Мажите прашуваат, жените одговараат

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
...novo prashanje...od edna forumska legenda e...


...praite muabet so mashko, i vi vika:"tebe nesakam da te ebam"...kakva bi bila vashata reakcija, sto ke vi dojde prvo na misla, ama za ova prashanje sakam iskreni odgovori...please bez foliranje...:nenene::baeh:

Веднаш две солзи на очи и погласно изговорено"ајде бе ебиме" ...мора да се влезе во неговиот филм,бидејќи сепак сум главна глумица во случајов,да не му пропадне финтата,не за друго:wink:
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
A ako vi kaze tebe sakam da te ebam ?

sto togas ?

naravoucenie ne kazuvajte na zenski deka sakate da gi ebete ...ebete gi
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
A ako vi kaze tebe sakam da te ebam ?

sto togas ?

naravoucenie ne kazuvajte na zenski deka sakate da gi ebete ...ebete gi
Ќе дојдеме до делот кај што он е ко од мајка роден,ќе му ги соберам алиштата,ќе викнам да се насоберат многу луѓе и...ќе му пукам сеир за да не му текне друг пат да рече такво нешто:hehe:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
A ako vi kaze tebe sakam da te ebam ?

sto togas ?

naravoucenie ne kazuvajte na zenski deka sakate da gi ebete ...ebete gi
Е тоа е веќе лошо ... ќе му кажам дека знам и ќе си одам ... затоа добро викаш, нека не кажуваат ништо ...:pos2: :pos2: :pos2:
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Е тоа е веќе лошо ... ќе му кажам дека знам и ќе си одам ... затоа добро викаш, нека не кажуваат ништо ...:pos2: :pos2: :pos2:

Jas Divajn mislam deka e dobro i da pustis bar nekoja solza, za da moze deckoto slikovito da svati kolku si ti zelna za negoviot ......:pos2: :pos2: :pos2:
More maki, c c c:tv:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Jas Divajn mislam deka e dobro i da pustis bar nekoja solza, za da moze deckoto slikovito da svati kolku si ti zelna za negoviot ......:pos2: :pos2: :pos2:
More maki, c c c:tv:
Абе не ми е за плачење тоа што би знаела дека тој би сакал со мене ... убаво е, ако ... а друга приказна е тој дали ќе заплаче кога ќе си одам, друга ...:pos2:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
A ako vi kaze tebe sakam da te ebam ?

sto togas ?

naravoucenie ne kazuvajte na zenski deka sakate da gi ebete ...ebete gi


Веднаш смкињам гаќите,нема што да се мисли фазла :wink:

во наравоучението (што е навистина точно ) после "ебете ги" треба да има дополнување "ако ви дадат"
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
KOga sme kaj davanje ... ti leandra ke mi dades psihoanaliza ?

a prasanjeto na temava e ...

Kolku alkohol trava vi pomaga da se odlucite na davanje ?
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
што мислите за тоа-женското да го направи првиот чекор?
да или не?
ако е да-зошто?
ако е не-зошто?
Па нормално е женското да го направи првиот чекор нема тука ништо страшно, само повеќето очекуваат машкото да им пријде, се срамат и незнам што, мислат дека машките треба да го направат првиот чекор. Само треба да се има храброст и да се биде природен.
...dali ste shmizli...???:pos2:
Дефинирај шмизла според тебе. велат дека сум ама ти дефинирај ми пошто различно се сфаќа овој поим.

A ako vi kaze tebe sakam da te ebam ?
Ќе му кажам, добро дечко и ја можда сакам нешто ама нема, така и ти! Во животот јас сум таа што бира, а не да бидам избрана, така да мани ми се и ти и твоите желби.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Ok do koga mislite deka zenata moze da bira ?

Do koe godiste ?

opsto poznato e deka smaluva kriteriumi ponataka i deka lepotata se namaluva so godini , a baska normalnite mazi veke se zafateni ili stanale pederi pa do koga ke moze da bira prasanjeto e sega ama realno ...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
of
SWEDEN напиша:
KOga sme kaj davanje ... ti leandra ke mi dades psihoanaliza ?
На оваа тема ќе ти дадам само одговор на прашање :) а на онаа што е посебно за психоанализи ќе се потрудам да ти дадам.После речи дека не сум дарежлива и дека не давам:wink:

он
SWEDEN напиша:
a prasanjeto na temava e ...

Kolku alkohol trava vi pomaga da se odlucite na davanje ?
Кога јас ја посакувам личноста давам и без капка алкохол,но ако не го посакувам ни цело буре да имам испиено нема да ме предомисли.Алкохолот може да предизвика некој да ми изгледа симпатичен,но секогаш ме тера кај личноста што ја сакам и кај никој друг,тоа е единствената особа со која ќе легнам,ако не ми се приспие:).Она мислење дека пијана жена полесно може да се легне никако не оди во комбинација со мене :) за другите сами нека си кажат.

SWEDEN напиша:
Ok do koga mislite deka zenata moze da bira ?

Do koe godiste ?
Додека изгледа привлечно,до тогаш ќе има некој да ја посакува за своја.А ако мислиш дека годините имаат некоја голема врска со тоа еве една груба проценка ...до 40-50 год. (животниот век е намален :) ) со текот на годините изборот се намалува,но секогаш ќе има избор од неколку кандидати (се е на развод мавнато) ако има во главата и ако внимава на себе.
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Kolku alkohol trava vi pomaga da se odlucite na davanje ?
Алкохол не ми влијае на тоа, никогаш не пијам превише, секогаш сум свесна и го правам она што би го правела и без да пијам.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
SWEDEN напиша:
Kolku alkohol trava vi pomaga da se odlucite na davanje ?
По травата не сум баш, а алкохол може да ми помогне да задремам у сред акција, тешко дека ќе помогне многу при одлука за „давање“. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom