Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
13 ноември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
1
На крај карајава знајте за шо ми е мило,шо у салата ќе останат само верните навивачи на Фени а не некои самопрогласени навивачи како овие погоре го сакале Тиквеш не го сакале Фени.Па тој ако знае да се сака самиот ја ќе си го пресечам.Значи во сала само верни навивачи.И да бидеме само 500 ќе се изнавикаме и изнавиваме а овие шо не го сакале Фени ај у пичку матер.А баш ќе видиме колку ќе бидат на ракометот.Моја проценка од 20-30...
ce bidat masko na rakometot povece,i ti da odis ,za da ne se pravis kaa nia burekdziite so se krstile vodzi i gadhedovi.ja ti garantiram deka kosarkarite ako ne site ama bar 6-7 od niv i oni ce gledat rakomet a znajs li zosto?oti se pravi sportisti ,zatoa se i pravi navivaci.so razbirat ovie od sport?oni idat tamu za maica za da ne odat goli,za sendvic duri u bitola ako trebe,za da ne se gladni ako nemat pojma koga e nas napad da pluskat ili da svirat na gostite.site da odite i na rakomet.ludje so sakat sport ne birat so ce gledat.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
ne vikaj dva pati.se e mozno,a baska so na via burekdziite ne mu e jasno deka feni ima i kvalitet za tamu.konstantnost neka ima fabrikata so biznisot so go rabote,za da moze da gi vrate ludjeto site nazad,a posle e lesno.a i na kraj kraevi,ako treba via so se prodvikat burek koa nemat so da odgovorat da zimat pari oti navivale,tolku ne vi padnalo na pamet deka ako fabrikata pak si se vrate na staro moze i da platis za igraenje tamu.se e biznis.kosarkarite se najgolemata reklama za fabrikata so postoela do sega,ama kako da objasnis na cutuci i burekdzii.ce mu bide loso ako gi prosetat celepur do zagreb,zadar,belgrad oti oni niv samo na kartata moze da gi vidat ako gi najdat ili na TV.loso mu bese i lani koga mu pravea banketi po restorani kaj so pola narod ne mozese ni da vleze ne pa da se proserava i pie STOCK,pa zatoa urlat i plukat po se so e od feni.
so povece da zborujs za takvi stvorenja.

Абе алаварсан, не викам не, ама нема потреба од брзање и префорсирање, релативно млад е клубот, у БИБЛ ги доживујме првите моменти у европска кошарка, колку и да викат сите дека БИБЛ е слаба лига мене лично ми причинуе задоволство шо клубот од мојот роден град се спомнува на европско натпреварување, макар било тоа и со седмата српска екипа.

А за навивачите ич не ми се зборуе, салата е отворена за сите и секој може да гледа кошарка, ич не ми е гајле за другите, јас си одам на кошарка, Фени постое и меле, кој не сака да гледа не го моле никој.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Море бурекџии, чутуци, виорковци, ни шо сакаме це дериме у салата че урламе уште повеќе, поздрав це вииме утре
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Lozari vo sreda na Feni so Svislion nemajte gajle se naredi rabotata i prostite so pisev latinica od skoloto pisam tuka nema uste mak podrska istalirano:salut::baeh::baeh::baeh:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Кој не се разбира од спорт бе, 10 години наназад неам испуштено утакмица ракомет мажи и жени од 7 години на тиквеш одам бе, неам ниедна утакмица на фени испуштено, буквално ниедна, дојди на гимназијата да видиш кој играе кошарка секој ден бе, неам испуштено гостување на фени, факултетот го запостави за таа кошарка и за лозари бре
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
1
На крај карајава знајте за шо ми е мило,шо у салата ќе останат само верните навивачи на Фени а не некои самопрогласени навивачи како овие погоре го сакале Тиквеш не го сакале Фени.Па тој ако знае да се сака самиот ја ќе си го пресечам.Значи во сала само верни навивачи.И да бидеме само 500 ќе се изнавикаме и изнавиваме а овие шо не го сакале Фени ај у пичку матер.А баш ќе видиме колку ќе бидат на ракометот.Моја проценка од 20-30...
ce se posluzam so tvojot izraz.na kraj krajeva site so igraat se nasi deca i verujte (i ja imam igraeno) nema pogolema satisfakcija za sportistot koga prava publika ce mu ispluska,pa makar i izgubil na krajot.toa e pravata rabota u sportot a posle idat premiite,nagradite,pa i sendvicite za ovia burekdziite.koga ima hemija medju sportistite i narodot toa e dobra rabota.a via so rabotat.feni na k*r.zosto?oti peharot prvo niv mu go kacija u tribinata za kupot,u negotino na precekot od avtobusot cemata prvo niv mu go dade i peharot za prvenstvoto,oti gi ranea gi poea gi oblecuvaa,tapani mu kupuvaa i so li uste ne.ti ubavo kaza.nogu e tesko covek koa ne znae so saka.zatoa bez strav od vodzite da si idite na utakmica i da navivate,pa i taa upravata na feni ako stvarno negde napravila greska ce si ja uvide,i tia so se pravi navivaci nema da gi ostave na cedilo.
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
1
Абе алаварсан, не викам не, ама нема потреба од брзање и префорсирање, релативно млад е клубот, у БИБЛ ги доживујме првите моменти у европска кошарка, колку и да викат сите дека БИБЛ е слаба лига мене лично ми причинуе задоволство шо клубот од мојот роден град се спомнува на европско натпреварување, макар било тоа и со седмата српска екипа.

А за навивачите ич не ми се зборуе, салата е отворена за сите и секој може да гледа кошарка, ич не ми е гајле за другите, јас си одам на кошарка, Фени постое и меле, кој не сака да гледа не го моле никој.
pa bas zatoa be brat.on si mele i u vaa liga za feni vece ne e interesno.medjutoa koga ni kaa polna sala i dobri fanovi pocnime da pritiskame za pogore,nema druga ce mora da gi razgledat i tie opcii.a za srpskata ekipa da ti kazam deka ima skor od 8:0 u prvenstvoto i garant ce igrae u plej of na srbija so partizan,fmp idr.pni se pari kaa brod i eden od niv (mislam Jorovic bese) go placat kolku site nasi.ama znajs kako vikat .nije zlato sve sto sija.2500 ludje u sreda i se moze da bide.kosarkarite ce dadat 120% toa bidite sigurni i celi dve nedeli vece specijalno se spremat za niv.ako treba na krajot neka i izgubat ama ce vidite oti zivi deca ce jadat.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Место да се смире работата ви уште толку го разединујте народот, се повеќе омраза се ствара нели гледате, ај полека без вреѓање ќе ве молам најчовечки нека се прекине воа, че ојме сите на утакмица че го гледаме фени, нема човек у градот шо не го сака фени ја ве уверуам сигурен сум само ногу работе инатот сеа никој не сака да попуште па уз нервозата можат да се кажат секакви работи јасно е дека ни не можиме еден без друг да не се расправаме да не се караме за џабе, ојте си ви на кошарка и ни ци ојме кој како че си а нареде така нека тера.
Поздрав и извинување ако јас или Лозари сме му згрешиле нешто на некого..
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
1
Кој не се разбира од спорт бе, 10 години наназад неам испуштено утакмица ракомет мажи и жени од 7 години на тиквеш одам бе, неам ниедна утакмица на фени испуштено, буквално ниедна, дојди на гимназијата да видиш кој играе кошарка секој ден бе, неам испуштено гостување на фени, факултетот го запостави за таа кошарка и за лозари бре
znam be zizi,ama epten a isposrate rabotata so tia spiskovite vasi.mene ne me interesira so se ste barale,ne moja rabota,medjutoa bate treba da znajs do kade e granicata.u taa kriza so bese fabrikata,koa ispustija ludje od rabota
ne u redu bre da se bara preku leb pogaca.i jas sum bez rabota,pa so da praam,da odam li da go siluvam amir da me zaposle ili kafic da mi otvore (primer)ako ne ne idam na utakmica.bidete malku pofer u seta vaa rabota.feni ne e klub za ja,ti ili uste dva-trojca da pecalime od nego.feni e za site so sakat topka.znam deka i ti sakas topka ama koci malku brat.ne e situacija u gradot da ti a simnat mesecinata za meze ako ne biva.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Таман е бе другар, една рака народ сме па уште да се караме, стварно нема смисла. Искрено се надевам на шо побрзо решавање на конфликтот настанат помеѓу Лозри и Управа, па сите заедно кон нови титули и незаборавни моменти у кавадаречката спортска историја.
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
1
Место да се смире работата ви уште толку го разединујте народот, се повеќе омраза се ствара нели гледате, ај полека без вреѓање ќе ве молам најчовечки нека се прекине воа, че ојме сите на утакмица че го гледаме фени, нема човек у градот шо не го сака фени ја ве уверуам сигурен сум само ногу работе инатот сеа никој не сака да попуште па уз нервозата можат да се кажат секакви работи јасно е дека ни не можиме еден без друг да не се расправаме да не се караме за џабе, ојте си ви на кошарка и ни ци ојме кој како че си а нареде така нека тера.
Поздрав и извинување ако јас или Лозари сме му згрешиле нешто на некого..
toa e problemot be masko.ne si ti sam lozari.lozari se cel grad.ne znaci ako ti ne me komandas ne sum lozar.mene moze i ne me lice da se naredam tamu do vas oti na pola tatko moze da vi bidam,ama ne znaci deka ne sum i ne sum bil lozar.lozar forever.
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
1
Таман е бе другар, една рака народ сме па уште да се караме, стварно нема смисла. Искрено се надевам на шо побрзо решавање на конфликтот настанат помеѓу Лозри и Управа, па сите заедно кон нови титули и незаборавни моменти у кавадаречката спортска историја.
nema konflikt be masko kolku so ja znam.ima dva trujca so sakat da pecalat od seta vaa rabota.sakale tipovite kancelarii kaa IGM so nema.vlezeni se u nekoj film i gledas samo ikoni pracat.nemat nisto so da odgovorat.trojanec tri dena gi vikase da kazat,ama znaat oti mu e preterana rabotata,i sega ne znaat kako nazad,a pisman se djoa kucinja.a baska so site ce mu se smeat ako napisat so se pobarale.i ja znam se tocno ama kaa so reku,toa ne e tolku bitno.ednostavno greska procenile nekoi raboti i nikomu nisto.ima u biznisot stalno greska procenka.oni malku go promasile vremeto.eve kaa so ode ,moze posle dva-tri meseca seto voa od prva moze ce mu pominelo.ama sega nema sansa.i aj sega da gi otepame.samo oni dokazuat so via ikonite kolku mu sece.na covek se mozis da mu ucinis,ama mozok ne mozis da mu presadis.
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
1
ostaj go neli gledas po slikata so ima staveno od mandzata u so film e vlezen.i decata gi plase da ne odat na utakmica.a sakal kancelarija so PC so internet.i zamisli da mu gi kupat ce a napolne cela Makedonija so ikoni,a nekoj namesto da mu dae premija na igracite treba nego smetkite da mu gi pokriva.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom