Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Моите сознанија говорат дека Мачка бил исплатен до денар, но голем дел од платата била покриена од некоја осигуреителна компанија каде што бил осигуран од повреда, а останатото, што не било покриено од осигурителната компанија било платено од КК Фени.

---
Сега пак некој ќе ме сфати погрешно, но имам еден пример да дадам кој се однесува на Лозари и на Сити Парк Бојси. ФА како навивачка група, никогаш не земалата пари од клубот Мзт Скопје и секогаш се финансирала сама. Лани имавме неколку гостувања кои сами си ги плативме, блузони, маици, огромна застава, се тоа со пари кои беа собрани од нашите членови. Мое мислење е дека навивачка група треба да навива за одреден тим, без да поставува услови во доменот на реквизити, штабови и пари кои ке ги добива, туку да се финасира од сопствени извори и евентуално да добива мала помош од тимот за кого навива. Единствена причина за бојкот јас можам да признаам само во лошото раководење со клубот и бојкотот да биде знак дека мора некои луѓе да се променат (примерот со инцијативните одброи на ФК Вардар и РК Пелистер) Искрено, ние да имаме тим како што е Фени, мислам дека и салата Борис Трајковски ќе ни биде мала да не собере сите.

Би сакал да ми кажете што е тоа што нас не влече да навиваме за клубот кој од година во година се повеќе и повеќе тоне, а на трибина сме се повеќе и повеќе, додека вие (мислам на Лозари во случајов) кога имате доминантен и пред се убедливо најатрактивен тим, ве нема во сала. Ваша работа се вашите барања од управата, но според мене, за тимот се навива поради љубов, а не поради материјален интерес.

Мој совет, најдобронамерно кажан (се надевам и така сфатен): Користете ги овие моменти додека доминирате на терените, развивајте си ја групата, регрутирајте нови членови, пошто КК Фени нема да биде на врвот вечно, па подобро е да се искористи моментот сега и да се направи нешто, од колку после да се каете зашто не сте направиле додека сте имале одлична шанса за тоа...

Кавадарци, остани ми поздравено
:smir::smir:Cestitki radical.Duri nemozam ni da poveruvam deka odtebe e napisano ova.Najdobriot post odtebe do sea :smir: prodolzi taka
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Ние сме избркани од наша сала од наши луѓе нема што да бараме пак назад таму а и ти објаснив дека амир јасно ми кажа во 4 очи што и како е го видив како изреагира и ми стана дека не му е дојдено до нас епа они со нас да си го ладат к... со нас тоа не бива :nenene::nenene:и момче и дај разбери ги поубаво работите никој не му забранува на момците од Лозари да не одат на навивање тие сами се сложија со тоа зошто сватија дека ги заебаваат цело време а ако не си член чичо нема шо да се мешаш и да бараш да се вратат назад Лозари Еве ке ти наведам неколку примери побаравме Шалеви секој месец викаа утре утре ке ги пуштиме да се прават и во текот на ланската сезона направија едни шалеви ги знаете и вие добро какви се и ги раздаваа на публиката направија маички Лозари и можеше да се виде обичен гледач како ја носе таа маичка баравме да го средиме штабчето да заличиме на навивачка екипа тие само ветуваа ама ништо не остварија епа ние не сме некои деца што ке ни свират како сакат а ние ке играјме по нив тука се заебале и нека ви биде јасно ЛОЗАРИ НАВИВАА ЗА КЛУБОТ ЗА ИГРАЧИТЕ ГИ ПОДРЖАВМЕ НА СКОРО СЕКОЈА УТАКМИЦА МОЖЕ ДА СЕ КАЖЕ ДЕКА И НИЕ ИМАМЕ ДЕЛ ОД ТАА ТИТУЛА НИЕ БЕВМЕ 6-Тиот ИГРАЧ АМА ЕВЕ СЕ ГЛЕДА ДЕКА НЕКОЈ НЕ ГО ЦЕНЕ ТОА СТРАМ ДА ВИ Е..... НЕМАМ ШО ПОВЕЌЕ ДА КАЖАМ
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
ЕДНО Е ЈАСНО ФЕНИ НЕ МОЖЕ БЕЗ ЛОЗАРИ А И ЛОЗАРИ НЕМОЖАТ БЕЗ ФЕНИ...Така да чим и двете страни имаат интереси смешно е и чудно шо неможат да се договорат...поздрав
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Епа не можат де се договорат поради дивјачкото оденесување на управата на Фени спрема нас. Тоа они шо го прават го немало ни у времето на Тито бре, не знам од кој е наметнат тој режим ама ние се тргаме настрана не можеме да го поднесиме тоа.
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
Ние сме избркани од наша сала од наши луѓе нема што да бараме пак назад таму а и ти објаснив дека амир јасно ми кажа во 4 очи што и како е го видив како изреагира и ми стана дека не му е дојдено до нас епа они со нас да си го ладат к... со нас тоа не бива :nenene::nenene:и момче и дај разбери ги поубаво работите никој не му забранува на момците од Лозари да не одат на навивање тие сами се сложија со тоа зошто сватија дека ги заебаваат цело време а ако не си член чичо нема шо да се мешаш и да бараш да се вратат назад Лозари Еве ке ти наведам неколку примери побаравме Шалеви секој месец викаа утре утре ке ги пуштиме да се прават и во текот на ланската сезона направија едни шалеви ги знаете и вие добро какви се и ги раздаваа на публиката направија маички Лозари и можеше да се виде обичен гледач како ја носе таа маичка баравме да го средиме штабчето да заличиме на навивачка екипа тие само ветуваа ама ништо не остварија епа ние не сме некои деца што ке ни свират како сакат а ние ке играјме по нив тука се заебале и нека ви биде јасно ЛОЗАРИ НАВИВАА ЗА КЛУБОТ ЗА ИГРАЧИТЕ ГИ ПОДРЖАВМЕ НА СКОРО СЕКОЈА УТАКМИЦА МОЖЕ ДА СЕ КАЖЕ ДЕКА И НИЕ ИМАМЕ ДЕЛ ОД ТАА ТИТУЛА НИЕ БЕВМЕ 6-Тиот ИГРАЧ АМА ЕВЕ СЕ ГЛЕДА ДЕКА НЕКОЈ НЕ ГО ЦЕНЕ ТОА СТРАМ ДА ВИ Е..... НЕМАМ ШО ПОВЕЌЕ ДА КАЖАМ


Ako se toa vasite baranja a upravata na FENI ne vi gi dala trebe da se zasramat i ne zasluzuvat da imat navivacka grupa.
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
NE SI REALEN I NE KAZA SE TAKA DA NEMA SO POVECE DA RAZGOVARAM SO TEBE I TAKVITE KAKO TEBE SO LAZAT.
ZNAM SO POBARAVTE AMA NEMA DA KAZAM PRED SITE DA NE VE SRAMAM.
NEKOGAS I ZIDOVITE IMAAT USI.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Кажи бе чичо ај да видиме шо си разбрал шо е тоа толку шо ќе не посрамоти
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
A бе си слушнал чаршијарски муабети знаиш како е тоа тука у кавадарци некој паднал се изгребал само а тука луѓето со нивните муабет ке го напраат дека бил на операција у германија е тоа ти е тоа расипан телефон :uvo::uvo::uvo:
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
Кажи бе чичо ај да видиме шо си разбрал шо е тоа толку шо ќе не посрамоти
Nema potreba od toa a i vi kazav deka ne sakam da pisam za toa ama treba da se spusti topkata na zemlja i od dvete strani samo treba da se bide realen.
Site znaat deka maickite i salevite ne se problem pa taka da ne se zamarajte so mene terajte si kako si znajte i umejte dovolno ste golemi pa jas da ve ucam . Neka vi e so SRECA
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
:smir::smir:Cestitki radical.Duri nemozam ni da poveruvam deka odtebe e napisano ova.Najdobriot post odtebe do sea :smir: prodolzi taka
абе а прашај ме мене дали ми дале блузон или маица...шо ние демек не купуваме сами нели....
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Не е за тоа ЦПБ ние можеме и сами финтата е што не лажат капираш со лаги ништо не бива и јас се залагав за тоа се да оде на папир со печат па да видиме дали тогаш ке можат да манипулираат со нас како сакаат
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229
Nema potreba od toa a i vi kazav deka ne sakam da pisam za toa ama treba da se spusti topkata na zemlja i od dvete strani samo treba da se bide realen.
Site znaat deka maickite i salevite ne se problem pa taka da ne se zamarajte so mene terajte si kako si znajte i umejte dovolno ste golemi pa jas da ve ucam . Neka vi e so SRECA
Море другар оти не се разбериш дека од лани каа а земаме титулата не лажат за тие едни еб*ни шалеви.И ај те молам кажи шо си разбрал на чаршијата оти Vodza убаво ти кажа ни шо си бараме.:smir:
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Ај ја да прашам....

Печати некој спомена....

Дали е регистрирана навивачката група Лозари?

Ако не- какви печати барате....
Ако да- Како што е регистрирана, АД, ДООЕЛ, Здружение на граѓани....

Ако е регистрирана требе да има СТАТУТ....

Што пишува во однос на финансирањето во тој СТАТУТ ???

Молам за одговор, ПАМЕТЊАКОВИЌИ!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom