Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
8 октомври 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
Не се секирај. Требаше да читаш и подолу после тој пост.

Тој дечкото од струмица се посра од лажење дека кога играла струмица по 300 денари била картата и се отепувале да фатат место на секоја утакмица пошто на секоја утакмица било фул и немало кај да се прдне. И се чукаше по градите како ретард.

Всучност се докажа дека салата на поранешниот кошаркарски клуб Струмица била полна само кога имало дерби натпревари - со Фени. И нешто помалце со Работнички или МЗТ.

Дечкото од Струмица сака да ни прикаже некоја слика што никогаш не била, тоест била во неговата фантазија - во малиот мозок што го има (со големина на мозок на кокошка или можеби риба (карас) ).

Детето едноставно сакаше да си се излигави и да си се испофали за нешто што никогаш не се случило ниту на филм.

Така да, не верувај во се што ке прочиташ по форумите.
Epa ti mozes da si lafis sto sakas, ama jas lanskata godina bev na nekolku utakmici vo Strumica i toa sto go pisuva deteto ne nikakva laga. Salata bese ful celo vreme.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Нашиот град живее за кошарката само тоа можам да ви го кажам...Ние да имаме ваков тим како што имате вие ...Со Соколи,Поп Спорт,Овче Поле ќе има по 1000 најмалку народ во сала...А на утакмици како со Амак ќе биде полна цела сала...А не како вас 500 луѓе,не ми е јасно што сакате повеќе ?
Ти текнува на утакмицата лани со Фершпед кај вас дома кога немаше ебан човек во сала кога сите тука на форумов ве дупеа.Не ми кажувај сеа напамет.Зборот ми беше дека на сите му беше до титулата сега кога титулата а има и нема интерес кај народот.Исто како и кај вас што немаше втората година...А верувајте ми дека салата ќе биде повторно полна и Лозари ќе си бидат пак на место.Виа утакмици не се важни.Салата ќе врие кога ќе биде најпотребно.Како плејофф и финалните натпревари во БИБЛ...поздрав
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
Ти текнува на утакмицата лани со Фершпед кај вас дома кога немаше ебан човек во сала кога сите тука на форумов ве дупеа.Не ми кажувај сеа напамет.Зборот ми беше дека на сите му беше до титулата сега кога титулата а има и нема интерес кај народот.Исто како и кај вас што немаше втората година...А верувајте ми дека салата ќе биде повторно полна и Лозари ќе си бидат пак на место.Виа утакмици не се важни.Салата ќе врие кога ќе биде најпотребно.Како плејофф и финалните натпревари во БИБЛ...поздрав
Kako mozes da kazes deka nekoja utakmica na tvojot klub ne e vazna i deka zaradi toa nema publika???
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Epa ti mozes da si lafis sto sakas, ama jas lanskata godina bev na nekolku utakmici vo Strumica i toa sto go pisuva deteto ne nikakva laga. Salata bese ful celo vreme.
Ти текнува на утакмицата лани со Фершпед кај вас дома кога немаше ебан човек во сала кога сите тука на форумов ве дупеа.Не ми кажувај сеа напамет.Зборот ми беше дека на сите му беше до титулата сега кога титулата а има и нема интерес кај народот.Исто како и кај вас што немаше втората година...А верувајте ми дека салата ќе биде повторно полна и Лозари ќе си бидат пак на место.Виа утакмици не се важни.Салата ќе врие кога ќе биде најпотребно.Како плејофф и финалните натпревари во БИБЛ...поздрав
Абе смешни сте бе алооо...Со Амак во сала 500 души немаше...БИБЛ играте 300 души во сала нема,дај не ме смејте...Ние да игравме БИБЛ салата ќе беше фул со 4000 луѓе внатре !Да де само финалето ќе биде важно и само тогаш ќе биде полна салата...:tapp:
П.С Со Свислион дома играте?
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Абе смешни сте бе алооо...Со Амак во сала 500 души немаше...БИБЛ играте 300 души во сала нема,дај не ме смејте...Ние да игравме БИБЛ салата ќе беше фул со 4000 луѓе внатре !Да де само финалето ќе биде важно и само тогаш ќе биде полна салата...:tapp:
П.С Со Свислион дома играте?
Со Свислион дома на 19 Ноември и паедон ама на Амак имаше 1200 души
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Абе смешни сте бе алооо...Со Амак во сала 500 души немаше...БИБЛ играте 300 души во сала нема,дај не ме смејте...Ние да игравме БИБЛ салата ќе беше фул со 4000 луѓе внатре !Да де само финалето ќе биде важно и само тогаш ќе биде полна салата...:tapp:
П.С Со Свислион дома играте?
Абе сеа ви ако се палите на глупости ни НЕ СЕ ПАЛИМЕ НА ГЛУПОСТИ


Се надевам дека ја свати мојата порака во песната од ПариЗ Хилтон:smir:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Абе смешни сте бе алооо...Со Амак во сала 500 души немаше...БИБЛ играте 300 души во сала нема,дај не ме смејте...Ние да игравме БИБЛ салата ќе беше фул со 4000 луѓе внатре !Да де само финалето ќе биде важно и само тогаш ќе биде полна салата...:tapp:
П.С Со Свислион дома играте?
Не триси глупости во Кавадарци запад секогаш е полн а на истокот нема никогаш многу народ освен кога е кт работата каа има јака утакмица и тоги не се гледа кај це седне само да се фане место во саботата со Амак тврдам одговорно дека имаше околу 1300 народ фиксно пошто запад беше фул можам да кажам полн.:salut:
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Фени нема да биде шампион без ЛОЗАРИ оваа година али на крајот ке го сванат тоа кога ке ја изгубат титулата :coffee:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Фени нема да биде шампион без ЛОЗАРИ оваа година али на крајот ке го сванат тоа кога ке ја изгубат титулата :coffee:
Нема гајле ќе биде работата сеа вечер ќе а средиме цела мислам јас и у среда со Свислион Таково ќе јуриме а шо викаш ќе биде густо.:vozbud::vozbud:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Абе смешни сте бе алооо...Со Амак во сала 500 души немаше...БИБЛ играте 300 души во сала нема,дај не ме смејте...Ние да игравме БИБЛ салата ќе беше фул со 4000 луѓе внатре !Да де само финалето ќе биде важно и само тогаш ќе биде полна салата...:tapp:
П.С Со Свислион дома играте?
Не тропај глуости, 500 души немало, па немаше, дупло повеќе беа, или ти само Исток го виде оти камерата снима од Запад, ах бре момче.
Брее завидлив народ, од к*рот ќе си апнат од мака оти имаме добар тим.

И шо нас ни лафите сите, и онака сите шо сме тука на форумот сме секоаш у сала, на грешка врата тропате сите, немало народ, па шо да праам јас, да одам по куќи специјални покани да делам, ја знаат салата каде е сите, на кој ну се оде нека оде, не ќе се молиме.
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
:sport1::violent1::pijan::kickbox::costumed2:costumed2:angry1::banned::buum::buum::buum::buum:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Нема гајле ќе биде работата сеа вечер ќе а средиме цела мислам јас и у среда со Свислион Таково ќе јуриме а шо викаш ќе биде густо.:vozbud::vozbud:
Ти ли ке ја средиш?Ај може ќе испадне нешто.А шо планираш да направиш да му одиш на Амир дома?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom