Фан Клуб: Охрид

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Да, играчки број 19. Среќен број ми е, и тој ми го дадоја. :)
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
ne mi e samo jasno kako mozea da izgubat od Velmej be, aman be od kogo bilo samo ne od niv, koj ke gi slusat sega ovie od Pederevo, a inace dobri se, ova godina tesko za 1 liga ama v godina obavezno, pa da vidat ovie skopskive p... kaj ke gubat
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
ne mi e samo jasno kako mozea da izgubat od Velmej be, aman be od kogo bilo samo ne od niv, koj ke gi slusat sega ovie od Pederevo, a inace dobri se, ova godina tesko za 1 liga ama v godina obavezno, pa da vidat ovie skopskive p... kaj ke gubat
Остај бе, ич не ми кажви, Коле шо ми е по историја е од Велмеј, и пошо знајт дека за Охрид навивам и на сите домашни натпревари одам, ме заебават секој час... Ме умре начисто.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.382
Поени од реакции
25.156
ne mi e samo jasno kako mozea da izgubat od Velmej be, aman be od kogo bilo samo ne od niv, koj ke gi slusat sega ovie od Pederevo, a inace dobri se, ova godina tesko za 1 liga ama v godina obavezno, pa da vidat ovie skopskive p... kaj ke gubat
Шо се секираш? Овде ко ке дојдет Велмеј ќе го јадет 5-0.
Остај бе, ич не ми кажви, Коле шо ми е по историја е од Велмеј, и пошо знајт дека за Охрид навивам и на сите домашни натпревари одам, ме заебават секој час... Ме умре начисто.
Абе Фантом:pos2:. А мене еден другар ме потече со тој Велмеј, зарем не разбирет луѓево дек само со местење утакмици победвет?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
ФК Охрид 2004 3-0 Беласица

Бевме целосно надмоќни на терен, тој судијата убо ќотек ко не изеде, врска немаше од судење.
Имаше 2-3 кошкања меѓу играчите, а тој не подели ниту еден жолт картон. Судија, а не успеа да ги смири. Срамота.

Тој голманот од Беласица, да даде Господ никогаш деца да нема во животот. Професионалец, а со топка удри дете што подаваше топки по глава. Детето беше толку зашеметено што не можеше пола саат да застане на нозе, а и докторот на ФК Охрид 2004 мораше да интервенира.
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
То со судијана требит богами да по гледет малу од ффм па да имат казна и оштета ако сакет да побарет родотеливе или клубоф.
Бар ај да го удреше на некој играч ама на дете од 5 години со сета сила па срамота е то море шо велиш едвај стоеше на нозе.
СРАМОТА требит малу да се разгледат овај случај.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
ФК Охрид 2004 0-0 ФК Металург

Охрид беше надмоќен, да бидеме реални. Имавме статива и 4-5 стопроцентни шанси.
Металург се закана на двапати од полушанси, но Боро блокираше и двата пати. :)
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
toe neame sreka i so staki ojdov da navivam za OHRID ama niso da imavme malu sreka ke pobedevfme
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
претседателот на фк охрид поднесе оставка денес
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Зошто? За Сашо Алчески прајме муабет?
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
незнам зошто ама го видов известувањето за медиумите дека претседателот на фк охрид заедно со дел од управата денес поднесле оставка
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Мислам дека требаше до денеска да најдат спонзор, па можно е да не нашле... Можеби тоа е причината што си дале оставки.
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Вo рамките на 10 коло од Втората фудбалска лига екипата на Охрид на „Билјанини извори“ не успеа да го совлада Вардар од Неготино играјќи без голови 0-0.

публиката не виде гол​
Главен виновник за тоа што мируваа мрежите на „Билјанини“ беше главниот судија Жарко Димески кој судеше на штета на фудбалот. Главниот судија не виде, или не сакаше да види три ситуации во кои мораше да покаже на белата точка, а испушти да ја смири играта кога на Маркоси и Ралевски не им покажа црвени картони поради меѓусебно удирање.


За кого судеше Дамески ?​
Во 72 мин по хокерскиот бодичек над Атај во казнетиот простор Димески не виде прекршок за пенал,неколку минути подоцна во казнетиот простор на охриѓани покосен Петровиќ но Димески компензираше. Капак на се беше 86 мин кога не го виде играњето со рака на Ралевски по ударот кон голот на Попанчески .По завршувањето на натпреварот играчите и управата на клубот тргнаа физички да се пресметаат со Димески, а од поголем линч го спаси брзата интервенција на охридската полиција.



Полицијата го спаси главниот судија​
Што се однесува до натпреварот охриѓани доминираа во текот на целиот натпревар, по ударот со глава на Атај од самата гол линија се спасија гостите,Степаноски го погоди дирекот ,додека Маркоски во вториот дел ја погоди гредата,по една лоша проценка на Карамачоски гостите го погодија дирекот пропуштајки можност да ги казнат охриѓани за сите промашувања.






Izvor : Ohridnews.com
 

Kajgana Shop

На врв Bottom