Студентски домови

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Зошто кај адреса на живеење некои бројки не се пишуваат?И мора ли да биде точно до денар колку земаат моите?
Оти мајка ми не зима секој месец иста плата па незнам колку да напишам.
Ќе пишеш последниот месец колку земала до денар. А за тоа дека некои бројки не се пишуваат и кај мене не се пишуваа, па напишав со букви. :)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
пробајте со друг пребарувач
со опера на пример се се пишува
за плата се пишува последната примена
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Да преку хром не бива а сега пробав преку мозила ок си е.
Јас аплицирав сега и откако ги испратив информациите ми се појави дека е испратено и мегу другото пишуваше:
Оваа страна задолжително треба да се ипсечати и да се зачува од страна на кандидатот, која би му служела како доказ дека успешно ја пополнил пријавата.
Треба стварно да се испечати или нема врска,оти не спомнавте ништо до сега?
 
T

Tetro

Гостин
Да преку хром не бива а сега пробав преку мозила ок си е.
Јас аплицирав сега и откако ги испратив информациите ми се појави дека е испратено и мегу другото пишуваше:
Оваа страна задолжително треба да се ипсечати и да се зачува од страна на кандидатот, која би му служела како доказ дека успешно ја пополнил пријавата.
Треба стварно да се испечати или нема врска,оти не спомнавте ништо до сега?
бројчето запиши го за секој случај
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
не бараат испечатен доказ, но како што ти кажа металхамер запиши си го
најчесто користи кога треба приговор да се дава


p.s. конечни резултати околу 30ти
 
Член од
26 август 2010
Мислења
11
Поени од реакции
0
Jas ke bidam prva godina i aplicirav na Pelagonija,procitav mnogu raboti i sfativ deka tamu e najubavo od site domovi i se nadevam deka ke me primat... Me interesira dali ima internet i dali ima posebni citalni kaj so ke mozi da se uci?
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Jas ke bidam prva godina i aplicirav na Pelagonija,procitav mnogu raboti i sfativ deka tamu e najubavo od site domovi i se nadevam deka ke me primat... Me interesira dali ima internet i dali ima posebni citalni kaj so ke mozi da se uci?
Според мене не е најдобар
иначе има интернет и си има читална
 
Член од
26 август 2010
Мислења
11
Поени од реакции
0
Epa koj e najdobar? Imam slusano deka i Kuzman bil dobar no,sepak ne znam mnogu ne sum od Skopje:)
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Може да ми направите една споредба Гоце и Пелагонија што е подобро...
Пример вц на спрат или у соба, нет, хигиена во соба и надвор од неа, ред и дисциплина за учење, јадењето итн.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Релативно е тоа во што го сметаш за најдобар.
Веќе неколкупати наназад во постовите е пишувано за условитепо домовите.

Инаку Пелагонија има многу голема читална и навистина е супер, башка до неа има помала просторија која треба да е цртална но не е.

--- надополнето ---

Може да ми направите една споредба Гоце и Пелагонија што е подобро...
Пример вц на спрат или у соба, нет, хигиена во соба и надвор од неа, ред и дисциплина за учење, јадењето итн.
Нетот е за сите ист ако го пуштат годинава, инаку има и други низ домовите кои нудат нет.
Дисциплината за учење одиш в читална и никој не те замара така да исто ти е. В соба секако дека ти зависи од цимерот и комшиите :)
А ако бараш подобра хигиена надвор од соба, в кујна... подбра храна.. оди во Пелагонија
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Релативно е тоа во што го сметаш за најдобар.
Веќе неколкупати наназад во постовите е пишувано за условитепо домовите.

Инаку Пелагонија има многу голема читална и навистина е супер, башка до неа има помала просторија која треба да е цртална но не е.

--- надополнето ---



Нетот е за сите ист ако го пуштат годинава, инаку има и други низ домовите кои нудат нет.
Дисциплината за учење одиш в читална и никој не те замара така да исто ти е. В соба секако дека ти зависи од цимерот и комшиите :)
А ако бараш подобра хигиена надвор од соба, в кујна... подбра храна.. оди во Пелагонија
А со бањата??? Како е решен тој проблем? И во двата дома во секоја соба си има или на спрат се?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
А со бањата??? Како е решен тој проблем? И во двата дома во секоја соба си има или на спрат се?
Пелагонија некои соби имаат, а некаде 3 соби wc.
Гоце две згради имаат в соби,а две згради на спрат за сите.
Тие на спрат за сите се ужас.
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Може да ми направите една споредба Гоце и Пелагонија што е подобро...
Пример вц на спрат или у соба, нет, хигиена во соба и надвор од неа, ред и дисциплина за учење, јадењето итн.
1.У Пелагонија имаш вц скоро у секоја соба, а у Гоце у повеќето немаат
2. Нет има и у дата
3.За хигиена у соба незнам што прашуеш нема да дојдат да ти ичистат собата чистачките , студетнските не се ти хотел, а за на спрат хигиена дефинитивно Пелагонија е почисто
4.Ред и дисциплина за учење...тој си од тебе зависи ,ако неможеш у соба да учиш имаш читална
5.Јадење ни сам јадел у Гоце ни у Пелагонија само знам дека бонската продавница у Пелагонија секогаш е полна додека у Кузман,Стив и Гоце 2 месеци имаше само супа
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
1.У Пелагонија имаш вц скоро у секоја соба, а у Гоце у повеќето немаат
5.Јадење ни сам јадел у Гоце ни у Пелагонија само знам дека бонската продавница у Пелагонија секогаш е полна додека у Кузман,Стив и Гоце 2 месеци имаше само супа
Гоце две згради имаат две немаат wc в соба
Јадењето дефинитивно е подобро Пелагонија
Бонската исто да те исправам немаше ни супа :pos: па на крај во јуни кога ја пуштија сите земаа со пакети од продавница само да ги потрошат боновите, се празнеше за максимум саат време :pos:
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Лелеле значи се умрев замарајки за ова аплицирањето.Сега слушам дека требало да се ваде семејно материјално.
Утре е последен ден за аплицирање нели?И уште нешто друго да не има? :(:(:(:(:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom