Продолжува ли етничкото чистење на Македонци?

N

n/a

Гостин
Vie ne ste svesni sto pravite....
Nitu pak znaete sto moze da postignete (i u cija korist) so toa sto ve fatila masovna histerija tuka na forumov i site mi vadite nekoi `voeni` i poluvoeni klipcinja od pred 6god. :nerv:

Za takva rabota (za svesno ili nesvesno sirenje na nervoza,omraza i netrpelivost) se plakja i pred se,se pravi smisleno i so cel ...a vas tuka vi zackrapale prstite po tastaturite i rafalno pukate zeleni komentari svesno ili nesvesno radikalizirajki gi i lugjeto okolu vas,pa i vas samite.
Znaci po 1000 pat da povtoram,vojna se pocnuva za da se dobie i so samata nea i preku nea,da gi opravdas celite koi sto startno si gi nabelezal.
Ne zatoa sto ti e dosadno,ne zatoa sto ne go trpis komsijata i ne zatoa sto ete nekoi raboti te nerviraat i neznaes kako bi gi razreshil,ili tie sto se dolzni da gi razresuvaat tiltuvaat pri sekoja edna situacija koja sto (ne smee da,za toa oni zimaat plata) izleguva od kontrola.

Za site nas najdobro i edinstveno pravilno resenie e maglata na vojnata i nasilstvoto vekje ednas da padne i iscezne od nasite kraishta.
Vozmozna vojna ili nov konflikt ke bide vo secij drug interes osven vo interes na glavnite protagonisti i so samoto toa tie sto ke gubat i na teren,t.e makedoncite i albancite od Makedonija.
:toe: Nema sozdadeni uslovi koi sto bi ovozmozile u segashnive politicki okolnosti i vo godinite sto sledat preku voena pobeda da profitirame i da sozdademe ete primer....etnicki cista R.Makedonija.
Nitu pak...nekoj od nas i vo krajno desnite fantazii,realno gledano,i si ja zamisluva.

Epa togas,koga samite znaete deka toa sigurno e taka (neinteligentnite i moronite se isklucok,ama tie i onaka nemaat pravo na glas,posto se izdrzuvani lica)...zasto be zagovarate i se palite na vojna koja sto nisto nema da razresi nitu pak na nekoj od nas ke mu donese nesto dobro,nesvesno povikuvajki go gjavolot?

Znaci:
Lekcijata za denes zavrshi.Klasot e sloboden,do naredniot pat podcitnete od levo i od desno i javete se kako dobrovolci da si gi popravite edinicite....:pos2: :pos2: :pos2:
Temata e istata:
Ideologijata e za glupaci...vojna i konflikti se pravat so cel!
Za da pribavish ili postignes nesto sto vo mir e NEOSTVARLIVO.
A neostvarlivo e momentalno i vo slednite godini i po pat na vojna zatoa sto ne postoi jasno definirana cel,potrebna masa (regruti),nitu pak resursi so koi sto bi se dobila edna takva vojna.
I plus na se od gore...ne e praviot moment.
 
N

n/a

Гостин
I ABC...
prekini be vekje ednas da kreiras temi na koi sto im davas ama ne naduvani nego apsolutno pogresni naslovi...
dosta vise so taa tvojata gebelsova politika...sit sum...mesto nema!
Imaj milost...
Inaku...produzis li vaka...ko sto vekje ednas kazav ke baram javno glasanje koj e za a koj protiv da te `trgnat` od forumov.
Mnogu steta pravis...i sto e najzalno u global nesvesno i u zelba za dokazuvanje,sporenje i inatenje.
Eve ti primer...temava.
p.s Bi bil blagodaren i ako RYMZ resi da prestane da izigrava zastitnik i potparol na sekoj eden albanec i u sekoja tema kaj sto spomnale za nego.
Backo...ne si go pikaj nosot segde onamu kaj sto so cokula moze da te ritnat po nego.:vozbud: .
Aj imajte ubav den site...i razmisljajte celishodno!
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
I Zevsus ,pred da otidam da go konzumiram ubaviot den sto ni go posaka ...FALA TI !!!:)....bi dodal :
SEKOJA VOJNA E IZGUBENA ILI DOBIENA USTE PRED DA POCNE !!! kazal onoj umniot general Sun Zia uste pred edno 3000 godini , a ke vazi verojatno dodeka e svet i vek....i normalno dovolen broj na BUDALETINKI ...........
 
Член од
19 август 2007
Мислења
12
Поени од реакции
0
Ej BOSKO PERIK (bosko buha ) ..ti izgleda ne si svesen sto pisuvas na Forumot... Vcera Zaim Iseni (komandant Tushi) javno se zakani deka ke gi Kidnapira Nikola Gruevski i Gordana Jankulovska preku telefon(premier i minister na edna drzava)..pa ti sega sonuvaj za nekoj sozivot i multietnicko opstestvo kako sto bese YU...Video klipovite za 2001 godina imaat samo edna cel ,a toa e da ne se stavaat vo ista kosnica branitelite na Makedonija i Teroristite koi si gi zamenija mestata , Branitelite se vo zatvor a teroristite koi go napadnaa ustavot na Makedonija sedat vo parlament...Bosko PERIK(Buha )..ti ne si Makedonec so cista krv Makedonska ..zatoa i taka pisuvas pogore vo komentarite...
Pozdrav...
[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=aulhfjsCBtg[/MEDIA]
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ej BOSKO PERIK (bosko buha ) ..ti izgleda ne si svesen sto pisuvas na Forumot... Vcera Zaim Iseni (komandant Tushi) javno se zakani deka ke gi Kidnapira Nikola Gruevski i Gordana Jankulovska preku telefon(premier i minister na edna drzava)..pa ti sega sonuvaj za nekoj sozivot i multietnicko opstestvo kako sto bese YU...Video klipovite za 2001 godina imaat samo edna cel ,a toa e da ne se stavaat vo ista kosnica branitelite na Makedonija i Teroristite koi si gi zamenija mestata , Branitelite se vo zatvor a teroristite koi go napadnaa ustavot na Makedonija sedat vo parlament...Bosko PERIK(Buha )..ti ne si Makedonec so cista krv Makedonska ..zatoa i taka pisuvas pogore vo komentarite...
Pozdrav...
[media]http://www.youtube.com/watch?v=aulhfjsCBtg[/media]

Можеби е точно ова што му го порачуваш на дечкото,меѓутоа овој форум е колку толку демократски (барем засега) за да може секој да го изрази своето негативно или позитивно мислење.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Nema vecheg Turka od poturka rekol Njegosh

a dali prodolzhuva cistenje ke se znae naskoro dali e samo zafrkancija ili vistina maksimum mesec dena
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Nema vecheg Turka od poturka rekol Njegosh

a dali prodolzhuva cistenje ke se znae naskoro dali e samo zafrkancija ili vistina maksimum mesec dena
И што ако испадне тоа што јадам гомна цело време? Дека целата фарса за национална омраза е само игра за дестабилизација на народот со цел да омразата да биде оптеретување на мозокот на обичниот граѓанин, а во позадина да се играат многу поголеми игри? Кражби, тендери, дрога, кариеризам, и тако даље?

Што ако испадне дека не е вистина? Ете викаш месец? Ја ти давам година.

Wake up dude. We're all victims of our useless brain.
 
N

n/a

Гостин
Ej BOSKO PERIK (bosko buha ) ..ti izgleda ne si svesen sto pisuvas na Forumot... Vcera Zaim Iseni (komandant Tushi) javno se zakani deka ke gi Kidnapira Nikola Gruevski i Gordana Jankulovska preku telefon(premier i minister na edna drzava)..Bosko PERIK(Buha )..ti ne si Makedonec so cista krv Makedonska ..zatoa i taka pisuvas pogore vo komentarite...
Jas sum i te kako svesen i sto pisuvam i sto sakam da postignam.
I nikogas ne sum ja napushtil taa linija koja sto ja sledam i za koja sto bezbroj pati sum platil penali...a imeno takvata koja sto ja stiti i saka svojata R.Makedonija.
Imun sum na podelbi i me nerviraat takvi koi sto sakaat i edvaj cekaat da gi napravat i so samoto toa teshko da ja narushat tolku potrebnata sloga pomegju makedoncite vo klucnite momenti.
Od toa mi e preku ... !Sekogas do sega u vazni momenti umesto smireno da se deluva na teren i da se kjuti,makedoncite udiraat pompeznost,zborat i kukaat i nisto ne pravat na teren.
Ne e vazno koj kolku od pred kompjuter taftici deka ja saka Makedonija...nego koj sto pravi za nea.
A ti si netalentiran (namerno skokam eden zbor sto pocnuva so gl...v) za da od celiot tekst koj sto sum go napisal uspees da gi promashish site vazni i bitni delovi i da produzis da tafticis za gluposti!
Udri ja glavata malku...procitaj i probaj da gi svatis bitnite delovi od postot sto sum go napishal i prekini da ckrabas tuka gluposti.
Pak da povtoram...vojna se vodi u uslovi koga imas vreme i resursi,sposobna i brojna ziva sila i togas koga megjunarodnite uslovi ovozmozuvaat da gi ostvaris celite na taa vojna,a koi sto u mir ne moze da se postignat.
Togas...(ako se ispolneti site ovie preduslovi) se pravi plan...pak bez mnogu pompa i udiranje u gradi...sekoj deluva spored negovite naredbi apsolutno najprecizno sto moze i u najkratok vremenski srok gi zavrsuvas vojnite dejstva postignuvajki ja celta i baras megjunarodna verifikacija na toa sto si go postignal.
E sega shaban...:
Ti da mi kazes koj od site ovie preduslovi se ispolneti ?
Da si zamislis konflikt,ama bas-bas...bez zaebancii...da gi predvidis u denesno vreme reakciite na megjunarodnata zaednica i na sosedite...
i da mi kazes koja cel ke ja postignes...za da digas takva sila,da baras zrtvi i resursi da ti bidat odobreni!
A da...i vreme...posto dur ti sakas da ubivas i da rusis site oklni ke prodolzat da gradat i da napreduvaat!
Znaes sto vikaa bosancite pri krajot na vojnata tamu?
Rat je mila majka sta nas poslije ceka!
I bea u pravo! Posto vojnata producira mnogu siromastija i nesrekja...i malku novonastanati milioneri.
E tolku sakam da mi objasnis u domasnata...ubedi me i kazi mi gi celkite...i ke vojuvame!
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
abe vinkler 2

Ti be citas li dali e zaebancija ke se znae za mesec dena ili cistenje

zaebancija e bas toa sto go zboris ti po moj recnik ama me mrzi da objasnuem na podolgo posto mislam ima nekoj koj razbira i skratenici ama ko sto gledam nema ke mora da sum poopshiren drug pat ...

Ne me vadi od kontekst posto djabe ti toa skolo tebe od Menhetan cim ulicna skola - sleng nemash...

Ja imam i edno i drugo pa pukni si od muka prc :baeh:


И што ако испадне тоа што јадам гомна цело време? Дека целата фарса за национална омраза е само игра за дестабилизација на народот со цел да омразата да биде оптеретување на мозокот на обичниот граѓанин, а во позадина да се играат многу поголеми игри? Кражби, тендери, дрога, кариеризам, и тако даље?

Што ако испадне дека не е вистина? Ете викаш месец? Ја ти давам година.

Wake up dude. We're all victims of our useless brain.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Коа не ти одговара нешто, вртиш на шала?:)
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Sto be ne mi odgovara ...

abe ne me provociraj ubavo ti kazav ili ke bide sranje za mesec dena ili ke bide tresla se gora rodilo se nezavisno kosovo ili u najmala raka tenzija najgolema u svet ( maksimalna po psihata na prosecniot Trpe i Ramiz ), lov u mutno i toa na krapovi kaj sto umiraat najcesto mali ribki , uste li da ti preveduem ?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Dopevedi, ako sakas ...za rymz neznam , ama jas sum si malku poglup.......???
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Prevod

sranje vojna sto ne mi se veruva samo 2 posto mislam deka moze da ima

i

tresla se gora rodio se djemi shej odnosno ke ima tenzija . Tenzija u smisla od vreme na vreme ke se frla chad u oci na plebsot so zakani od sharplaninci po gorite od vistinskiot problem nezavisnost na kosovo i ekonomskiot kolaps na RM. I tka u taa mutna voda nekoj ke prai milijoni pak a nekoj ke gladuva se taka dur ne pukne filmot na Trpe obicniot Makedonec negde okolu 2032 godina pa reshi da potepa sve okolu sebe ... ete prevod
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Што све нема да сретнеш по ова интернетов...ама има и нормални знам...барем се надевам...!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom