Дали верувате во долги врски?

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Abe ajde sto mi naprica , taka se iznajmuvale zeni za radzanje djoa ova pazar e ... daj mi 60 kila zena za priplod , da mi rodi i da i go zemam deteto sto traskas ne si realna...

Fakt e deka mazite praat deca i na 80 a zenite ne radjat prvo radjanje posle 40 oti mnogu e rizicno ...

E sea ako tebe ovoj post te pogodi licno izvini ne znaev deka si stara moma ako vnimavase jas unapred se izviniv kon osobite koi bi mozele emotivno da se povrzani so moeto izlaganje.

Son KOneri ili ne jas mozam sperma da zamrznam u banka a ti jajnik bogami ne mozes toa e razlikata i prednosta cak i da se trkame kako surogati... ete toa e poentata

I dolga vrska ubiva na dolgi stazi i ne e fer kon zenata

eve ke dam konkreten primer

Imam bratucedka u Skopje koa i da se vidime sto se vika mi place oti onoj nejziniot majmun koj ima nakaj 40 godini nejke da ja zeni posto ko sto vika mlad e uste. Kurac moj e mlad . Nego nesaka be ja nasoil mutava go nosi po letuvanja zimuvanja posto ima kinta , ama toj ja raboti ko mecka a nejze vremeto i mine. Ima se i stan i kola i super rabota i pak ja raboti ovoj tipov kako mlad majmun . Se nesto ne sum siguren , pa cekaj , pa poleka . E sea deckovo za negovi godini dobro izgleda ne deka ne i ja ko sto mislam ne mu e prv pat vaka da igra. Ja uci ja karaj ja jok bre , ona pak vrti suci pak so nego . E aj sea razberi gi zenite ???
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Sweden како може и машките и женските да ги вреѓаш не ми е јасно ти да не се хермафродит( двополово суштество ако не знаеше) случајно а, па вака нас шо не тормозиш.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Sto te vredja be tebe pa sea ?

Ako sum realen ne mora znaci sum hemafrodit , realnosta znaci pravda a pravdata e bespolova ok ako taka zememe hemarfrodit sum

abe batali me mene kazi nesto na temava pametno ako ja ne znam ti pokazi deka znaes
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
денешниве врски се катастрофа...
гледам и слушам од најразлични луѓе...

да верувам во долга врска али денешниве врски се до 2 години(не ме фаќајте се за збор) и зашто раскинале...зашто им станало досадно и на двајцата...и после тоа идат али можат да бидат и со други....
навистина не сум била во долга врска и незнам како е али и самата мислам дека сум уште мала за да се врзувам за некој и да идам со него 2-3 години и после толку...

како што рече и тиквичка...веке станува навика да бидеш со тој/таа...
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
Sweden, тоа што братучетка ти има таков пример на врска не значи дека сите долги врски се такви. Мислам дека дури не требаше и да го пишам ова.
Јас имам долга врска, многу повеќе од 3 години и нит го носам на одмор, нит на зимовање, нит па нешто посебно праам за да го задоволам.
На одмор одиме ЗАЕДНО, никој никого не носи на грб. Сите други работи ги праиме заедно, така што нит ја имам чувство дека сум искористена, нит тој.
Нема ништо поубаво од долга врска.
Имало и разочарувања и падови, имало и злонамерни, имало луѓе на кои не им се допаѓа начинот на кој што сме функционирале, БАШ НИ Е ГАЈЛЕ.
Ако ти е топло околу срцето ќе бидеш и сега и по пет и по десет години со некого. Со сите недостатоци и убавини.

П.С. Оној муабетот со стари моми...:ludak:
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Bety duso ti ne si stara moma ti nemas poveke od 23 godini ubeden sum ... eve ke pocekam odgovor od nekoja postara i poiskusna da kaze realno
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Abe ajde sto mi naprica , taka se iznajmuvale zeni za radzanje djoa ova pazar e ... daj mi 60 kila zena za priplod , da mi rodi i da i go zemam deteto sto traskas ne si realna..???
Не правам јас пазар од жените, туку ти правиш, поради тоа пишав за сурогат. Ти самиот си кажа дека те интересира некоја само да ти роди, а после тоа......"кој ќе ја гледа онаква бабетина након 30 години"......оф мори мајкооооо.

Затоа и те прашав во првиот пост дали веруваш во оние работи кои се составен дел на секоја долга, вистинска и среќна врска, каде двајцата се надополнуваат и после 30-40-50 години.


П.С.
Читајте деца убаво што пишува sweden, и учете, ова се лекции за како се станува и останува осамен во животот....со понекоја курва од време на време, кога ќе се има пари вијагра да се купи на стари години.
Пошто нели, sweden не верува во љубов. :)

Така е, или грешам?? :)
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
Bety duso ti ne si stara moma ti nemas poveke od 23 godini ubeden sum ... eve ke pocekam odgovor od nekoja postara i poiskusna da kaze realno
Според што тоа процени и се убеди дека имам до 23 ?

Лоша ти е проценката :wink1:!
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Sto te vredja be tebe pa sea ?

Ako sum realen ne mora znaci sum hemafrodit , realnosta znaci pravda a pravdata e bespolova ok ako taka zememe hemarfrodit sum

abe batali me mene kazi nesto na temava pametno ako ja ne znam ti pokazi deka znaes
Јас мислам дека премногу ги потценуваш членовите а посебно членките на форумов, пред се интелектуално.
Шо ти да не имаш 78 години па се си видел па знаеш кога прдат девојките зашто прдат а? А бе ај сеа:tapp:

Ја ко тебе сум размислувал на 18 години и шо сеа да ти солам памет не бе друже, ти тоа што го тврдиш е многу општо нешто како народно поговорка.
Ама забораваш на фактот дека сме 2007 21 век ееееј не е ко порано и девојките се смениле и мажите. Не важат истите правила-ако ова не си го знаел и сега доживуваш шок смири се не е страшно ќе те бутнем и тебе во ова време.

Многу имам да пишувам ама да не претерувам ми кажа да ти кажам искерно и паметно.Не знамд али е паметно ама знам дека е искрено ако те навредив извини ама така сам се поставуваш.

А по провокацииве што ги правиш појше личиш на тинејџер отколку на возрасен човек каков што се претставуваш.
 

Marchence

In love with Ssss
Член од
17 мај 2007
Мислења
483
Поени од реакции
1
jas ne samo sto veruvam vo dolga vrska tuku i veke mnoooooogu vreme sum vo vrska so sasence i na dvajcata ni e prekrasnooo
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
NE! NE! NE! dolga vrska e ludost, ako ne prerasne vo brak! Site 100% posle dolga vrska pcujat po bivshiot/ta! Nema iskluchok!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Site 100% posle dolga vrska pcujat po bivshiot/ta! Nema iskluchok!
Дури и мормоните? :aaa:

Интересни ми се одговориве. Нормално дека секој ќе напише нешто соодветно на неговата животна приказна, односно - на тоа во кој правец му се одвивал љубовниот живот.

Тие што имаат долга и среќна врска, нормално дека ќе ја поддржуваат.

Тие што не можат да задржат девојка повеќе од 3 излегувања, оние што стануваат монотони на својот партнер после првиот месец, оние кои имаат склоност кон досадни партнери и лоша проценка, како и љубителите на ефтините курви - не ги оправдуваат долгите врски. Не дека не ги оправдуваат, ама се убедуваат дека нивниот животен стил :)bilokojzbo1r:) е кул.

Нормално дека верувам во долги врски. Верувам и во кратки, ама не сум промискуитетен тип. За мене бројот на поминати девојки не е успех, туку умешноста да се пронајде девојка со која ќе поминеш многу убави моменти заедно. И, да не ти се здосади од тоа.

Тотално незрело е да кажеш дека сите мажи исто размислуваат кога станува збор за сексот или љубовта. Не им удира на сите спермата во мозок како на тебе. Претпоставувам дека немаш повеќе од 12 години, така SWEDEN? :gush:
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Не правам јас пазар од жените, туку ти правиш, поради тоа пишав за сурогат. Ти самиот си кажа дека те интересира некоја само да ти роди, а после тоа......"кој ќе ја гледа онаква бабетина након 30 години"......оф мори мајкооооо.

Затоа и те прашав во првиот пост дали веруваш во оние работи кои се составен дел на секоја долга, вистинска и среќна врска, каде двајцата се надополнуваат и после 30-40-50 години.


П.С.
Читајте деца убаво што пишува sweden, и учете, ова се лекции за како се станува и останува осамен во животот....со понекоја курва од време на време, кога ќе се има пари вијагра да се купи на стари години.
Пошто нели, sweden не верува во љубов. :)

Така е, или грешам?? :)

Jas ne rekov taka pogresno si sfatila rekov sto ke mi e babetina da ja gledam ako ne mi rodila predhodno ? Ako mi rodila togas ke premineme u nesto drugo semejstvo deca nekoj kvalitet za koj ti draga moja vrska po se izgleda mi nemas . Ako ti e temata premnogu licna preskokni me mene i taka sum budala neli .

Znaci da se nadopolnuvaat ako ima deca ako nema deca toas mozda 1 posto ako se nekoi svetci ili filmski glumci pa posvojuvaat deca ili slicno .

A koga sme kaj toa koja kako zasto osamen neosamen se izvinuvam koja e tvojata bracna sostojba i konto na deca plus godini pa imas usta da zboris ?

Ubavo te prasav kolku prazni dolgi vrski mozes si dozvolis ti na tvoi 35 godini ili kolku veke imas ?

Ja te branam da ti se zgolemat sansite da ne se zeza nekoj so tebe ti me napagash pa ne e ubavo zimi tebe
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Дури и мормоните? :aaa:

Интересни ми се одговориве. Нормално дека секој ќе напише нешто соодветно на неговата животна приказна, односно - на тоа во кој правец му се одвивал љубовниот живот.

Тие што имаат долга и среќна врска, нормално дека ќе ја поддржуваат.

Тие што не можат да задржат девојка повеќе од 3 излегувања, оние што стануваат монотони на својот партнер после првиот месец, оние кои имаат склоност кон досадни партнери и лоша проценка, како и љубителите на ефтините курви - не ги оправдуваат долгите врски. Не дека не ги оправдуваат, ама се убедуваат дека нивниот животен стил :)bilokojzbo1r:) е кул.

Нормално дека верувам во долги врски. Верувам и во кратки, ама не сум промискуитетен тип. За мене бројот на поминати девојки не е успех, туку умешноста да се пронајде девојка со која ќе поминеш многу убави моменти заедно. И, да не ти се здосади од тоа.

Тотално незрело е да кажеш дека сите мажи исто размислуваат кога станува збор за сексот или љубовта. Не им удира на сите спермата во мозок како на тебе. Претпоставувам дека немаш повеќе од 12 години, така SWEDEN? :gush:

Da be da upravo si , ja sum manijakot ok !

Imaj ti sestra na 35 godini i neka ti ja raboti nekoj ko magarica i da ja laze de denes de utre ke te zemam cuci buci i taa neka ostane bez deca utre pa da ti place pa ke praime muabet.

Ok voedno ako moze umesto potpis neka mi se stravi naznaka manijakot dodeka veke zboram so vlasta ... blagodaram
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Верувам во долги врски,зашто не би верувала.Иако не сум имала долга врска до сега,сепак верувам дека таквите врски можат да опстанат и покрај монотонијата која што е можно да завладее.
Сепак сметам дека љубовта може да ги надмине сите проблеми и многу долго (па дури и до крај на животот) да трае.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom