Фан Клуб : Фени Индустри

V

Viktoranius

Гостин
Абе пријателе како не ти здосади се тие едни исти глупости да ги зборуваш. Малце ти беше со Виктораниус таму па сеа дојде и тука гужва да праиш. Ако ти е Кавадарци провинција што ќе барате тука 400 души да доаѓате со сељаци да се расправате и кал да газете по нивите. Ако сте толку големи граѓани идете по Белград по Загреб, Атина по метрополите а не по провинции и села. Ама вие не заслужувате ни у нашата сала да ве пуштиме со ова ваше никакво понашање, да скапете таму у таа шталата што ја имате. Ако имаш нешто против Кавадарци или Кавадарчани кажи јасно и гласно, а не педери, провинцијаци, ова она.

Абе брат, јас искрено незнам зошто се мачаш да му објаснуваш на овој ?
Абе овој си има нешто затерано во главата, и тоа е, и земјотрес да удре тој повторно ке си стои на неговото. Тука ние сите сме прости, немаме појма од кошарка, сите сме копачи, и селаци, само он е паметниот и знае се во врска со кошарката во Македонија. Оди на МЗТ на темата ако видаш еден пост поврзан со на МЗТ тимот јас ке си го сечам лулето. Се се зборува за нивното Ф.А и за нивниот јак УЛТРАС стил на навивање.
Од такви како него едноставно ми се СЕРЕ што се фалат сами.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Aklot ti e beter od na Amdi Bajram be:tapp: :tapp:
Otidov vo Of Topic..Sorry ama....
Ти бе лизигжче, опинче без сопствено мислење, типчуле што ме молеше да ти кажувам за кошарката најде да кажуваш за мојот а`кл?

@ В...АНУС, не се фалам јас сам, јас ја зборувам реалноста. Уште милион години ни вие, ни ФастФудовците нема да го стигнете нивото што е ФА. Умрете од мука, али тоа е реалноста, си знаете и сами, али таа селска гордост што ве прати како сенка не ви дава да признаете.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Не знам кој е педер, дали провинцијалците или Боки ваш "голем" маж. Земете си го за маскота заедно со овие од Парк. Чим не се замарате со нас замарајте се со него (нив)...
 
V

Viktoranius

Гостин
Ти бе лизигжче, опинче без сопствено мислење, типчуле што ме молеше да ти кажувам за кошарката најде да кажуваш за мојот а`кл?

@ В...АНУС, не се фалам јас сам, јас ја зборувам реалноста. Уште милион години ни вие, ни ФастФудовците нема да го стигнете нивото што е ФА. Умрете од мука, али тоа е реалноста, си знаете и сами, али таа селска гордост што ве прати како сенка не ви дава да признаете.

Пејо колку пати сме кажале дека сте најдобри, а вие уште провоцирате со ПРОВИНЦИЈАЛЦИ, СЕЉАЦИ, КОПАЧИ и ред други работи. Не се замарам јас веќе со тоа.

Ај одам на кошарка ај чао.
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
momce mlado,ima bitna razlika megju navivaci i publika,megju navivanje i vikanje i ne znam na koj drug nacin da ti objasnam za polesno da svatis.za kartite si tropnal glupost ama nema veze ne e golema,feni e organizator na kupot samo,a kartite prporcionalno ke se podelat,za sekoj klub podednakvo.a za sobiranjeto,za toa 300-400 dusi najdobro e da si pustite oglas po vasite lokalni televizii za da ne vi ostane nekoj ne informiran pa da ne dojde u sala :pos2: :pos2: :pos2: .

P.S.i ve molam da go postavite onoj transparent sto vasata romska grupa od 18 luge koga bese vo aerodrom go nosese so sebe
LOZARI FAST FOOD hehehehehehe kakva glupost

Ооо бе брату тебе стварно не ти се објаснуело ништо. Шо ти мислиш ако во вашето Јане Сандански одете само се собирате околу 200 души навивачи а друг останат народ нема, мислете дека така е и во кавадарци каде што 100 пати повторив салата се полне и до 3000 народ. И за нас викате дека препејуваме песни, шо не е баш точно. А вие сте тие што ја пеете само наа една песна "Скопје алее" и право да ти кажам ептен досадни бете. Оно стварно има една до две песни шо ги пеат сите навивачки групи а вас нај ви е криво кога ке ги слушнете тие:pos2:. А иначе за купот макар и за целото првенство Јасмин се полне 1 саат пред утакмица. Што за купот можат да ви продадат само 100 до 150 карти, а повеќе нема шанси. Запамти го мојот пост ногу убаво и ке видиш дека ке биде така.
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
Taka e tase kazi mu ubavo ne samo se falat oni ova ona naj jaki voa noa ooooooooooo ce vidime bre aj kolku ce dojdite bas me interesira i na 9 fevruar i na 12 mart pa da stavime kraj na site vasi prikaski
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
Ооо бе брату тебе стварно не ти се објаснуело ништо. Шо ти мислиш ако во вашето Јане Сандански одете само се собирате околу 200 души навивачи а друг останат народ нема, мислете дека така е и во кавадарци каде што 100 пати повторив салата се полне и до 3000 народ. И за нас викате дека препејуваме песни, шо не е баш точно. А вие сте тие што ја пеете само наа една песна "Скопје алее" и право да ти кажам ептен досадни бете. Оно стварно има една до две песни шо ги пеат сите навивачки групи а вас нај ви е криво кога ке ги слушнете тие:pos2:. А иначе за купот макар и за целото првенство Јасмин се полне 1 саат пред утакмица. Што за купот можат да ви продадат само 100 до 150 карти, а повеќе нема шанси. Запамти го мојот пост ногу убаво и ке видиш дека ке биде така.
kako prvo jas i ti ne mozeme brakja da bideme vo nieden slucaj,toa da ti e jasno.a tebe kazi mi kako da ti objasnam deka navivaci i objektivna publika(gledaci) se dve sosema razlicni raboti.posto imate vie vasi pesni te molam kazi ni barem edna,prosvetli ne te molam.a ako pocnes od cpg,preku majmuni.ckembari.......pa se do komiti ke vidis deka site prepejuvaat nasi pesni,t.e. na istiot ritam samo menjaat tekst.dokolku ne ti e pak jasno stvarno nemam veke nacin kako da ti doobjasnam.a za kartite ke vi povtoram po tret pat-SPORED PRAVILNIKOT NA KFM NA SEKOJ KLUB UCESNIK VO ZAVRSNICATA NA KUPOT MU SLEDUVA IDEALEN DEL OD KARTITE.posle ova veke ne pisuvam nisto vo vrska so kartite,vremeto ke pokaze t.e.delata.nie doagjame nad 400 luge pa sega ti svati go toa kako sakas
 
V

Viktoranius

Гостин
kako prvo jas i ti ne mozeme brakja da bideme vo nieden slucaj,toa da ti e jasno.a tebe kazi mi kako da ti objasnam deka navivaci i objektivna publika(gledaci) se dve sosema razlicni raboti.posto imate vie vasi pesni te molam kazi ni barem edna,prosvetli ne te molam.a ako pocnes od cpg,preku majmuni.ckembari.......pa se do komiti ke vidis deka site prepejuvaat nasi pesni,t.e. na istiot ritam samo menjaat tekst.dokolku ne ti e pak jasno stvarno nemam veke nacin kako da ti doobjasnam.a za kartite ke vi povtoram po tret pat-SPORED PRAVILNIKOT NA KFM NA SEKOJ KLUB UCESNIK VO ZAVRSNICATA NA KUPOT MU SLEDUVA IDEALEN DEL OD KARTITE.posle ova veke ne pisuvam nisto vo vrska so kartite,vremeto ke pokaze t.e.delata.nie doagjame nad 400 luge pa sega ti svati go toa kako sakas
Да да, сите препејуваат песни од вас, и гробари и делије преработуваат ваши песни, немам зборови секоја чест.:tapp:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
kako prvo jas i ti ne mozeme brakja da bideme vo nieden slucaj,toa da ti e jasno.a tebe kazi mi kako da ti objasnam deka navivaci i objektivna publika(gledaci) se dve sosema razlicni raboti.posto imate vie vasi pesni te molam kazi ni barem edna,prosvetli ne te molam.a ako pocnes od cpg,preku majmuni.ckembari.......pa se do komiti ke vidis deka site prepejuvaat nasi pesni,t.e. na istiot ritam samo menjaat tekst.dokolku ne ti e pak jasno stvarno nemam veke nacin kako da ti doobjasnam.a za kartite ke vi povtoram po tret pat-SPORED PRAVILNIKOT NA KFM NA SEKOJ KLUB UCESNIK VO ZAVRSNICATA NA KUPOT MU SLEDUVA IDEALEN DEL OD KARTITE.posle ova veke ne pisuvam nisto vo vrska so kartite,vremeto ke pokaze t.e.delata.nie doagjame nad 400 luge pa sega ti svati go toa kako sakas

Абе ногу се фалиш ама од тиа 400, 40 само ке дојдите. Иначе и вас каа струмичани ке ве начукат во едно ќоше и ке неможете ни да мрдните. Уш еднаш ке повторам воа не е Јане Сандански каде шо сте навикнати на ептен слободен простор. Само од чисти информации можам да ти кажам дека дури и кога играеме пријателска со вас пред 3-4 дена во салата имаше над 1000 гледачи. Знам дека цела публика во салата не се навивачи каа шо ти викаш, и пак ке повторам поради тоа што немате видено публика у вашата сала. Нашата публика во некои ситуации кои што не одат во наш прилог, знае да направе таква атмосвера шо му дава ногу голема волја на играчите. Запамти и ке се увериш!
 
Член од
22 декември 2007
Мислења
31
Поени од реакции
1
абе воле со тапија кога ке разберш дека ниту лозари ниту фени не одлучува колку карти ке добијат навивачите на останатите клубови,еден % од картите добива спонзорот на турнирот друг % од картите се дели помегу клубовите учесници и останатиот %од картите иде у слободна продажба. и дај не замарај со тоа колку карти ке сме добиле:salut:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Да да, сите препејуваат песни од вас, и гробари и делије преработуваат ваши песни, немам зборови секоја чест.:tapp:
Да да стварно се феномени во измислување на песни. Само една а знаат " Скопје алеее " шо ми го отечија цело време со нејзиното безпрекинато пеење:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
абе воле со тапија кога ке разберш дека ниту лозари ниту фени не одлучува колку карти ке добијат навивачите на останатите клубови,еден % од картите добива спонзорот на турнирот друг % од картите се дели помегу клубовите учесници и останатиот %од картите иде у слободна продажба. и дај не замарај со тоа колку карти ке сме добиле:salut:
Абе зелка ке има неограничен број на продажбени карти, салата иако има капацитет од 3000 места продажни карти може ке има и 5000 само ни ке ја исполниме салата а вас другите навивачи ве пуштат најпоследни и ако сакате 1000 биите ке ве начукат во едно од чошињата кои шо фаќат само до 100 гледачи, па ако сакате сејте а ако не ојте си. А па ќе повторам 100 максимун дека ке дојдите:pos2:
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
More slusate vamu kartite treba da bidat rasporedeni pod ednakvo na site timovi no bidejci feni e organizator ce ima malce povece karti za razlika od drugite klubovi a so ostanatiot del od kartite ce se prodavaat slobodno sto znaci deka Kavadarcani se naj blizo da dobrat i do tia slobodno karti i da vi kazam na site pa i na FA kolku karti i da imate za kupot ne moze da se soberite povece od 300 dusi maksimum i dosta vece so toa kartite mi go otecite _ _ _ _ _ .
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Не бе мики ги учам виа децата само да играат карти :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
Ami ostaj gi i deca i se i 5 000 karti da mu dadime pak isto ti se faca dae kaaa nema da dojdat povece od 300 :pos2: :pos2: :pos2: :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom