Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Епа токму заради бројот на дресот Галас дојде кај нас

Едит:Ако веке нее Венгер,барем е Vic Akers активен по трансферите...

Ladies sign Welsh International striker

Потпишала Helen Lander од Watford.Има 22 години,игра на позиција напаѓач.

Играла е за англиската репрезентација,која подоцна по некои корени станала член на Велшката репрезентација.

Арсенал заинтерсиран за Обафеми Мартинс
Не верувам дека Венгер ќе даде 13 милиона за него,чиста шпекулација
Значи какви глупости се тресе, да неможеш да веруваш. Галас дошол само за бројот 10? инаку немаше да дојде да... :vozbud:
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Прв гол на нашиот Џеи Симсон во дресот ВБА како позајмен играч на натпревар од ФА купот.Му посакувам многу среќа и да ги рсшети мрежите на нашите конкуренти
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Прв гол на нашиот Џеи Симсон во дресот ВБА како позајмен играч на натпревар од ФА купот.Му посакувам многу среќа и да ги рсшети мрежите на нашите конкуренти
:zver: така требаа :) ај и од мене многу честитки и нека успева уште многу пати да ја тресе мрежата а и кога ќе се врати и за нас да продолжи уште подобро и да израсне во врвен стрелец и напаѓач :helou:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Фабрегас не мисли на фудбал
- Капитенот на Арсенал, Цеск Фабрегас не размислува за фудбал кога е надвор од теренот, но вели дека е болно кога ги гледа натпреварите на Топџиите а неможе да помогне...:toe:

Ван Перси ја чуствува фрустрацијата на фановите
- Напаѓачот на Арсенал, Робин ван Перси ја разбира фрустрацијата на навивачите кој очекуваат нивниот клуб по подолго време да се закити со трофеј...:toe:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Прв гол на нашиот Џеи Симсон во дресот ВБА како позајмен играч на натпревар од ФА купот.Му посакувам многу среќа и да ги рсшети мрежите на нашите конкуренти
Ќе го биде иако нема некаква помош од соиграчите како што би имал во Арсенал, но тој е расен голгетер, ќе се снајде...
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Дојде и јас да се надевам на повеќе од 4.
:)
Позади Челзи сме 4 бода, изгубија од Манчестер, се натегаат за мењање на менаџерот, Сколари и Анелка се скарале, Абрамович на повидок да го продаде Челзи.
Останаа уште 17 кола.
Позади ливерпул 8.
Ливерпул нерешено со Стоук, Бенитез се праи дрн дупка, Торес и Кин ги става во 80 минута. Браво за него. Џерард под истрага, сега скоро ке има и судење.
Али и ние не сме нешто посебно, тесно тепаме ...
Да се надеваме, дека работите можат да се сменат драстично, дека Венгер може да направи нешто, и со некој трансфер + да отидеме у нагорна линија.
Ваквите работи ме натераа да верувам и во тоа што не верував.
Но... ке видиме, да не летам премногу во облаци пошто и Астон Вила конкурира за да ја сруши големата четворка.
Трето или Четврто ке биде доволно за нас годинава.
Сега со Хул да им покажаме дека во фудбалот постоело само среќа, и само затоа тепале... па да дадат едно 0-2/3.
На предходни мечеви покажавме дека можеме да се гураме и без фабрегас.
Зоки одлично дека си оптимист, али јас не можам да го кажам тоа за себе....и повекето овде повеке не веруваат дека Арсенал ке се бори за титула....И уште еднаш мора да му честитаме на противникот за титулата...Колку и да ги мразиме мора да признаеме дека во последните 2-3 години имаат убедливо најдобар состав и дека ке убедливо најдобро во Англија...(се мисли на Манчестер Јунајтед)...Не знам шо да речам...Најморазениот тим, ама некогаш и противникот мора да знае да честита...Јунајтед ке ги победи двете заостанати и ке избие на првата позиција со +1 бод од Ливерпул...Јунајтед го дочекува фаворотите на Олд Трафорд, мегу кои Арсенал и Ливерпул...И има убедливо најлесен распоред до крајот...Каде со последните 10 екипи игра на гости, а со тимовите од Топ 10 игра на Олд Трафорд...Мора да се признае дека послените години овој тим е најдобар во ПЛ....иако Сер Алекс има најповеке порази токму од Венгер и Арсенал во неговата ера од 23 години....Сепак без половина тим и со овие противници се очекува да одиме ние на победи, но имаме убеливо најтезок распоред каде во последните 2-3 кола играме со Јуанјтед и Челзи и Ливерпул....кој дома кој гости...За две кола играат Јунајтед- Ливерпул и ако дотогаш победиме,а тие изиграат нерешено можеби, велам можеби ке се понадевам, али не знам...мора и ние некогаш да киксниме...али ке видиме после 2-3 кола...Али јас сум песимист во оваа работа....и не знам...

p.c. time will be....tell us....
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
И на крај осеќам дека без засилување ке останеме или ако воопшто и го добиеме, ке биде некое тиње. Се надевам 09 ке тргне на убаво, сакам да бидам оптимист, но останува уште малце, се зависи според мене од следните 3-4 кола како ке се развијат работите.
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Само едно прашање. Ако дојде Аршавин, од почетоков Насри најверојатно ке иде на позиција Фабрегас, а Аршавин ке иде лево крило. Што е добра опција според мене.
Но....за три месеци се враќаат Фабрегас, Росицки, Едуардо(порано), Волкот(порано).
Што ке биде ондак?

Како што гледам јас вие мислите дека не е добро да дојди некој играч...
Ете тие ке се вратат ама кога, гледај...Фабрегас е неприкосновен, така..??...Да се сложувам....Росицки ке врака во другата сезона,,,,,Едуардо можеби ке се врати порано и додека да се врати во топ форма, значи исто како Томче...Волкот си игра десно...не е порблем тоа...

Муабетот ми е дека Денилсон ке си игра последен игарч од среден ред...(Жилберо или Парлоур)...Фабрегас ке игра плејмејкер и организатор на играта и се врака назад во помош на одбраната.....(Виеира)...Насри си игра лево крило, а можи одлично да игра и во средината и десно....(Пирес)....Волкот си игра десно(Љунгберг)...Е сега кога ке се врати Томче кој е сличен како Насри може да игра секаде...Можи и да игра, мислам дека секаде, како во Дортмунд...Е сега најголемиот проблем според вас сите нас на форумот кај ке игра Аршавин....Аршавин е играч, тип на играч како Беркамп кој можи да игра и подршка за нападот и плејмејкер и крило, лево или десно...И вие си мислите дека Венгер нема да му најде место во тимот на таков играч...Па како ни фалат играчи сега...Ако се повреди некој немаме замена..Насри е склон кон повреди...Можи да игра таму...Можи да се вклопи како и 4-5-1, кога ке треба таа формација која ни донесе финале во ЛШ....Е сега напред играат Аде и РвП....Аде не е форма, и мислам дека Дуду ке добива место на Аде...али не знам...ништо не викам....тоа е работа на Венгер...подобро е да имаме клупа, од колку да играат Сонг или Вилшер или Џуру и слично....

Да, сакам. пошто сега немаме таков играч, но за 3 месеци..... Те прашувам што ке биде кога ке се вратат Фабрегас и
Росицки и Едиардо да не го заборавам, кој 100% ке му најдат позиција нешто како полушпиц или негде на средина, пошто покрај Ван Перси и Адебајор..


Пак ке речам, нека се вратат еднаш после ке видиме...сега се повредени и ке бидат такви и во наредните 3 месеци...После ке правиме муабет....И сигурно од тие некој пак ке се повреди, и пак...Има време...гледај сегашност, не иднина...Никој не знај што ни носи иднината...

Ти очугледно сакаш да се праиш глуп, така?
Повредата нее на НЕОГРАНИЧЕНО АЛООО!!
И не се повредува лесно, туку два пати што се повреди му ебаа мајката на чеокот а поготово со Порсмут оној волон коа го искина.
Јас незнам, али според мене Аршавин не ми праи некое големо задоволство. :)
Како и што ке се снајде, Венгер си знае.
Мене ЗОКИ ич не ми прај кеф, Аршавин ама само тој е во комбинација...и ни треба некое име..какво и да е....Мислиш мене по кеф ми е Аршавин, ич не ми е...али ајде...
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Зоки одлично дека си оптимист, али јас не можам да го кажам тоа за себе....и повекето овде повеке не веруваат дека Арсенал ке се бори за титула....И уште еднаш мора да му честитаме на противникот за титулата...Колку и да ги мразиме мора да признаеме дека во последните 2-3 години имаат убедливо најдобар состав и дека ке убедливо најдобро во Англија...(се мисли на Манчестер Јунајтед)...Не знам шо да речам...Најморазениот тим, ама некогаш и противникот мора да знае да честита...Јунајтед ке ги победи двете заостанати и ке избие на првата позиција со +1 бод од Ливерпул...Јунајтед го дочекува фаворотите на Олд Трафорд, мегу кои Арсенал и Ливерпул...И има убедливо најлесен распоред до крајот...Каде со последните 10 екипи игра на гости, а со тимовите од Топ 10 игра на Олд Трафорд...Мора да се признае дека послените години овој тим е најдобар во ПЛ....иако Сер Алекс има најповеке порази токму од Венгер и Арсенал во неговата ера од 23 години....Сепак без половина тим и со овие противници се очекува да одиме ние на победи, но имаме убеливо најтезок распоред каде во последните 2-3 кола играме со Јуанјтед и Челзи и Ливерпул....кој дома кој гости...За две кола играат Јунајтед- Ливерпул и ако дотогаш победиме,а тие изиграат нерешено можеби, велам можеби ке се понадевам, али не знам...мора и ние некогаш да киксниме...али ке видиме после 2-3 кола...Али јас сум песимист во оваа работа....и не знам...

p.c. time will be....tell us....
Реков јас титула? реков 4/3 мада и 4 тото не ни е сигурно годинава. Ке мора да се стегне заби, инаку лошо ни се пишува.
Инаку, го делиме мислењето. И според мене Манчестер има најјак тим годинава, е се фаворити за титулата. Некако Челзи и Ливерпул не ми изгледаат на сигурни, премногу киксаат а и ние со сила тепаме.

Како што гледам јас вие мислите дека не е добро да дојди некој играч...
Ете тие ке се вратат ама кога, гледај...Фабрегас е неприкосновен, така..??...Да се сложувам....Росицки ке врака во другата сезона,,,,,Едуардо можеби ке се врати порано и додека да се врати во топ форма, значи исто како Томче...Волкот си игра десно...не е порблем тоа...

Муабетот ми е дека Денилсон ке си игра последен игарч од среден ред...(Жилберо или Парлоур)...Фабрегас ке игра плејмејкер и организатор на играта и се врака назад во помош на одбраната.....(Виеира)...Насри си игра лево крило, а можи одлично да игра и во средината и десно....(Пирес)....Волкот си игра десно(Љунгберг)...Е сега кога ке се врати Томче кој е сличен како Насри може да игра секаде...Можи и да игра, мислам дека секаде, како во Дортмунд...Е сега најголемиот проблем според вас сите нас на форумот кај ке игра Аршавин....Аршавин е играч, тип на играч како Беркамп кој можи да игра и подршка за нападот и плејмејкер и крило, лево или десно...И вие си мислите дека Венгер нема да му најде место во тимот на таков играч...Па како ни фалат играчи сега...Ако се повреди некој немаме замена..Насри е склон кон повреди...Можи да игра таму...Можи да се вклопи како и 4-5-1, кога ке треба таа формација која ни донесе финале во ЛШ....Е сега напред играат Аде и РвП....Аде не е форма, и мислам дека Дуду ке добива место на Аде...али не знам...ништо не викам....тоа е работа на Венгер...подобро е да имаме клупа, од колку да играат Сонг или Вилшер или Џуру и слично....
Епа тоа зборам јас.
Искрено сакам да дојде играч, но не Аршавин. Ете убаво наброја и самите гледаме дека Аршавин нема каде да се стави. Можеби наумил од лето да шитка некој од напагчиве(адебајор) па овој да направи нешто. А сега пошто 3 месеци можат да ни ја усмртат сезоната опасно, па да го земе. Абе океј си е, чим Венгер е заинтересиран за него и веќе доставил понуда број 2 за него, верувам во него!!
Јас сум да дојде ДМ, пошто тоа е она вистинското што ни треба.

пс. И мене не ми прај кејф Аршавин.
Што може тој, може и Диаби ама ај...
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Знам, на секоја шпекулација рипаме. Така не научи чичо Венгер.
За квалитетен неможам толку да кажам, не одрекувам, но едно европско со 15 утакмица за Русиа неможе да го оцениме толку високо Аршавин.
Ако беше кој знае кој играч на 22/23/24 години ке го барааа доста големи клубови и сигруно ке преминеше во некој појак клуб, а сега на 27 можам да кажам дека само фактот, што едно европско го сјеба на Тотенхем да верува во Павлиниченко, еве сега зашо Дефо го вратија...:tapp:
Да се исплати, неможе толку многу да се успали на играчки план како што ти и некој др сте наумиле. Зенит бара 20 милиона? 20 милиона за еден играч како Аршавин? .
Факт број 1
-Неистакнат играч на ниедна од појаките лиги. Русија си е Русија има само 2/3 асални тима, другото е дрш ме мајко се испосрав.
-Факт број 2
Еконмска криза, а ти да даеш 20 милиона, не иде!!:tapp:
-Факт број 3
Адаптацијата.
-Факт број 4
Ако дојде, ке има јака конкуренција. А никој од таа јака конкуренција, неќе да седи на клупа.
-Факт број 5
Еден играч, неможе да ја смени драстично ситуација а поготово не кога имаме и втор таков како него на таа позиција.
-Факт број 6
На Арсенал не му треба лево крило, му треба она вистинското што беше Фламини да се пополни тоа ДМ.

Што заклучи? мислиш дека аршавин е вреден 20 милиона?? 20 милиона за ПРЕГОЛЕМ РИЗИК? Првата понуда на Венгер е 10 милиона, нормално нее будала!! Од Зенит е одбиана, барале повеќе. Па нек си ебат матер, нек го даат на Сити.
Точно е првото...Точно е второто...Точно е третото...Четвртото ке ти речам дека Венгер ке го одлучи...Петото, ке ми кажиш само кој е тој втор...???...На кој мислиш...ако мислиш на Насри, тој е ОК можи да игра и во средина...На друг не се секавам....Шестото е точно...

И 20 милиони е точно и се сложувам со тебе...
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Арсенал и Барселона имаат слична игра која се базира на кратки подавања на мал простор со што се отвара простор за напад. Минатата сезона Барса едвај извади пласман во Лигата на шампооните и тоа се преку Меси. Тој огромен пад во играта е нешто слично како и „тешката“ игра на Арсенал оваа сезона. Барселона оваа сезона се препороди и и се врати течната игра, значи кај овие два тима мора да има таков пад, оти таква е филозофијата на двата тима „преку доминација и убавина во играта до победа“.
Затоа повеќе среќа наредната сезона за која што верувам дека ќе биде далеку поуспешна од оваа...

Премиер лигата неможе да се освои (со оглед на големиот број на нерешени и загубени натпревари на Арсенал) па колку и конкурентите да кикснуваат, Арсенал неможе да се снајде со послабите тимови кои играат бункер а и тешкиот распоред на натпреварите до крајот на сезоната, реално гледано нема шанси за ПЛ трофеј.

Барем во Лигата на шампионите и ФА купот ќе имаме некои шанси бидејќи системот на натпреварување е таков да противниците мораат да напаѓаат, а гледам и Венгер сериозно се фатил за ФА купот, па тука постојат реални шанси да се радуваме на крајот... :helou:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Точно е првото...Точно е второто...Точно е третото...Четвртото ке ти речам дека Венгер ке го одлучи...Петото, ке ми кажиш само кој е тој втор...???...На кој мислиш...ако мислиш на Насри, тој е ОК можи да игра и во средина...На друг не се секавам....Шестото е точно...

И 20 милиони е точно и се сложувам со тебе...
Убаво што се сложуваш.
Вториот е Насри, пошто ги кажував како ке изгледа ситуацијата после 3 месеци. Кога ке се врати Фабрегас, Насри ке не може да игра плејмејкер. :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom