Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
Да таму седевме......момче додека беше КК. Орка ние едно 30 40 души бевме облечени од неа немој да го сваниш оваа како јас да барам од фени да ме облече ти го кажувам како пример а за тоа колку толку дават и не го подговарат како некои од фени ни дадија али на тилот ни го качија па кој к... се они а за буџетот ај да не те навредувам али ми иде м*сол еден не сакам јас пари од фени за јас да имам у џепот да му се мочам на нивните пари и додека одевме ние не добивавме чиста пара тие само пракаја автобуси купија тапани си ги земаа купија смрдени маички направени по нивна желба и ништо друго а ти ако знаеш како треба да функционира една навивачка група не би требало да зборуваш се и сешто ако не си упатен добро најди некоја тема во која си добар

Se gleda po ova deka si go gledas samo tvojot licen interes i nisto drugo i interesot na uste nekolku od vas ama neka vi e so sreca ne ste vo situacija da postavuvate bilo kakvi uslovi posto ne ste nekoja bog znae kakva navivcka grupa(bez navreda).
FENI CE GAZE I BEZ VAS
A VIE KAKO"PRAVI NAVIVACI" se raduvavte koga Feni izgubi od Rabotnicki oti ve nemalo vas LOZARITE.
Taka ne se saka klub barem ti treba toa da go znais ako si prav lider.
A spored voa so go kazuvas ne sum ubeden vo toa
IZVINI AKO TE NAVREDIV:toe:.
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Дете дај бе напушти ако толку ти се навива оди и навивај еее шо ме замараш само
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Да бе, ај не замарај, ако ти се навива оди навивај кој те бране оди слободно навивај си
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Дете дај бе напушти ако толку ти се навива оди и навивај еее шо ме замараш само
Еве еден поздрав од Лозари до тие што не мразат и што дудлат за нас :smir:
 

Attachments

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Прекрасно,
стварно незнам шо да кажам :smir:
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
И јас бегам.... бегам трчам и му одам на врата и му звонам динг донг и он испаѓа и јас бам бамммм и куршумите тука се слушаат тинг тинг хехехехехехехе Манџа ами како нема лабаво
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Ne e tocno pa prijatele na Macka INTERPERFORMANCE mu e agencija menadzerska ne mu e Gramatikov pa da ne mu dadat pari. Kolku sto jas znam cel dogovor mu e isplaten do dinar.
Zatoa i pak potpisa za Feno poradi korektniot odnos od dvete strani.
Моите сознанија говорат дека Мачка бил исплатен до денар, но голем дел од платата била покриена од некоја осигуреителна компанија каде што бил осигуран од повреда, а останатото, што не било покриено од осигурителната компанија било платено од КК Фени.

---
Сега пак некој ќе ме сфати погрешно, но имам еден пример да дадам кој се однесува на Лозари и на Сити Парк Бојси. ФА како навивачка група, никогаш не земалата пари од клубот Мзт Скопје и секогаш се финансирала сама. Лани имавме неколку гостувања кои сами си ги плативме, блузони, маици, огромна застава, се тоа со пари кои беа собрани од нашите членови. Мое мислење е дека навивачка група треба да навива за одреден тим, без да поставува услови во доменот на реквизити, штабови и пари кои ке ги добива, туку да се финасира од сопствени извори и евентуално да добива мала помош од тимот за кого навива. Единствена причина за бојкот јас можам да признаам само во лошото раководење со клубот и бојкотот да биде знак дека мора некои луѓе да се променат (примерот со инцијативните одброи на ФК Вардар и РК Пелистер) Искрено, ние да имаме тим како што е Фени, мислам дека и салата Борис Трајковски ќе ни биде мала да не собере сите.

Би сакал да ми кажете што е тоа што нас не влече да навиваме за клубот кој од година во година се повеќе и повеќе тоне, а на трибина сме се повеќе и повеќе, додека вие (мислам на Лозари во случајов) кога имате доминантен и пред се убедливо најатрактивен тим, ве нема во сала. Ваша работа се вашите барања од управата, но според мене, за тимот се навива поради љубов, а не поради материјален интерес.

Мој совет, најдобронамерно кажан (се надевам и така сфатен): Користете ги овие моменти додека доминирате на терените, развивајте си ја групата, регрутирајте нови членови, пошто КК Фени нема да биде на врвот вечно, па подобро е да се искористи моментот сега и да се направи нешто, од колку после да се каете зашто не сте направиле додека сте имале одлична шанса за тоа...

Кавадарци, остани ми поздравено
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
радикал постот ти е страшен и на место.ми се допадна делот кај што го објаснуваш финансирањето на групата-очигледно некој требаше тоа да го објасни за да разберат некои поединци.наместо навивачката група лозари да се развиваат подобро затоа што се реоформирани еве веке 3 год,тие се замараат со матерјални барања.тие сметаат дека другите навивачи во салата нив не ги сакаат дека ги потценуваат:tapp:
а за барањата на групата кон кк.фени се страсно високи и во моментов тешко остварливи-али у секој случај не е моја работа да се мешам туку сакав да му упатам една мала критика.
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
Моите сознанија говорат дека Мачка бил исплатен до денар, но голем дел од платата била покриена од некоја осигуреителна компанија каде што бил осигуран од повреда, а останатото, што не било покриено од осигурителната компанија било платено од КК Фени.

---
Сега пак некој ќе ме сфати погрешно, но имам еден пример да дадам кој се однесува на Лозари и на Сити Парк Бојси. ФА како навивачка група, никогаш не земалата пари од клубот Мзт Скопје и секогаш се финансирала сама. Лани имавме неколку гостувања кои сами си ги плативме, блузони, маици, огромна застава, се тоа со пари кои беа собрани од нашите членови. Мое мислење е дека навивачка група треба да навива за одреден тим, без да поставува услови во доменот на реквизити, штабови и пари кои ке ги добива, туку да се финасира од сопствени извори и евентуално да добива мала помош од тимот за кого навива. Единствена причина за бојкот јас можам да признаам само во лошото раководење со клубот и бојкотот да биде знак дека мора некои луѓе да се променат (примерот со инцијативните одброи на ФК Вардар и РК Пелистер) Искрено, ние да имаме тим како што е Фени, мислам дека и салата Борис Трајковски ќе ни биде мала да не собере сите.

Би сакал да ми кажете што е тоа што нас не влече да навиваме за клубот кој од година во година се повеќе и повеќе тоне, а на трибина сме се повеќе и повеќе, додека вие (мислам на Лозари во случајов) кога имате доминантен и пред се убедливо најатрактивен тим, ве нема во сала. Ваша работа се вашите барања од управата, но според мене, за тимот се навива поради љубов, а не поради материјален интерес.

Мој совет, најдобронамерно кажан (се надевам и така сфатен): Користете ги овие моменти додека доминирате на терените, развивајте си ја групата, регрутирајте нови членови, пошто КК Фени нема да биде на врвот вечно, па подобро е да се искористи моментот сега и да се направи нешто, од колку после да се каете зашто не сте направиле додека сте имале одлична шанса за тоа...

Кавадарци, остани ми поздравено



BRAVO ZA POSTOT PRIJATELE.
Moze sega i tebe nekoj ce ti se javi i ce ti kaze deka pojma nemas(mislam od lozari) no ti mnogu dobro objasna kako se SAKA KLUB.
SVAKA TI CAST
LOZARI ucete malku a ne samo da kazuvate prikaski.
Dokolku Feni ima priblizno kvalitetna navivacka grupa kako vasata moe mislenje e deka upravata ce im dade uste povece a ne vaka em ne navivaat em baraat pari.
Daj nekoj neka gi kaze baranjata na LOZARI da gi slusnime pa ako se vo pravo i realni da plukame po upravata a ne po niv i nivnite izjavi deka ako sakale i 100 000 evra ce barale toa ne bilo nasa rabota.
Ne ode toa taka
Uste ednas BRAVO ZA POSTOT toa se vika lojalnost kon eden klub.
So takvo razmisluvanje ce postoite zasekogas.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
BRAVO ZA POSTOT PRIJATELE.
Moze sega i tebe nekoj ce ti se javi i ce ti kaze deka pojma nemas(mislam od lozari) no ti mnogu dobro objasna kako se SAKA KLUB.
SVAKA TI CAST
LOZARI ucete malku a ne samo da kazuvate prikaski.
Dokolku Feni ima priblizno kvalitetna navivacka grupa kako vasata moe mislenje e deka upravata ce im dade uste povece a ne vaka em ne navivaat em baraat pari.
Daj nekoj neka gi kaze baranjata na LOZARI da gi slusnime pa ako se vo pravo i realni da plukame po upravata a ne po niv i nivnite izjavi deka ako sakale i 100 000 evra ce barale toa ne bilo nasa rabota.
Ne ode toa taka
Uste ednas BRAVO ZA POSTOT toa se vika lojalnost kon eden klub.
So takvo razmisluvanje ce postoite zasekogas.
Не те знам кој и не сакам да те знам искрено но се гледа дека имаш добри врски во клубот ако и не си некој член на управа и пак ќе речам не ме интересира но гледам пишиш на форумов повеќе од 2-3 недели незнам точно да не прецизирам и те пратам и пробивам да те разберам ама никако не ми оде да ти кажам право се некако во уста ти доаѓаат Лозари стварно незнам што си толку преукопиран со нив незнам што сакаш да постигнеш со тоа со сила да ги вратиш на трибина да навиваат ли сварно неможам да те ра зберам.Вака да разјасниме некои работи кои ги пишуваш а очигледно не си ги разбрал добро Лозари се редовна група на луѓе околу 50 луѓе моментално редовни сакам да кажам и си навиваат за кого сакаат лани навиваме за Фени сега навиваме за ВВ Тиквеш не заради парите бе човек туку за тоа што Фени не испадна коректен во ниту еден момент со Лозари еве ќе те прашам зошто дојди работата до вакво дереџе ако Фени толку многу се грижел за Лозари и му овозможувал се ај тебе ќе ти препуштам да кажиш.Барањата се тие што му беа кажани на Амир и незнам да не ширам вака дезимформации дали ќе попуштат Лозари ама најверојатно и ќе го сторат тоа со цел повторно да се навива за Фени кој е наша најголема гордост и наш најпознат спортски амбасадор.Лозари сакаат да навиваат за Фени те уверувам во тоа и на секој собир членовите притискаат кај воџите да се надмине проблемот со цел да се навива но некои членови сакам да кажам од постарите или главните не сакаат Фени да си поигрува со групата де ве сакаме де не ве сакаме па ни одземаа тапани не избркаа од штабот ако може да се нарече штаб тоа една соба од 2 на 2 па се закануваа на одредени луѓе вака нака и после пак дојдиа кај нас та еве ви го штабот та ќе ви напрајме шалеви само навивајте не оде така таа работа друже не оде.:salut:
 
Член од
26 март 2008
Мислења
81
Поени од реакции
1
Моите сознанија говорат дека Мачка бил исплатен до денар, но голем дел од платата била покриена од некоја осигуреителна компанија каде што бил осигуран од повреда, а останатото, што не било покриено од осигурителната компанија било платено од КК Фени.

---
Сега пак некој ќе ме сфати погрешно, но имам еден пример да дадам кој се однесува на Лозари и на Сити Парк Бојси. ФА како навивачка група, никогаш не земалата пари од клубот Мзт Скопје и секогаш се финансирала сама. Лани имавме неколку гостувања кои сами си ги плативме, блузони, маици, огромна застава, се тоа со пари кои беа собрани од нашите членови. Мое мислење е дека навивачка група треба да навива за одреден тим, без да поставува услови во доменот на реквизити, штабови и пари кои ке ги добива, туку да се финасира од сопствени извори и евентуално да добива мала помош од тимот за кого навива. Единствена причина за бојкот јас можам да признаам само во лошото раководење со клубот и бојкотот да биде знак дека мора некои луѓе да се променат (примерот со инцијативните одброи на ФК Вардар и РК Пелистер) Искрено, ние да имаме тим како што е Фени, мислам дека и салата Борис Трајковски ќе ни биде мала да не собере сите.

Би сакал да ми кажете што е тоа што нас не влече да навиваме за клубот кој од година во година се повеќе и повеќе тоне, а на трибина сме се повеќе и повеќе, додека вие (мислам на Лозари во случајов) кога имате доминантен и пред се убедливо најатрактивен тим, ве нема во сала. Ваша работа се вашите барања од управата, но според мене, за тимот се навива поради љубов, а не поради материјален интерес.

Мој совет, најдобронамерно кажан (се надевам и така сфатен): Користете ги овие моменти додека доминирате на терените, развивајте си ја групата, регрутирајте нови членови, пошто КК Фени нема да биде на врвот вечно, па подобро е да се искористи моментот сега и да се направи нешто, од колку после да се каете зашто не сте направиле додека сте имале одлична шанса за тоа...

Кавадарци, остани ми поздравено

Postot ti e na mesto i stvarno me bendisa.Jas mislam deka treba Lozari da se vratat ako Feni ne ispadna fer sprema nas bidejki ako sakame da se razvivame Feni ni e najgolemata sansa jas mislam deka ke se slozat i drugite somene i se nadevam sto pobrzo ke se vratime na tribini.:salut:
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
Не те знам кој и не сакам да те знам искрено но се гледа дека имаш добри врски во клубот ако и не си некој член на управа и пак ќе речам не ме интересира но гледам пишиш на форумов повеќе од 2-3 недели незнам точно да не прецизирам и те пратам и пробивам да те разберам ама никако не ми оде да ти кажам право се некако во уста ти доаѓаат Лозари стварно незнам што си толку преукопиран со нив незнам што сакаш да постигнеш со тоа со сила да ги вратиш на трибина да навиваат ли сварно неможам да те ра зберам.Вака да разјасниме некои работи кои ги пишуваш а очигледно не си ги разбрал добро Лозари се редовна група на луѓе околу 50 луѓе моментално редовни сакам да кажам и си навиваат за кого сакаат лани навиваме за Фени сега навиваме за ВВ Тиквеш не заради парите бе човек туку за тоа што Фени не испадна коректен во ниту еден момент со Лозари еве ќе те прашам зошто дојди работата до вакво дереџе ако Фени толку многу се грижел за Лозари и му овозможувал се ај тебе ќе ти препуштам да кажиш.Барањата се тие што му беа кажани на Амир и незнам да не ширам вака дезимформации дали ќе попуштат Лозари ама најверојатно и ќе го сторат тоа со цел повторно да се навива за Фени кој е наша најголема гордост и наш најпознат спортски амбасадор.Лозари сакаат да навиваат за Фени те уверувам во тоа и на секој собир членовите притискаат кај воџите да се надмине проблемот со цел да се навива но некои членови сакам да кажам од постарите или главните не сакаат Фени да си поигрува со групата де ве сакаме де не ве сакаме па ни одземаа тапани не избркаа од штабот ако може да се нарече штаб тоа една соба од 2 на 2 па се закануваа на одредени луѓе вака нака и после пак дојдиа кај нас та еве ви го штабот та ќе ви напрајме шалеви само навивајте не оде така таа работа друже не оде.:salut:


Decko vidi vaka jas ne sum nikakov clen na upravata na Feni nitu nekoj blizok do klubot. Ama znam deca od LOZARITE so sakaat da navivat ama ne im davaat postarite clenovi samo zaradi nivnate interesi(toa mi go rekoa decata licno,toa ne e moj stav)
A iskreno i baranjata vasi gi znam ama vo nieden moment ne sum gi kazal posto bi bilo smesno da gi vidat drugite navivacki grupi pa da ni se smeat site i da si igrat kurot so nasiot grad a pred se so vas LOZARITE.
Jas iskreno sakam Lozarite da se vratat i da dobijat toa sto go baraat ama izgleda ima dve"vistini" za vasite baranja.
Inaku Lozari bea podobro organizirani koga nemase sponzori vo Kavadareckite klubovi otkolku sega koga ima da recam PARI.
Inaku jas gi kritikuvav i upravata koga stavija 100 denari karta za BIBL.
I igracite gi kritikuvav koga igraa slabo ama toa se so argumenti a ne na pamet. A koga stanuva zbor za vas LOZARITE ne gi znae narodot vasite baranja pa da sudi koj e vo pravo dali vie dali klubot.
Izvini ako ve navrediv ama kako sto vi e na stranata vasa na LOZARI objasneto od kaj vi se majcite, moze da objasnite i sto vi se baranjata do upravata na FENI a ne da vikaat kako nekoi sto ve bole kurot za nas sto sakame toa ce barame. Daj da bideme site realni.
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
Postot ti e na mesto i stvarno me bendisa.Jas mislam deka treba Lozari da se vratat ako Feni ne ispadna fer sprema nas bidejki ako sakame da se razvivame Feni ni e najgolemata sansa jas mislam deka ke se slozat i drugite somene i se nadevam sto pobrzo ke se vratime na tribini.:salut:

Bravo decko znaci ne sum samo jas za taa varijanta pa da me pravat crna ovca LOZARITE.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom