Мажите прашуваат, жените одговараат

Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Зошто голем дел од девојките си фаќаат педерастични дечковци, така нежни, нашминкани, свежоизбричани и налефтани со креми и парфеми?
Овие што ги опиша пре би ги пикнала во категорија педери:pos:
А тие се знае дека не може да ги ќари никоја девојка.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Дали би пробале различни работи(сексуално и општествено) доколку вашиот дечко сака?

Еве со пример-дали би се тетовирале ако вашиот дечко е љубител на тетоважите а воедно ви каже дека прекрасно би стоела тетоважа на вашето тело? Ви текнува за какви работи зборам нели!:wink:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Зошто повеќе се доверувате на машките oтколку на девојките? По вторпат е прашањево :toe:
 

*БоРовИнкА*

јас не сум ЛУДА, јас ЛУДО живеам
Член од
20 јули 2007
Мислења
638
Поени од реакции
16
Дали би пробале различни работи(сексуално и општествено) доколку вашиот дечко сака?

Еве со пример-дали би се тетовирале ако вашиот дечко е љубител на тетоважите а воедно ви каже дека прекрасно би стоела тетоважа на вашето тело? Ви текнува за какви работи зборам нели!:wink:
__________________
pa ako jas sakam da se tetoviram ke se tetoviram, a ako toj saka da se tetoviram a jas ne sakam nema, lesno i ednostavno
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Дали ви е тешко да се спријателите со машко, и зошто?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дали ви е тешко да се спријателите со машко, и зошто?
Не ми е тешко да се спријателам со машко,ама ич.

Зошто повеќе се доверувате на машките oтколку на девојките? По вторпат е прашањево :toe:
Хм..зависи од девојката.Можеби има повеќе машки пријатели,него женски.
Јас подеднакво им се доверувам и на другарите и на другарките.

Зошто голем дел од девојките си фаќаат педерастични дечковци, така нежни, нашминкани, свежоизбричани и налефтани со креми и парфеми?
Затоа што сакаат средени машки кои се грижат за својот изглед,веројатно.
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
дали кога сте во врска се споредувате со дечкото, на пример јас сум поубава или сл. или едноставно го прифаќате таков каков што е, без да помислите дека сте повеќе од него, и некогаш да го злоупотребите тоа...
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ако е дечкото паметен и ја сака секогаш ќе кажува дека е најубава а не да дозволи девојката да се споредува со него.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
дали кога сте во врска се споредувате со дечкото, на пример јас сум поубава или сл. или едноставно го прифаќате таков каков што е, без да помислите дека сте повеќе од него, и некогаш да го злоупотребите тоа...
Па бидејќи сум започнала врска со него,значи сакам да си остане таков каков што е и без да се менува.Компромиси треба да постојат,но не би сакала он да се менува заради мене,во никој случај.
И никогаш не би се споредувала со дечко ми...ми нема ама апсолутно никаква логика.
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
не зборуваме за комплименти сеа, зборуваме за реалност, ако навистина таа е поубава од него, на пример...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
не зборуваме за комплименти сеа, зборуваме за реалност, ако навистина таа е поубава од него, на пример...
Ама зашто воопшто да има споредување.За да таа си го нахрани своето его?!Не разбирам.
Да бидам во врска за да се споредувам со некој?
Не,фала.
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Ама зашто воопшто да има споредување.За да таа си го нахрани своето его?!Не разбирам.
Да бидам во врска за да се споредувам со некој?
Не,фала.


Taka e... imav edna drugarka idese so decko i mislam... ziti deckoto.. idese so tipot kolku da proveri dali ima stvarno mnogu pari i go naterala vo eden kafic da izvadi kolku pari imal vo dzebot... mislela deka im povekje od nego i izvadila 4 000 den... ono coekot toj den trebalo da plakja rata za motor so si kupil i izvadil 10 000 den... se stapisala!!! i se zaljubi vo nego normalno.... Biatch!!!
ja nikad ne gleam u toa...!!!!!!!! Dzabe mu i 100 000 ako koa kje me zalapa ko lamja da me plukja..... hhh gnasno!
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Taka e... imav edna drugarka idese so decko i mislam... ziti deckoto.. idese so tipot kolku da proveri dali ima stvarno mnogu pari i go naterala vo eden kafic da izvadi kolku pari imal vo dzebot... mislela deka im povekje od nego i izvadila 4 000 den... ono coekot toj den trebalo da plakja rata za motor so si kupil i izvadil 10 000 den... se stapisala!!! i se zaljubi vo nego normalno.... Biatch!!!
ja nikad ne gleam u toa...!!!!!!!! Dzabe mu i 100 000 ako koa kje me zalapa ko lamja da me plukja..... hhh gnasno!

...moz gladen bil choekot...:pos2:

...zasto ste materijalisti...???
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Сонувате ли за совршена љубов и за совршен партнер од вашите соништа ??? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom