Невзат Халили планира Македонија да ја направи Федерација

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Вашата заинтересираност во врска со Македонија и така нанесува само штети, така да мило ми е...
Ти си имаш твој став во однос на Македонија и тоа е ок, но и јас си имам став плус историјата е на моја страна, повеќе Срби изгинале за Македонија отколку “македонци“, така да бате немаш на што да се повикаш од минатото. Овде Срби ратувале, ослободувале и граделе.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Ти си имаш твој став во однос на Македонија и тоа е ок, но и јас си имам став плус историјата е на моја страна, повеќе Срби изгинале за Македонија отколку “македонци“, така да бате немаш на што да се повикаш од минатото. Овде Срби ратувале, ослободувале и граделе.
Македонци се пишува со голема буква и без наводници така да ова би требало да се сфати како национална навреда!
А твоите Срби знаеме зошто војувале на овие територии, така да историските прилики се на твоја страна само од српска гледна точка!
А мене тоа не ме интересира!
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Ти си имаш твој став во однос на Македонија и тоа е ок, но и јас си имам став плус историјата е на моја страна, повеќе Срби изгинале за Македонија отколку “македонци“, така да бате немаш на што да се повикаш од минатото. Овде Срби ратувале, ослободувале и граделе.
Нормално дека изгинале кога дошле да ја освојат и припојат на Србија :wink:.

Србите се запаметени како окупатори посебно за време на балканските војни и во СХС.

Жалам ако имаш романтичарски идеи ама тоа е вистината.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Ти си имаш твој став во однос на Македонија и тоа е ок, но и јас си имам став плус историјата е на моја страна, повеќе Срби изгинале за Македонија отколку “македонци“, така да бате немаш на што да се повикаш од минатото. Овде Срби ратувале, ослободувале и граделе.
Е поради ова почнуваат да ме нервираат некои малцинства во Македонија а бога ми и некои уана би малцинства како болварите. Се они се повеќе од официјалниот број во држава со најфер попис у свет и се они имаат направено повеќе за Македонија од самите Македонци.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Ти си имаш твој став во однос на Македонија и тоа е ок, но и јас си имам став плус историјата е на моја страна, повеќе Срби изгинале за Македонија отколку “македонци“, така да бате немаш на што да се повикаш од минатото. Овде Срби ратувале, ослободувале и граделе.
Која историја Милојко? Онаа историја, каде дедо ми е умртвен од српска пушка на Македонска територија, и од куршумот испукан од србин? србите правеле исто злосторства заедно со бугарите и гејладциве врз Македонците, и врз Македонија исто така...Ти си србин и вероватно поинаку гледаш на тие работи, ама да беше Македонец и да го убиеа дедоти србите и твојот народ да патеше од разни удбаши, кодоши, од голи отоци, ден - денес твојата Црква да не беше признаена од српската поинаку ќе гледаше на работите ... Според тебе за Македонија загинале повеќе срби отколку Македонци, за бугарите, сме Македонски бугари, и сите Македонски херои си ги имаат направено копи-пејст , за гејладциве да не правам муабет...Македонецот си го видел своето од сите нив...
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
Нормално дека изгинале кога дошле да ја освојат и припојат на Србија :wink:.

Србите се запаметени како окупатори посебно за време на балканските војни и во СХС.

Жалам ако имаш романтичарски идеи ама тоа е вистината.
Tocno.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
Ти си имаш твој став во однос на Македонија и тоа е ок, но и јас си имам став плус историјата е на моја страна, повеќе Срби изгинале за Македонија отколку “македонци“, така да бате немаш на што да се повикаш од минатото. Овде Срби ратувале, ослободувале и граделе.
koja istorija be psiho?
tie srbi sto zaginale za makedonija se ustvari makedonci pod srpska komanda...ustvari sto ce ti objasnuvam istorija,pa srbija ja izgubi svojata istorija....ti teknuva na kosovo
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
247
Поени од реакции
3
isto kako geljada i bugarija sto bile okupatori isto taka i srbite nikogo ne osloboduvale tuku bile okupatori.toa e vistinata kolku da sakas da ja prikries.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
170
Поени од реакции
3
Немаше одлучна акција, требаше поенергично да се делува 2001, тотално сум разочаран и од признавањето на Косово од страна на РМ ( од 120 пратеника само еден гласаше против ), јас повеќе не се гледам како македонец, јас не сум пичка без лице, јас сум човек со сопствено мислење и верување.
sus be kopile cigansko
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Штета, можеше да учествуваш на дискусии, но заради примитивизмот, и тебе те задеси истата судбина на bajhuj. Само момент да ти удрам перманентен...
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Сите Македонци са бугари. Да Живее Мајка Б'лгарија.
Оооо Блгарија честа гора трн до трн нема каде да се и.ера :pos2:

П.С. Ова не е својствено за мене , но вакви копуци со празни топуци и испрани мозоци секаде каде што ќе наидам на нив ќе се симнувам на нивно ниво
 

Kajgana Shop

На врв Bottom