Дали би ја промениле верата за милион евра?

Член од
24 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
2
Нема теоретска шанса да сменам вера за пари... :icon_bigg
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
еден долар да изневериш и еден долар да заборавиш...
за толку се продавате...

Кинг фор а деј фул фор а лајфтајм
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
51
Поени од реакции
0
Па смени ја, прифати некоја плус и паричка ќе си лапниш. Ти пак нема да припаѓаш никаде духовно, само физички, колку да се оправдаш за парите:helou:

i jas to go mislev...neka dojdat nekoi so menvaat sekakva vera (nz koj vrsi takvi funkcii) pa ke gi probam site i ocekuvam po 1 000 000 za sekoe menvanje..wow
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Би прифатил, без да се мислам
Размислете МИЛИОН ЕВРА:vozbud::vozbud::vozbud:
Па одма би ја прифатил понудата...ВЕРУВАМ ВО СЕБЕ дека паметно ќе ги истрошам парите :smir:
Јас на сите би им ја сменил верата за милион евра.:back: МАНИ МАНИ МАНИ МАНИ ММММММММММММММ
Тогаш не би ти сметало да дојдам до кај тебе и да ти земам се (материјално) што имаш. Пиши ми ја адресата во пп. Ај се глеаме кај тебе дома. Чао:helou:
Ova ti e na majtap ili stvarno go milsis???
Uf odma za milion evra ohohooooooo.
За жал,,ги има многу како вас,,како и меѓу вас,,кои за пари би направиле се,,па дури и би се откажале од сопственото јас,,како што е во случајов,,од верата..Тоа е тотално разочарувачко за нашата држава да има такви луѓе во неа....Или,,пардон згрешив,,во МОЈАТА држава и во оние кои ја сметаат за своја,,и кои не би се откажале и од неа заради пари...Ако ја продавате верата,,ништо чудно некој ден да си ја продадете и националноста..:vozbud:
 
D

Daftie

Гостин
А што, всушност, би сменила? Како можеш да смениш нешто кое го немаш?
Иако сум атеист, крстена сум во црква и религијата ми е православна христијанска.
Тоа е тоа што би го сменила.

За жал,,ги има многу како вас,,како и меѓу вас,,кои за пари би направиле се,,па дури и би се откажале од сопственото јас,,како што е во случајов,,од верата..Тоа е тотално разочарувачко за нашата држава да има такви луѓе во неа....Или,,пардон згрешив,,во МОЈАТА држава и во оние кои ја сметаат за своја,,и кои не би се откажале и од неа заради пари...Ако ја продавате верата,,ништо чудно некој ден да си ја продадете и националноста..:vozbud:
Верата не на секој му претставува "сопствено јас".
А националноста не ја мешај:wink:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
На една друга тема

Winston je rekao svoje.................."се би продал освен мајками":kesa:
Ti ocigledno mene ne me kapirash Vone ... a koga citiras docitiraj do kraj sto sum rekol...no pustoto nikoj ne nudi ...sto znaci deka sum se zaebaval.

A vera ne mozam da smenam bidejki jas veruvam vo sebe i vo gospod koj e vo mene kako da se prodadam i da ne veruvam sam na sebe ???? :tapp:

Bidi korekten :smir:
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
па за 1 000 000 ќе ја сменам, ама зависи во која...
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
За жал,,ги има многу како вас,,како и меѓу вас,,кои за пари би направиле се,,па дури и би се откажале од сопственото јас,,како што е во случајов,,од верата..Тоа е тотално разочарувачко за нашата држава да има такви луѓе во неа....Или,,пардон згрешив,,во МОЈАТА држава и во оние кои ја сметаат за своја,,и кои не би се откажале и од неа заради пари...Ако ја продавате верата,,ништо чудно некој ден да си ја продадете и националноста..:vozbud:
Како се откажувам од сопственото јас кога јас не се идентификувам со верата.:toe: Ја како прво основно не ни верувам во натприродното. Ја сам своеволно веќе сум се откажал. Парите не играат никаква улога тука. Ако некој сака да ми даде бонус, само да се претставам како верник на друга религија и да правам некави глупи ритуали и да шепотам молитви:pop:, нема проблем. Ама затоа моето вистинско убедување, а тоа е дека нема Бог, не би го сменил за милјон евра, зошто... не би ни можел. И да сакам јас неможам да се премислам со сила. Јас само ја следам вистината, а вистината (науката, фактите) укажува на непостоење на Бог.
А што ја мешаш тука националноста. Нема врска.:tapp:
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Milion evra? Ja sekako ne bi. Ni za 100 000 000 evra.
No nekoi toa go storile za vreca urda...a sto bi napravile tek za milion evra ne znam:pos2:Mozam samo da pretpostavuvam:pos2::pos2:
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ако некој дава милион евра кажете да правиме озбилен муабет. Овде се наметнува прашањето ,,Кога ќе ја сменам верата и ги земам парите дали треба и понатаму да бидам нововерец или пак можам да се вратам на истата религија?,, ХА ХА ХА .................................................................................................ХА
 

Kajgana Shop

На врв Bottom