Помош и совети

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
Некој кој ја играл LOTR: Battle for Middle Earth да ми објаснит нешто.
Кога играм Campaign, одбирам Good Campaign, и првата мисија е Рудниците во Морија. Е сега, си играм ко шо требит, и наеднаш од нигде никаде сите херои ми умираат и ми се појавува Game Over. Исто така пробав да играм Skirmish и одбирам на пример Рохан в.с. Ајзенгард, и си градам све, поминвет 5 минути, нешто ми ги рушвит сите објекти и ми пишит Defeated. Така наеднаш, од нигде никаде. Шо е работава?
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Некој кој ја играл LOTR: Battle for Middle Earth да ми објаснит нешто.
Кога играм Campaign, одбирам Good Campaign, и првата мисија е Рудниците во Морија. Е сега, си играм ко шо требит, и наеднаш од нигде никаде сите херои ми умираат и ми се појавува Game Over. Исто така пробав да играм Skirmish и одбирам на пример Рохан в.с. Ајзенгард, и си градам све, поминвет 5 минути, нешто ми ги рушвит сите објекти и ми пишит Defeated. Така наеднаш, од нигде никаде. Шо е работава?
Лош крак, најверојатно.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
И, чаре? Пошо играва на цеде ми е. Да спуштам од негде крак друг? Ако да, од каде... нуб сум за овие работи. :)
Oд торент.Ако неможеш да најдиш пиши ми порака ќе ти дадам линк.
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Дечки давајте помош.Ја симнав од интернет PES11 и сега од PC сакам да ја префрлам на лаптоп.Зедов USB од 8GB (а играта е 6GB) и кога сакам да ја ставам на USB ми вели дека немам место.АЈ помош!(ме фаќа нервоза)(играта ја симнав како PES11 reloaded)
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Дечки давајте помош.Ја симнав од интернет PES11 и сега од PC сакам да ја префрлам на лаптоп.Зедов USB од 8GB (а играта е 6GB) и кога сакам да ја ставам на USB ми вели дека немам место.АЈ помош!(ме фаќа нервоза)(играта ја симнав како PES11 reloaded)
Форматирај го USB то во NTFS а не во FAT32
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Vaka igram FIFA 07 i dodavav kopacki,dresovi i slicno. Primer: ja izbrisam igrata i pak ja instaliram. Za da ne moram pak otponovo da gi dodavam istite raboti dali moze celata datoteka(papka FIFA 07) da ja izrezam na cd a pritoa taa e updatetirana so dresovi i slicno i da ja iskopiram vrz novo instaliranata datoteka. Dali na ovoj nacin uopste igrata bi se pustila? Dali ima nekoe drugo resenie?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Го правам тоа ама ти викам освен FAT32 не можам друго да изберам(незнам зошто)
Не се замарај дотолку, архивирај ја играта и подели ја во архиво од по 1 гигабајт. :)
 
Член од
26 март 2008
Мислења
81
Поени од реакции
1
Ако може некој да помогне ја инсталирав Zeus- Master of olimpus но играта е многу стара па ми покажува некој проблем ''барањето не успеа да се иницијализира правилно'' (0x0000005).И направив да биде компатиблина дека работела на win98 па некоја идеа како да ја управа ако има :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom