Левитација - лебдење

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
Јас не викам дека левитира или не левитира , ама и ти неможеш да тврдиш дека не левитира.
Оваа е ситуацијата колку и да не ти се допаѓа.:toe:
Според она што го видов, дури и прејасно е дека станува збор за измама. Човекот се треси како кукла.

Туку.... темава се однесува на луѓе што со помош на оптички илузии ги лажат луѓето или на научниот напредок во областа на левитацијата?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.734
Поени од реакции
12.165
Тоа не е левитација бе, дете. Илузија е/
Ма јок, каква илузија. У театар исто гледав како лебдат:pos:
Туку, зашто постарите видеа, откако ќе им ги откријат цаките, мистериозно "одлебдуваат"...ги снемува?
Видеото од Коперфилд каде се открива како "лебди", го њама.
Исто и ова revealed.
http://forum.kajgana.com/showthread.php?790-%D0%9B%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%BB%D0%B5%D0%B1%D0%B4%D0%B5%D1%9A%D0%B5&p=1094248&viewfull=1#post1094248
 
T

Tetro

Гостин
Јас и мојот желка интернет :pos:

Додека да видам дека некој ме цитирал, сте си направиле муабети со дедото на Крис, кој очигледно сака да докаже дека е пензиониран илузионист. Или грешам?

--- надополнето ---

Јас и мојот желка интернет :pos:

Додека да видам дека некој ме цитирал, сте си направиле муабети со дедото на Крис, кој очигледно сака да докаже дека е пензиониран илузионист. Или грешам?
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Поседувано на pdf одамна али немав желба да ја дочитам.Ако не се лажам имаше опишано 50тина илузии кои моеш сам да ги изведуваш.
Тешко дека ке е на Criss Angel, моментално има книга само што во неа не опишува големи илузии, туку мали трикови .
Назад на тема.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Има доста измами ова она ама има и вистинска работа, се прави со помош на антигравитационо поле.
 
Г

Господ

Гостин
Има ли Крис некаква поврзаност со церемонијална магика и мистицизам?
Има ли некој таков запис?
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Нема потреба да те цитирам повеќе.Секое твое мислење ќе биде игнорирано од страна на "дедото на Крис" .Се е релативно.

Да се надополнам. Желката секогаш ќе биде побрза од тебе , или грешам ? (Очекувам одговор)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom