Фан Клуб : Фени Индустри

V

Viktoranius

Гостин
Da zborime iskreno,borbata ke bide megu Dime i Mirakovski.
Да бе сигурно....секој шут за тројка не му е поблиско од 8 метри, од белата линија ги погодува. Не викам оти Мираковски и Димето не ги бива, ама Прекович е подобар од нив.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Да не го заборавиме и Самарџиев, на утакмицата со Пелистер Прекович и Самарџиев погодија десет тројки по ред без да промашат, 41 поен имавме дадено у прва четвртина.
 
V

Viktoranius

Гостин
Да не го заборавиме и Самарџиев, на утакмицата со Пелистер Прекович и Самарџиев погодија десет тројки по ред без да промашат, 41 поен имавме дадено у прва четвртина.
Знам, таа им беше најбољја четвртина што ја изиграјаа...41 поен за 10 минути не е малце.:wink:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Da ama Dime momentalno e naj stabilen igrac vo ligata,neznam dali ke me svatite no igra dobra odbrana a na sekoja utakmica ima minimum 20 poena.Ama zatoa e najplaten neli:pos2: :smir:
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
dime da bese navistina dobar ce igraese u stranstvo. ne da e slab igracot 2 ili 3 e u ligata ama... ne e dobar kako za u evropa
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Da ama Dime momentalno e naj stabilen igrac vo ligata,neznam dali ke me svatite no igra dobra odbrana a na sekoja utakmica ima minimum 20 poena.Ama zatoa e najplaten neli:pos2: :smir:
Ako mislis deka e najplaten vo cela liga gadno se lazis.
Ne deka ograe vo Feni ama Aleksandar Dimitrovski-Ma4ka e najplate igrac vo Mak basketot so 70 000 evra za edna godina ama nisto ne pokaza samo zaradi povredite.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
АКТИВНОСТИ ВО ФЕНИ ИНДУСТРИ
Лидерот заинтересиран за Американецот Браун Американецот Талик Браун (25 год., 186 см) е еден од кандидатите за пополнување на плејмејкерската позиција во таборот на македонскиот кошаркарски прволигаш Фени индустри, дознава „Време“. Кавадарчани се сериозно заинтересирани да дојдат до потписот од талентираниот американски плејмејкер, позиција што во првиот дел од првенството се обидоа да ја пополнат со двајцата негови сонародници Дерик Бреланд и Ерик Баркли.
- Точно е дека размислуваме за ангажманот на Браун, но се уште не е сигурно дека тој ќе дојде на проба во Кавадарци. Денеска треба да седнеме и дефинитивно да решиме дали воопшто некој играч ќе ангажираме во зимскиот преоден рок или ќе продолжиме со истиот состав - вели Емил Рајковиќ, тренерот на Фени И.
Браун е кошаркар со одлично кошаркарско минато, освојувач на титулата во американската НЦАА-лига со универзитетот Конектикат во 2004 година. Тој лани се обиде да се проба во Европа, но имаше само куса неуспешна епизода во бугарскиот шампион Лукоил Академик. Во досегашниот дел од сезоната Браун настапуваше во ЦБА-лигата во САД, и тоа во дресот на Атланта Кранк.
По еднонеделната пауза, вчера, екипата на кошаркарите на Фени И., која есенската фаза од шампионатот ја заврши на првото место на табелата (скор 14-2), вчера продолжи со подготовките за продолжението на првенството.

Ajde kavadarcani novo ime ke vidime so ce sluce pozz.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Iskreno vaka nemoj da se nalutis ama Toni Simik i Dime Tasovski mi se najomrazeni kosarkari vo cela liga.Tasovski zaradi toa sto ne dojdi kaj nas a Simik go mrazat site Kavadarcani zaradi eden nesportski gest kon publikata koga mu vikaa USLo Ja neznam zs se navredi covekot koga stvarno e USLO:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
LOZARI? ma nene ... vo makedonskata kosarka postoi samo 1 za koj se naviva..a toa e MZT SKOPJE.. a pokraj niv se navernite FAMILY AERODROM!! zatoa feni i lozari brkajte rabota!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
V

Viktoranius

Гостин
LOZARI? ma nene ... vo makedonskata kosarka postoi samo 1 za koj se naviva..a toa e MZT SKOPJE.. a pokraj niv se navernite FAMILY AERODROM!! zatoa feni i lozari brkajte rabota!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A што па толку ти им сереш на Лозари ? И они сакаат да си навиваат за Фени и ќе си навиваат, не сте само вие навивачка група во Маќедонија и ај не им сери на децата.:smir:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
202
Поени од реакции
1
1 Фени Индустри1614230 2 Струмица 20051613329 3 Фершпед Работнички1610626 4 Свисслион Пелистер1610626 5 АМАК-СП169725 6 Вардар Осигурување167923 7 МЗТ Скопје167923 8 Карпош Соколи 20001621417 9 Маврово1601615 Резултати 18.КолоФени Инд. - Фершпед Р. 81:70В. Осигурување - Маврово 116:79Струмица - Карпош С. 110:56Свисслион П. - АМАК-СП 83:79Следно 19.КолоСтрумица - МавровоФершпед Р. - Карпош С.Свисслион П. - МЗТ СкопјеАМАК-СП - В. Осигурување
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
decko stom navivas za barca se glea deka si kurton!! zatoa ne priznavas deka FAMILY SE NAJDOBRI! a lozrari se edni provincijalci bez mozok,,hahah..ljubomorata e opasna rabota..heh so pocit f.a
 

Kajgana Shop

На врв Bottom