Помош и совети

Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Ја инсталирав Far Cry 2, ставив крак и за да ка пуштам ми бара сериски број ? Ке може ли некој да ми каже до што е и да ми даде да пробам со некој друг крак да донлоадирам ?
Aј дај screenshot од ситуацијата
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Kako mozi da razgovaram so lujdze ingame??? Ama da ne bidi skype poso mn cedi od neto
Омг.Скајп цеди нет?:nesum:.Ако играш кантер,дота,вов,КОД можеш да комуницираш ингејм имаат опција за пишување.А ретки се игрите кој немаат такво нешто.Ако не со икс фајр.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Инсталирај xfire. Програмчево има опција каде што можеш да се уклучуваш на мсн, а уствари контактите ти ги покажува како да се аднати преку xfire.

1. Стави се на мсн-от преку xfire-от
2. Уклучи игра
3. Стисни Scroll Lock + X и најди го пријателот со кој што сакаш да зборуваш, и зборувај.
4. За да се вратиш во игра, само стисни ESCAPE.:helou:
Омг.Скајп цеди нет?:nesum:.Ако играш кантер,дота,вов,КОД можеш да комуницираш ингејм имаат опција за пишување.А ретки се игрите кој немаат такво нешто.Ако не со икс фајр.
Двајцата не го свативте....

Човекот бара програмче преку кое ќе комуницира (не да пишува) со други луѓе, ама ДА НЕ КОРИСТИ ИНТЕРНЕТ :pos:

А такво НЕ ПОСТОИ (освен нели, телефон). Значи дали Skype, дали MSN, дали XFire.... истата функција ја прават.
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
Двајцата не го свативте....

Човекот бара програмче преку кое ќе комуницира (не да пишува) со други луѓе, ама ДА НЕ КОРИСТИ ИНТЕРНЕТ :pos:

А такво НЕ ПОСТОИ (освен нели, телефон). Значи дали Skype, дали MSN, дали XFire.... истата функција ја прават.
Не не арно ме сватија тие. To barav ja
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Не не арно ме сватија тие. To barav ja
Епа и тоа цица интернет исто како Skype, и тоа работи на ист принцип како Skype и MSN.... значи сеедно е.
У право е корун. Сите тие цицаат мноогу малце интернет, скоро ич. И да зима 10 мб на саат, шо сакаш, добро е..Само шо предноста на Xfire е што не треба да ја минимизираш играта, него моеш ingame да збориш. Иначе работи на ист принцип како другите месинџери(има многу други опции)..
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
У право е корун. Сите тие цицаат мноогу малце интернет, скоро ич. И да зима 10 мб на саат, шо сакаш, добро е..Само шо предноста на Xfire е што не треба да ја минимизираш играта, него моеш ingame да збориш. Иначе работи на ист принцип како другите месинџери(има многу други опции)..
За да збориш преку MSN или SKYPE не треба да ја исклучуваш/минимизираш играта.
 

Blue_Boy

THE WAY I AM
Член од
29 октомври 2009
Мислења
345
Поени од реакции
33
Како да ја инсталирам need for speed SHIFT има зип фајлови ама незнам?Одговор.?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Не се снаоѓам ми се појави некој ерор?Ај жифти се...објасни,.
Ај стаи слика од папката од нфс, и ке ти објаснам подетално шо треба да праиш, вака се изгубив, zip, мип...
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Значи тој дел или го немаш симнато (ако ги имаш фајловите зачувано локално), или ти се наоѓа во друго DVD.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848


Еве при екстракт што излага:


Ти фали тој фајл. Оди кај истиот торент, отштиклирај ги сите, освен тој .41. Симни го само тој, па стави го овде (кај што се сите други .рар фајлови, и пробај со екстрактирање пак).
 

Blue_Boy

THE WAY I AM
Член од
29 октомври 2009
Мислења
345
Поени од реакции
33
Значи вака,пошо играта е на диск,другарче ја донесе.Има 2 диска и сеа сите фајлови да ги спојам или?Ако не фрлете линк од играва ќе ти ибам и цд и се.Фала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom