Симптоми of being a сељак

B

black angel

Гостин
ideme so drugarka mi na bazen i ona zastana da kupi cigari u trafika i pred trafika eden zalizan so 4kart naocari,alista od sutka,:uvo:spicasti konduri telefon posledna marka i pocna da sviri nie ne go primetuvame i ovoj na drugarmu mu vika me znae ona vcera so i pravev samo se prai deka ne me poznava:lud: jas samo go gledam bledo i si vikam odbi na glupost toa e
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Сељак у струмички кафич. Ја вади лепенката од шише скопско ја лепи на масата и крева раце на песната литар крви. :)
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Сељак у струмички кафич. Ја вади лепенката од шише скопско ја лепи на масата и крева раце на песната литар крви. :)
:vozbud: у кој кафич го виде ова... бтв од дека си?:helou:
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
Aко се видиш себеси на техно журка застанат во круг со другари/другарки и сите сте со пивото врака и склештени на музиката тоа ти е ..

Симптом number-I-don't-know-which
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.489
Поени од реакции
47.561
Прав опинок:
-Носи трењерка пикната во фармерки
-Не му проаѓа лето а да не се изблашира
-Во 2007 година прави Бекам-фризура
-Обожава да се ''јаде'' на улици со Југо/101 ноќе а дење во ''lowrider style'' им свири на несреќните девојчиња кои се шетаат по тротоарот
-Кога збори по телефон се дере за да се направи факман пред околината
-На рингтон му е Змај од Индира
-На келнерките им се обраќа со невесто(ова кога го видов толку се смеев до денес ме болат ребра)
-Во дискотека го вади ланецот над маица
-Ако случајно го згазиш во гужва спремен е да те изеде жив
-Има упаљач што светка во 300 бои

Ова се некои примери сите видени некои и направениsd Едно ме интересира.Доколку земе човек да ги исчита сите примери од темава и да запне да не се придржува до нив...па што живот е бре тоаsd!!!!
Факт е сељаците не ги боли пенчо ние што ке име напишеме овде и живеат најубаво од сите и за крај една поговорка
За три ствари нема лек Рак,Мерак и СЕЉАК!!!
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
:vozbud: у кој кафич го виде ова... бтв од дека си?:helou:
Аман па и ти ова е секојдневие. Па можеш да приметиш во Гламур, Галаксија, 19.... (после 12 кога се пушта сељачка музика)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
најголем сељак ти е овај. си одит со велосипед на луна парк. на велосипедов закачено радио (за во кола шо е), два звучници и акомулатор. пуштил музика до вкрај. сељак.
:pos: Не сине, тоа е супер кул џомба фраер. Камо среќа ја да имам кај да стаам акумулатор на точОкот... и кафемат ќе инсталирам, па да видам која мамица нема да ме сака у парк :pos2:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Искрено...вратете се од постот бр.1 ...И бидете си искрени барем со себеси, дека во ниеден од овие работи не се пронаоѓате?

Јас ја вадам етикетата од пивото. Еве искрен сум.

За некого тоа изгледа било сељачки, а јас пак не мозам да бидам мирен со рацете...кршам упаљачи, кинам етикети, од цигари, од пива...навика. Али ете, на некој тоа му е сељачки.

Бидете искрени, ако не тука, кон себеси, и ќе видите, дека уствари сите НИЕ СМЕ СЕЉАЦИ. :)
Кога веќе сите сме сељаци, како тоа еден на друг му се смееме? :P
 

Brutal

Enemy Of God
Член од
27 март 2007
Мислења
168
Поени од реакции
3
На некого можда му е сељачки ,ама ја на сите женски им викам маче..Ова се однесува на тој шо вика на келнерката невесто..ја увек маче им викам,па сеа ако тоа ме прај сељак јбг..Иначе пример за сељак оној ден,некој тип нафуран оди покрај ѕ`тчето во куманово ( место кај шо се збираат млади ) со маица d&g на која уште стои етикетата од продавница на која кристално чисто се гледа деka e 900 денари ,energy патики или ципели ватевр,мобилен нокиа н70ка цела исчољкана со напукнат екран на кој рингтон е наместено ужичко коло,фармерки ко вреќа со Тупак или некој друг рапер од позади,очигледно купени од пазар ,кожна капа со BMW знак ,седна на 5-6 корака од мене ,парфемот кој беше убитачен (оние од 200 денари шо децата си ги носат за поклон од книжара) ,и цигари,кои други ако не MT кои бај д веј не се ни произведуваат незнам кај нашол,можда се изгребал од баба му,упаљач со слика од гола жена и на клучот едно 15000 привезоци..Најшема беше коа наводно му заврте девојка му,и он као на цел глас да го чујат сите,цитирам АМОРИ КУРВО МИ ВИШЕ НЕ ИДЕМО ПОШТО ТИ ШИРИШ НОГЕ КУДЕ СТИГНЕШ.МАМЕ КЕ ТИ ГА ЕБУ КД КЕ ТЕ ФАТУ .. И трас телефон. И проаѓа тука еден дечко со девојка,и дечкото несакајќи се сопна од нозете на сељаков пошо он се раширил на пола пат ,и као одма рипна да се тепа и дечково извини извини и овој што бе извини знаеш ли колко паре сам ги платија глупак едн..мрш док не сам ти га искривија нос ( а глава сечам ако платил повише од 1000ка за патиките) .. абе смешки еј..3 саати сум се чудел какви све има на светов
:pos2::tapp::tapp:..Иначе дечково очигледно е некој од Тромеѓу,Пуковско ,Рајкова Куќа ,или некои од околните села :vozbud:
 
Член од
9 август 2007
Мислења
261
Поени од реакции
56
Nekolku simptomi i od mene, mozhebi nekoi se povoruvaat:
1) seriozna neizbanjatost
2) kopanje ruda so strast, Toranica is back!
3) vezhba u teretana, izgled nula, telo sumo, bitno site znaat deka vezhba.
4) posle prvoto pivo e pijan (glumenje.com.org.biz.mk) i go objasnuva seljackiot zivot koga ke go ponese alkoholot.
5) znae muabet da pravi strogo za koli, motori i EVENTUALNO spravi za vezhbanje
6) ako sluchajno pravish muabet so nekoj, koga se ubacuva vo muabet 10 pati vika "abe ej, ej, ej, ej, ej" a ti si zborish so drug.. znachi na sred muabet!
7) idoli mu se skopskite mangupi (tepachi, gangsteri, kolo-vozachi) da ne gi nabrojuvam sega, go lupa na niv doma, nekolku pati.
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
и јас идам у теретана? тоа ме прај сељак?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom