Фан Клуб : Фени Индустри

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
izvoro na informacii ti e u picku mater,wikipedia moze voda da im nosi.Jas najdobro znam ne mi trebat brojki od kfm,a u Jasmin lani bev na site utakmici i stigaah 10 min.pred utakmica i stalno imase slobodni mesta kolku sakas osven za finaleto na kupo
а каде седеше на скалите или позади кош и што му фале на изворот тоа се базира на колку карти се продадени алоо башка има едно 100 души што влегуваат без пари не го објавуваат тоа на жими мајка
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
ok,priznavam,za ABA sum greska,ama Milenium imat stvarno poveke publika
да може милениум да има повеке публика.сите деца од основните школи по фискултура ги тераат да одат на утакмици оти ке летаат кецови.
дечко не летај у облаци спушти се малку надоле да ја видеш реалноста:tapp:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.659
Поени од реакции
2.867
abe gabe se karate za minato zborite za sea kako e zs ima malku narod na utakmicite na feni bev u sabotata na feni i dvajca bez trojca na edno takvo derbi so amak ma da rezultatot pokaza sasim 3to hehe poz
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.992
Поени од реакции
1.267
zadremal mi e za publikata u Jasmin,ako sakat i u prazna sala neka igrat,a mi dreme i za Feni,zabegaame epten od pocetnata tocka na mabeto,kako moze salata da vi e prazna.Nema veze,nasmejah se vazno.Svetli momenti,,dvajca so edna karta,, i ,,sampioni na vtora liga,,
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
abe gabe se karate za minato zborite za sea kako e zs ima malku narod na utakmicite na feni bev u sabotata na feni i dvajca bez trojca na edno takvo derbi so amak ma da rezultatot pokaza sasim 3to hehe poz
Ѕверче брат да збориме најреално и ние не бевме нешо боље на пелистер...мене стварно ми е жал за тоа што се случува како иде времево ке падне утакмица у сабота (обично у парк се играат накај 19 30) и кој како се јавува...абе неможам братче договорен сум да излезам...па дај мајкуму стара...сезонава немам пропуштено утакмица ниедна освен за мзт највеќе динамо букурешт и за фени (така така) на другите утакмици идеме максимум 60 души не личи за името на навивачката група и на клубот
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.659
Поени од реакции
2.867
brat ja idam na rabotnicki sekad bilo so kogo da igra i so pelister bev i sedev nad igracite tamu na pelister sea radi dr pricina morav tamu a toa e toa sto site od kaj nas se pravat mangupi neso samo za ugrad im e pametot posle neso glumat ke otidat na edna utkamica so mzt i naviaci se neso kao demek toa ne ni cini, a za so feni ke se ide li???
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
brat ja idam na rabotnicki sekad bilo so kogo da igra i so pelister bev i sedev nad igracite tamu na pelister sea radi dr pricina morav tamu a toa e toa sto site od kaj nas se pravat mangupi neso samo za ugrad im e pametot posle neso glumat ke otidat na edna utkamica so mzt i naviaci se neso kao demek toa ne ni cini, a za so feni ke se ide li???
па вчера со гого зборев рече ке се пуштеле 2 автобуси јас не прашувам никој идам одма да отидеме до кај 150 души ке биде доволно јас мислам за прво гостовање
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
па вчера со гого зборев рече ке се пуштеле 2 автобуси јас не прашувам никој идам одма да отидеме до кај 150 души ке биде доволно јас мислам за прво гостовање
Се надевам до тогаш и колегите од Кавадарци ке се вратат на трибина па ќе биде интересно...

И не се лутите ако ви ја испееме 1963.Адет е тоа :pos2::smir::smir::smir:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Се надевам до тогаш и колегите од Кавадарци ке се вратат на трибина па ќе биде интересно...

И не се лутите ако ви ја испееме 1963.Адет е тоа :pos2::smir::smir::smir:
Абе ако више сите од страна го пеат тоа отрпнати сме...него чим почнете со тоа ке дотераме до многу :pos2::pos2:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.659
Поени од реакции
2.867
ako se ide ja obavezno idam i onaka lani idev sam u kav na utakmicite ali vaka sea dr e hehe a daj boze lozarive da se vratat da ima rivalstvo u navivanje atmosfera da se narpaj da zalici sepak na edno derbi na najdobrite dva kluba vo momentov pa koj e podobar neka pobedi poz
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Не верувам дека ке се вратат..... многу тешко по реакцијата на Амир додека пиевме кафе тешко тешко ептен.... тешко :nenene::nenene:
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
e sega jas ke ti kazam

nie NEMAME STAB

vo 12 godini postoenje na FA imame eden bluzon , edna fantomka, tri maici, i dva shala

nas ne lazat 100 godini pa nikoj nisto, i sekogas e ne se sekirajte ke ima i veke na takvite muabeti ima se smeeme u faca

i nie nesme majmuni i drugo zivotinsko carsvo pa pak navivame


p.s te molam ne go svakaj kako provokacija, ni najmalce ne mi tera tamu muabetov :smir:
Bravo sega dobro mu kaza po 100-ti pat ce kazam kako se saka klub
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Како се сака да не бркаат од наша сала да ни зимааат тапани и се што дадиле за нас СРАМОТ од утре ке се организираме и да им ги вратиме смрдените маици
 

Kajgana Shop

На врв Bottom