоа
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
А од кај си ти толку сигурен дека он извикал, он седеше до мене, баш до мене стол до стол, и одговорно тврдам дека тоа дете ништо такво не напраи ни се издери ууу ни ништо слично, кај че слушниш од цела сала кој шо се издерил, од 1500 души баш него да го најдат дека извикал нешто, тоа е апсурдно и без смисла, ние се почитуваме еден со друг во групата и знајме кој шо може да направе, затоа сите ја напуштивме салата и повеќе не се вративме да навиваме. А друг пат ако сака до дознае кој шо вика нека турат обезбедување до секој човек у салата па нека го информират на секоа утакмица од збор до збор секој човек шо кажал ако толку го интересира Амир или Трајчето или Зијанот или не знам кој има таму нешто против нас.
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Добро е а има ли доблест таа управа на Фени да се извине за понижувањето на нашиот навивач шо го понижија пред цела сала, со интервенција како да апсат некој мафијашки бос, а човекот иде цела година навива за Фени, беше повреден во Скопје за фени, има правено од негови пари транспаренти, па каков е тој однос спрема навивачите. Мене тој човек ми е најдобар другар и другар е со половина од Лозарите и како после јас да застанам да навивам. Тука е проблемот, друже, објасни како после таа постапка ти од љубов да навиваш кога управата нема почит кон сопствените навивачи. Тоа е цела ситуација. Јас секогаш ќе го памтам тој настан, тоа не се брише и не се заборава, едноставно со оваа управа никогаш повеќе нема да има почит едни спрема други може некако да се турка работа да си прајме лице ама верујте после тоа и ова шо сега ни го наметнуваат и не прават цигани прад народот верујте љубовта и единството шо постоеше во салата на натпреварите е само минато и еден убав спомен.
друже ако веке вие сте толку нежни и налутени што треба да прават неколку луге што беа избркани од западот заради мавања вулгарности и други нефини работи.сите беме сведоци на неколку бркања од салата од страна на обезбедувањето.па тие луге уште навиваат за фени и секоја ама баш секоја утакмица се таму.што треба да прават тие луге да не идат на натпревари а и нивните другари да ги подржуваат во тоа??тогаш ако веке таква работата пола запад не требаше до сега да оди на натпревари!!
а за обезбедувањето тоа не криво-тие си ја бркаат својата работа бидејки мора да постават ред на 2000луге.ако ги нема тие луге во салата ке биде тотална анархија од мавање шишиња до пцуење до будали што ке влезат во теренот да го задават судијата.
мислам дека цела работа околу ова не е до овој инцидент што беше на турнирот.лозари уште пред тоа нешто изведуваа сакаа ли повеке внимание ли кој знае што беше.ова со инцидентот на турнирот беше за нив како преливање на преполната чаша.а ова со барањата пак и да не зборуваме стамота е цела македонија ке ни се смее.а и крај краева ако се вратат лозари после сево ова нема да имаат многу симпатии кај народот бидејки лозари ама тотално незнаат што сакаат и што бараат.
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
1
Цела Сала викаше уааа за Димо коњот пошто во минтатото тој го ограбил цело фени бе ти свесен ли си што зборуваш алоо
decko ti si klinicki slucaj,ne mozam ti pomognam.ti koa ne uspea nisto da ne razberis od volkav sostav so vi napisa,nemam zborovi.samo me cude kako moze site lozari da se kaznuat i da ne idat na utakmica zaradi takvi kaa tebe.pa da me utepas ne veruam deka site mozat da bidat tolku maloumni kaa tebe.i ziti se pocni pa po staro so ikonite,taka te misleme site popameten.ne pisi nisto ziti se.greota e so cela makedonija ni se smee i site nas ne mislat isto so tebe.
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Не ни помислуваме да се враќаме :helou::helou::helou::helou:
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Дечко ти кажав не пишувај за мене во твои постови јасно!! ако имаш нешто против дојди у недела на ВВ.Тиквеш ке бидам на исток дојди и кажи ми го во 4 очи а ај сеа не ме замарај ок!? не само туку ми дудлај на постови и а ругаш темата ја полниш со глупости ај не тупи НЕ МЕ ЗАМАРАЈ!!
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
друже ако веке вие сте толку нежни и налутени што треба да прават неколку луге што беа избркани од западот заради мавања вулгарности и други нефини работи.сите беме сведоци на неколку бркања од салата од страна на обезбедувањето.па тие луге уште навиваат за фени и секоја ама баш секоја утакмица се таму.што треба да прават тие луге да не идат на натпревари а и нивните другари да ги подржуваат во тоа??тогаш ако веке таква работата пола запад не требаше до сега да оди на натпревари!!
а за обезбедувањето тоа не криво-тие си ја бркаат својата работа бидејки мора да постават ред на 2000луге.ако ги нема тие луге во салата ке биде тотална анархија од мавање шишиња до пцуење до будали што ке влезат во теренот да го задават судијата.
мислам дека цела работа околу ова не е до овој инцидент што беше на турнирот.лозари уште пред тоа нешто изведуваа сакаа ли повеке внимание ли кој знае што беше.ова со инцидентот на турнирот беше за нив како преливање на преполната чаша.а ова со барањата пак и да не зборуваме стамота е цела македонија ке ни се смее.а и крај краева ако се вратат лозари после сево ова нема да имаат многу симпатии кај народот бидејки лозари ама тотално незнаат што сакаат и што бараат.
У навивачката група ред воспоставуват водачите и полицијата ако има потреба од интервенција. Тоа се внатрешни работи нема шо Зијанот да се меша, ако мавне шише или било шо нека интервенират, а за викање у и а никој до сеа не бил така избацен тоа е апсурдно, треба цела сала да а избркат ако е така шо се дереа
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
1
друже ако веке вие сте толку нежни и налутени што треба да прават неколку луге што беа избркани од западот заради мавања вулгарности и други нефини работи.сите беме сведоци на неколку бркања од салата од страна на обезбедувањето.па тие луге уште навиваат за фени и секоја ама баш секоја утакмица се таму.што треба да прават тие луге да не идат на натпревари а и нивните другари да ги подржуваат во тоа??тогаш ако веке таква работата пола запад не требаше до сега да оди на натпревари!!
а за обезбедувањето тоа не криво-тие си ја бркаат својата работа бидејки мора да постават ред на 2000луге.ако ги нема тие луге во салата ке биде тотална анархија од мавање шишиња до пцуење до будали што ке влезат во теренот да го задават судијата.
мислам дека цела работа околу ова не е до овој инцидент што беше на турнирот.лозари уште пред тоа нешто изведуваа сакаа ли повеке внимание ли кој знае што беше.ова со инцидентот на турнирот беше за нив како преливање на преполната чаша.а ова со барањата пак и да не зборуваме стамота е цела македонија ке ни се смее.а и крај краева ако се вратат лозари после сево ова нема да имаат многу симпатии кај народот бидејки лозари ама тотално незнаат што сакаат и што бараат.
mnogu si blisku do poentata decko.posle seto voa gomna jadenje site vidoa koj e koj.samo greota so site lozari ce gi stavame vo isti kos,a ima tamu mnogu dobri momci.Toni,Cejkata i da ne redam.oni mozat da se resat samo sami izmedju sebe inaku ne biva nikako.neli gledas so debil e via so pise so slikata na mandzata.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Види паметно дете шо кажа.. Чејката, да ги додадеме ако сакаш и Тубата и Наќо
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Mоре мочко еден се да ти е*ам на штикла ај не ме замарај бе 100 пати ти пишав ако имаш против мене дојди у недела на исток и кажи ми у 4 очи мрсол еден не тука да ми се палиш на форумов оди пуцај желки не го спомнувај мојот аватар моето име ништо мрсол еден ееее ми го отечи :tapp:
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
1
Дечко ти кажав не пишувај за мене во твои постови јасно!! ако имаш нешто против дојди у недела на ВВ.Тиквеш ке бидам на исток дојди и кажи ми го во 4 очи а ај сеа не ме замарај ок!? не само туку ми дудлај на постови и а ругаш темата ја полниш со глупости ај не тупи НЕ МЕ ЗАМАРАЈ!!

ja sum stalno na rakomet i bez da mi kupat maica,i se sum na istok.
pronajdi me ako mozis
 

Kajgana Shop

На врв Bottom