Свети Николе

Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ебаго шо не е загаден, нема вода за пиење. :kesa: И, највисока стапка на заболени од карцином има во Свети Николе. :toe:
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
E SEA VAKA CICO DA VI KAZI
sv. NIKOLE -KAKO IME NA GRAD UBAVO NE VELAM NE AMA KAKO GRAD t.e GRACE A MOZI I SELO.2 KVADRATI MESTO CE GO FALIME I KOLKU SO ZNAM SETO METALCI TE TAMU MISLAM OD POMLADIVE HAHHAHA. NASELBAVA MOJA E POGOLEMA OD OTA GRATCE AJ DA GO RECIME AMA NE E :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Јас па многу си го сакам Св.Николе, често одам за викенди таму, а преку лето имам навика да останам и по цел месец. Еве претходниов викенд бев, излегував во Интермецо и Арт, а потоа во Лајт. Интересно е, а уште си е паркот шема за шетање. Убаво, мало и мирно гратче.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Денеска е ослободувањето на Свети Николе, празник на градот.
 
П

Паган-др

Гостин
Добро градче е Свети Николе. Имам идено неколку пати. Мајка ми е од таму. И Свети Николе и селата околу него се пријатни за посета.
 
M

**MEMORY**

Гостин
Во Св.Николе го имав најјакото пијанство во мојот живот.:)
Ми се свиѓа градот, се познавам со неколку фаци од таму, и сите се мавнати, во позитивна смисла.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
359
Поени од реакции
4
Добро градче е Свети Николе. Имам идено неколку пати. Мајка ми е од таму. И Свети Николе и селата околу него се пријатни за посета.
По забеган и по глуп град од св.николе нема !!!
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
mickey,
Јас сум од Св.Николе.Свети Николе може да не ти чини само ако си уфилман,само ако си лошо расположен или недружељубив тип.Закон е.Шемата е по нашки чаршија-5-6 кафичи,ноќен бар,парк,плоштад.Сите се таму.Сите се ОК.А и ми се допаѓа шо нема Албанци,ај да не звучам националистички,ама не бива.Се е ОК.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
359
Поени од реакции
4
mickey,
Јас сум од Св.Николе.Свети Николе може да не ти чини само ако си уфилман,само ако си лошо расположен или недружељубив тип.Закон е.Шемата е по нашки чаршија-5-6 кафичи,ноќен бар,парк,плоштад.Сите се таму.Сите се ОК.А и ми се допаѓа шо нема Албанци,ај да не звучам националистички,ама не бива.Се е ОК.
Нај чист ентнички град во Македонија е Пробиштип со 99% македонци. Градо не ми се свиѓа, народо што живее во Св.Николе е влезен во филм како да се фатиле бога за муда затоа не ми се свига како град.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom