Фан Клуб : Фени Индустри

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Е тоа е животот, кошаркарот не е како навивач цел живот да биде верен на еден клуб, како ке ти свират така ке играш, на крајот на краиштата секој кошаркар игра за пари. Важно човекот од никој и ништо стана некој и нешто со труд и мака.
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
За Врбица само можам да ти кажам дека е дојден во Мзт на 14 години, како дете што тренирало фудбал. Се што има научено е во Мзт. Мзт му даде се, а Врба на крај го продаде финалето и отиде во работнички
Кaко и сегa Кaрaколев
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
За Врбица само можам да ти кажам дека е дојден во Мзт на 14 години, како дете што тренирало фудбал. Се што има научено е во Мзт. Мзт му даде се, а Врба на крај го продаде финалето и отиде во работнички
Sto zboris ti be Mzt mu dade se na Vrba izvini vaka ama gledam po site forumi brat ti za sekoja kavga imas slag bez ralika dali si prav ili kriv..
Vaka ke ti kazam toj sto ti kazal deka Vrba uste na 14 godini otisol vo Mzt mnogu gadno se laze.Vrba mu bese komsija vo maloto ziveese do mojata kuca neznam koga tocno zamina vo Mzt ama od informacii od postarite komsii vo maloto sto mi kazuvaa deka gospodata od Mzt kako mali deca trcale po Vrba i posle toa Mzt mu platil na togasen KK Tikves odredena suma na pari i go prodale vo Mzt... A izvini brat jas licno mnogu go simpatiziran Mzt samo zaradi toa sto igrase Vrba kaj vas i te molam covekot sto ima storeno za toj klub vie sega go plukate nasekade svarno ne e fer od vasa strana..
I uste nesto Karakolev ne mu e dorasnat da go sporeduvate so Vrba sigurno imalo nesto sto toj zaminal vo onoj Sugav klub ni imeto ne sakam da mu go spomnam
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Sto zboris ti be Mzt mu dade se na Vrba izvini vaka ama gledam po site forumi brat ti za sekoja kavga imas slag bez ralika dali si prav ili kriv..
Vaka ke ti kazam toj sto ti kazal deka Vrba uste na 14 godini otisol vo Mzt mnogu gadno se laze.Vrba mu bese komsija vo maloto ziveese do mojata kuca neznam koga tocno zamina vo Mzt ama od informacii od postarite komsii vo maloto sto mi kazuvaa deka gospodata od Mzt kako mali deca trcale po Vrba i posle toa Mzt mu platil na togasen KK Tikves odredena suma na pari i go prodale vo Mzt... A izvini brat jas licno mnogu go simpatiziran Mzt samo zaradi toa sto igrase Vrba kaj vas i te molam covekot sto ima storeno za toj klub vie sega go plukate nasekade svarno ne e fer od vasa strana..
I uste nesto Karakolev ne mu e dorasnat da go sporeduvate so Vrba sigurno imalo nesto sto toj zaminal vo onoj Sugav klub ni imeto ne sakam da mu go spomnam
zatoa sega ke si sedi doma i ke igra basket pred maalo
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Sto zboris ti be Mzt mu dade se na Vrba izvini vaka ama gledam po site forumi brat ti za sekoja kavga imas slag bez ralika dali si prav ili kriv..
Vaka ke ti kazam toj sto ti kazal deka Vrba uste na 14 godini otisol vo Mzt mnogu gadno se laze.Vrba mu bese komsija vo maloto ziveese do mojata kuca neznam koga tocno zamina vo Mzt ama od informacii od postarite komsii vo maloto sto mi kazuvaa deka gospodata od Mzt kako mali deca trcale po Vrba i posle toa Mzt mu platil na togasen KK Tikves odredena suma na pari i go prodale vo Mzt... A izvini brat jas licno mnogu go simpatiziran Mzt samo zaradi toa sto igrase Vrba kaj vas i te molam covekot sto ima storeno za toj klub vie sega go plukate nasekade svarno ne e fer od vasa strana..
I uste nesto Karakolev ne mu e dorasnat da go sporeduvate so Vrba sigurno imalo nesto sto toj zaminal vo onoj Sugav klub ni imeto ne sakam da mu go spomnam
Врбица Стефанов го продаде еврокупот и финалата серија со Работнички... Можеби и управата не се однесувала како што треба спрема него, ок, ама да продадеш нешто со што секогаш ке останеше икона на Аеродром....можеби е добар кошаркар, ама никогаш не бил голем спортист. Аеродром ќе го колне, додека го памти, а верувајте, ќе се памти тоа што го направи, затоашто сеуште боли.

Врбица Стефанов иначе, ваљда знаеш од какво семејство потекнува, земен е од улица, Мзт нема платено ништо на КК Тиквеш, може нешто ситно, пошто Врбица во тоа време бил многу подобар фудбалер од колку кошаркар. Земен е на 14 или 15 години, даден му е стан и храна во Скопје, како и пари, Мзт Скопје, му даде ама баш се што има сега (освен тоа што го заработи со напорната работа, која пак беше во Мзт Скопје, зашто Мзт Скопје откажуваше тренинзи на други екипи ако Врбица сакал да тренира сам до покасно или во некој друг дел од денот)....да не се повторувам што се тој му направи на Мзт. Колку што му се судиите должни на Мзт во првите сезони, толку му е и Врбица должен на Аеродром.

Неможеш да ми се докажуваш за Врбица, верувај, поомразен ми е од Симиќ, 10 години го колнам тоа продадено пе*ерче, ни должи 1/4 финале во Радивое Кораќ и една титула....Аеродром тоа нема да го заборави. НИКОГАШ
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Врбица Стефанов го продаде еврокупот и финалата серија со Работнички... Можеби и управата не се однесувала како што треба спрема него, ок, ама да продадеш нешто со што секогаш ке останеше икона на Аеродром....можеби е добар кошаркар, ама никогаш не бил голем спортист. Аеродром ќе го колне, додека го памти, а верувајте, ќе се памти тоа што го направи, затоашто сеуште боли.

Врбица Стефанов иначе, ваљда знаеш од какво семејство потекнува, земен е од улица, Мзт нема платено ништо на КК Тиквеш, може нешто ситно, пошто Врбица во тоа време бил многу подобар фудбалер од колку кошаркар. Земен е на 14 или 15 години, даден му е стан и храна во Скопје, како и пари, Мзт Скопје, му даде ама баш се што има сега (освен тоа што го заработи со напорната работа, која пак беше во Мзт Скопје, зашто Мзт Скопје откажуваше тренинзи на други екипи ако Врбица сакал да тренира сам до покасно или во некој друг дел од денот)....да не се повторувам што се тој му направи на Мзт. Колку што му се судиите должни на Мзт во првите сезони, толку му е и Врбица должен на Аеродром.

Неможеш да ми се докажуваш за Врбица, верувај, поомразен ми е од Симиќ, 10 години го колнам тоа продадено пе*ерче, ни должи 1/4 финале во Радивое Кораќ и една титула....Аеродром тоа нема да го заборави. НИКОГАШ
Eve vaka Vrbica Stefanov ziveese vo kucata na mojot kumasin po kirija so negovata majka i brat tatkomu gi napustil neznam tocno koga a deka na 14 15 godini e zemen vo Skopje toa e totalna dezimformacija ako ne mi veruvas koga ke igra MZT vo Kavadarci ke se dogovorime jas i ti da se najdeme pa ke te prosetam do kucata kaj so ziveese Vrba pa sam raspitaj se koga si zamina toj od Kavadarci mozebi pravel prevari kako sto naveduvas vo gore dadeniot text mozebi nz za toa i deka MZT plati zanego toa ziva vistina ako ne veruvas obratise ka Boban Radulovik od Makedonski Sport moze vo arhivata ke ti najde text so tocna suma ne e kiznaj kolkava suma ama sepak KK TIkves zaraboti i na VRba na Riste I Toso Gecevski duri i na Goran Samardziev pozz
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Eve vaka Vrbica Stefanov ziveese vo kucata na mojot kumasin po kirija so negovata majka i brat tatkomu gi napustil neznam tocno koga a deka na 14 15 godini e zemen vo Skopje toa e totalna dezimformacija ako ne mi veruvas koga ke igra MZT vo Kavadarci ke se dogovorime jas i ti da se najdeme pa ke te prosetam do kucata kaj so ziveese Vrba pa sam raspitaj se koga si zamina toj od Kavadarci mozebi pravel prevari kako sto naveduvas vo gore dadeniot text mozebi nz za toa i deka MZT plati zanego toa ziva vistina ako ne veruvas obratise ka Boban Radulovik od Makedonski Sport moze vo arhivata ke ti najde text so tocna suma ne e kiznaj kolkava suma ama sepak KK TIkves zaraboti i na VRba na Riste I Toso Gecevski duri i na Goran Samardziev pozz
dobro cim tolku go pravtis vrba da te prasam nesto , DALI NEKOGAS VRBA IMA PROMASENO 4 SLOBODNI PO RED??????
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Каков Караколев бе, тоа е најмалку важно за Фени, сеа за сеа Фени си е Ок, само така нека продолжат, и нека знаат очекуваме титула од нив, или најмалку максимална борбеност па што биде нека биде
 
Член од
9 август 2007
Мислења
105
Поени од реакции
4
Финалниот турнир од Купот на Македонија за преодниот пехар на "Вечер" ќе се игра од 13 до 15 март 2008 година, и тоа во Кавадарци.

за тиа што не се информирани :salut:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Знаеме де немај мака, купот е наш, Фени Шампион
 
Член од
9 август 2007
Мислења
105
Поени од реакции
4
За Врбица само можам да ти кажам дека е дојден во Мзт на 14 години, како дете што тренирало фудбал. Се што има научено е во Мзт. Мзт му даде се, а Врба на крај го продаде финалето и отиде во работнички
А бре РАДИКАЛ дааа како вака ти сета да а знаеш пак дааааа :tapp:
пак ти сета а разбираш каа прво немозиш мене и на нас лозарите кој е и каде играел ВРБИЦА :tapp: оти мене ми е ВУЈКО т.с. (2 братучед) :tapp:.
и да не се расправаме пак оти пак ке го ебиме БАНОТ :sakas_ust
А и уште нешто за твоја информација СЕЗОНА 2008 ВРБИЦА СТЕФАНОВ во ФЕНИ ИНДУСТРИ завршување на кошаркарската кариера :vozbud:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Нека го сега Врбица не е во Фени он, али никој не може да ги оспорува неговите квалитети, доволно има покажано во неговата кариера
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Kako ostaj go ni si go branime toa sto e nase i nie da go vredzame na primer Vojmovic sto mu e klupska ikona i oni ke skokat normalno e ja ne krivam nikoj sekoj si ima svoe mislenje ama za tolku da go plukat jas mislam ne zasluzue covekot...
Они плукаат по се живо ама џабе е брат не ги бива. Цело време други им се криви, ги знаеме тие приказни.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Kako ostaj go ni si go branime toa sto e nase i nie da go vredzame na primer Vojmovic sto mu e klupska ikona i oni ke skokat normalno e ja ne krivam nikoj sekoj si ima svoe mislenje ama za tolku da go plukat jas mislam ne zasluzue covekot...
Пробај нападни го, да видиш дали ќе го бранам...кого сакаш нападни, јас гледам, бар се трудам да гледам реално...оди види за Димче Гаштарски што имам кажано, а типот ни го донесе последниот куп во 2001. Нема врска тоа дека Врбица е од Кавадарци па затоа не го сакам. Друго, Врбица е од 14 години во Мзт, а дали имал 16 и е направен фалсификат, незнам. За Врбица, гледам мали сте биле, башка и тие муабети ги знаеме само ние најпогодените, ама сум зборувал на форумов за неговото предавство, несакам да се повторувам 1000000 пати, гледам по годините ваши, вие не се ни сеќавате кога Врбица го оставил на цедило Мзт, тоа беше луѓе 1996...што знаете вие што се случувало тогаш, сте имале по 5-6 години. Што ако ви бил комшија или роднина, ке ви каже дека го продал Мзт или било кој тим....НЕ.

До оние што се бунеа на мојот одговор на оној што рече дека ЦИЦАМ...што не изреагиравте на неговиот пост, мојот беше само реплика...ама Радикал е оној што ви кажува работи што не ви одговараат, што не ви вика, супер сте, што знае и прател многу повеќе, па неможете да го убедите со некои безвезе муабети, па он ви смета. Знаете што, за да не ги уништуваме темите со расправање каде што сакате да ми се фатите за мочалото, отворете една тема за мене, таму можеме да се расправаме до сабајле
 

Kajgana Shop

На врв Bottom