Можна ли е независност за Косово?

Можна ли е Косово наскоро да добие независнот?


  • Вкупно гласачи
    106
Статус
Затворена за нови мислења.

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Па сега ако ти под поимот пари подразбираш само кеш,тоа е друга работа,а сосема друга работа е пак доколку јас кажам дека само Трепча има ископано руда за 10 милјарди $,значи вреди многу повеќе,а нафта на Косово сигурно нема барем толку многу.Се разбира дека цело време ви кажувам како Трепча е единственото нешто за кое се заинтересирани финансиерите на Европскиот проблем бр.1 "независно" Косово.Сакаш ли да барам постови од пред некоја година каде укажувам во што е работата со Косово и како ви сугерирам дека само Трепча со Митровица е целта зошто сето останато е само една обична "вукојебина"?


П.С.:-Се кладам со вас дека доколку Србите му ја дадат Трепча на Ротшилдови,следниот ден ќе се изгласа трајна резолуција со која Косово никогаш нема да биде независно.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Преку албанска мафија најверојатно (имаше некои податоци ако добро памтам дека албанската мафија финансира голем број сенатори во америка) а во голем број земји е најмоќна организација во подземјето. По американската и руската мафија, албанската ја третираат како мошне сериозна.
Морав ова посебно, дека посебна тематика, различна од тоа што го посочував АБЦ да чита.

За албанската мафија си во право, за сенаторите во Америка...читај погоре за Диогарди. Од мое лично искуство во Њу Јорк, случки што ги знам, најдов 2 натписа во Њу Јорк Тајмс (штета што за целосно треба да се зачлениш)

1

2

Денеска, дефинитивно се поделени териториите, и се знае кој каде "моча" ...кој е главен, и кој каде кашла..никој кај никого не се меша, и законот на мафијата одлучува. Ова зборувам за Њу Јорк, дека таму лично сум живеел и ги знам случкиве, а се имам и запознаено со некои личности.

Можам само да набројувам примери во Германија, во Прага (исто од мое лично искуство). Ќе се обидам тоа на пишано да го најдам...

Албанската и Италијанската мафија се слични по работа, со тоа што не дозволуваат меѓу нив да влезе некој од надвор. Ретко, скоро ич се доверува работа на некој што не е крвно поврзан со "семејствата"... затоа и опстојуваат. Не издаваат. Со крв, со живот, тајните си ги чуваат.

Сега има и пички..јебеш га...

Ова беше оф топик али како реплика, ако некој смета дека треба да се брише...нема љутиш.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Па сега ако ти под поимот пари подразбираш само кеш,тоа е друга работа,а сосема друга работа е пак доколку јас кажам дека само Трепча има ископано руда за 10 милјарди $,значи вреди многу повеќе,а нафта на Косово сигурно нема барем толку многу.Се разбира дека цело време ви кажувам како Трепча е единственото нешто за кое се заинтересирани финансиерите на Европскиот проблем бр.1 "независно" Косово.Сакаш ли да барам постови од пред некоја година каде укажувам во што е работата со Косово и како ви сугерирам дека само Трепча со Митровица е целта зошто сето останато е само една обична "вукојебина"?


П.С.:-Се кладам со вас дека доколку Србите му ја дадат Трепча на Ротшилдови,следниот ден ќе се изгласа трајна резолуција со која Косово никогаш нема да биде независно.

Абе читај го претходниот пост, имаш линкови до 3 различни страни...ваљда за 5 минути не прочита толку бргу...читај, не залетувај. Имаш детално опишано што и како се деси во 1999та....тоа после тоа е само Амерички инает и инвестирање. 10 миљарди долари американец ќе ти ги измоча и нема да го дрви многу.

Според тебе, ако е само за Трепча работава, нек ја земат србите Трепча, оп 2-3 внатрешни луѓе, техничка грешка, Трепча под катанец...седи мирен, да беше само Трепча двете страни ќе беа среќни и на свадби еден на друг ќе си играа ко ништо да не се десило..

Читај малце по линковине таму...најпријателски ти викам :)
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Aко Трепча не беше во прашање Албанците одамна ќе се согласеа на поделба за која се залагаше и Милошевиќ,токму Трепча им ги замрси конците откако разбраа за нејзината вредност барем приближно,или пак откако Ротшилд им сугерираше дека без Трепча нема да му се толку "симпатични".
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Глуп поглуп будала...џабе
 
N

n/a

Гостин
Ne be ne be....
A be ne mozam da pisam na tema kaj sto ckrabal ABC prethodno...
Darko...ke go baniras ova `zlo` od forumov...
bez gram pamet i usta ko carapa...
ili da vikam jas `specijalist`...posto jebi ga...
jas ne se razbiram od takvi raboti...
pa da mu go `hakne` passwordot i na nego???

Za albanskata mafija...za nejzinoto znacenje...realna sila i interesi...
kako i za toa sto e Kosovo denes...ke se razbereme odkoga ovoj spummer ke go nema vise!
Edno e najvazno za Makedonija,i opshto za statusot i mirot na celiot balkan:
Kosovo ne smee da se deli!
Ako ne...vlegovme u nov `bezvozdusen prostor` od novi 15 zagubeni godini...kade sto sekoj od nas ke mora da pravi ona sto MORA!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Сега,и самиот велиш од Америчкиот сенат кој со векови е управуван од две фамилии кој јас неколку пати ги потенцирав,можеби сакаш да ти го постирам етничкиот состав на сенатот во САД кој се состои од 90% евреи за да те убедам во нешто за кое имаш краток вид и скоро никакви перцепции па си мислиш дека тероризмот е главниот проблем,а да ти нацртам,можеби полесно ќе разбереш?
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Qifsha familijen!
Sve po spisok da ti ebam sto te napravi vakov...
nit se vodis nit se teras...
srebren kursum za tebe...da ne stanes slucajno pak!
Не мешај фамилија,оти кој на друг јама му копа може сам во неа да пропадне.!
 
N

n/a

Гостин
Не мешај фамилија,оти кој на друг јама му копа може сам во неа да пропадне.!
A be aj mrs!
Probaj da go trenjiras toj krem sirot umesto mozok u glava...
i da probas da svatis i da naucis nesto...
namesto da drangas samo `kako te nosi vetrot`
tuka na forumov...
nervirajki gi site sto pisuvaat barabar so tebe.Jas se sramam sto sum makedonec ako i ti si takov!
Pardon...sega ke mu pisam na Nedev...nego mu fakja `crpkata` a on e bugarin...da ti kaze deka i on se srami od tebe!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
За Мафијата во Америка само сте читнале дека е Италијанска,навлезете малку подлабоко и ќе видите кој точно е главен,кој биле кумовите во сенка,кој го собирал профитот и се ќе ви стане јасно затоа што и денес е исто како и пред скоро еден век.Точно се знае кој се Албанците во мафијата,се знае кој се Италјанците,кој се Ирците а пак кој се евреите.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Сега,и самиот велиш од Америчкиот сенат кој со векови е управуван од две фамилии кој јас неколку пати ги потенцирав,можеби сакаш да ти го постирам етничкиот состав на сенатот во САД кој се состои од 90% евреи за да те убедам во нешто за кое имаш краток вид и скоро никакви перцепции па си мислиш дека тероризмот е главниот проблем,а да ти нацртам,можеби полесно ќе разбереш?
Америчката политика не ми ја кажувај жити се. Жифти Рамче...седи мирен, ти оваа кај што живееш не ја разбираш, па идеш се мешаш во Америка...бев, видов, и си ќутам...Евреите даваат амин само за парите...за куршуми друг дава амин таму. Не се они Македонија па бугари, срби, грци да чуваат во тајни служби...не се мешај кај што немаш ПОЈМА како идат работите..

Ти покажав патот, ти дадов лопата, почни копај, бриши тоа википедија, заборави евреите.

За Мафијата во Америка само сте читнале дека е Италијанска,навлезете малку подлабоко и ќе видите кој точно е главен,кој биле кумовите во сенка,кој го собирал профитот и се ќе ви стане јасно затоа што и денес е исто како и пред скоро еден век.Точно се знае кој се Албанците во мафијата,се знае кој се Италјанците,кој се Ирците а пак кој се евреите.
Абе...опрај се малце...Мафија, и политичар е сосема нешто друго, ти викам од коа сум на форумов а и поодамна, мешаш цело време баби и жаби.

Мафија не е еднакво на Политичка моќ. Мафија иде во затвор, политичари пливаат во Хадсон реката.
Евреи албанци јок...ни тогаш ни денес ни утре.
Трепча е вукојебина за такви ко тебе да ја дискутираат по форуми.
Косовското прашање е потегнато уште од 1986та. 1999та беше кулминација.
Евреите во воена политика америчка јок. Америка финансира палестинци..Логика според твоето?
Евреи пари само држат...ама пак кога Анкл Сем ќе каже дај ваму парите да не ти ги конфискувам ја дека знам како си ги заработил на кој начин, еврејче ќе каже еве ти го на...

Ни држава немаат, они ќе водат нешто...

Hepisi insan olmaz...yok kardas...
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Абе многу му се секирате на Косово а не гледате дека веке и ние сме Албанска држава за се треба да бациме рака на Али или Европа ке се налути
 
N

n/a

Гостин
Америчката политика не ми ја кажувај жити се. Жифти Рамче...седи мирен, ти оваа кај што живееш не ја разбираш, па идеш се мешаш во Америка...бев, видов, и си ќутам...Евреите даваат амин само за парите...за куршуми друг дава амин таму. Не се они Македонија па бугари, срби, грци да чуваат во тајни служби...не се мешај кај што немаш ПОЈМА како идат работите..

Ти покажав патот, ти дадов лопата, почни копај, бриши тоа википедија, заборави евреите.
2pac-ain`t got no mother fucken friends
Djordje Balasevic-1987-ma!
evet...evet...
Ahmet Kaya-Kum gibi...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Америчката политика не ми ја кажувај жити се. Жифти Рамче...седи мирен, ти оваа кај што живееш не ја разбираш, па идеш се мешаш во Америка...бев, видов, и си ќутам...Евреите даваат амин само за парите...за куршуми друг дава амин таму. Не се они Македонија па бугари, срби, грци да чуваат во тајни служби...не се мешај кај што немаш ПОЈМА како идат работите..

Ти покажав патот, ти дадов лопата, почни копај, бриши тоа википедија, заборави евреите.

Бришев википедија,копам од 99 и на крај пак се се сведува само на две фамилии,на кој им го истражував потеклото во последно време за да извлечам констатација која и овде на овој форум не доведува до ваква жолчна дискусија,барем кога Косово е во прашање.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Бришев википедија,копам од 99 и на крај пак се се сведува само на две фамилии,на кој им го истражував потеклото во последно време за да извлечам констатација која и овде на овој форум не доведува до ваква жолчна дискусија,барем кога Косово е во прашање.

.
Косовското прашање е потегнато уште од 1986та. 1999та беше кулминација.
DioGardi
Kontrola na region
Merenje na muda i pokazuvanje na zubi.
Albanija i Amerika stari sojuznici.


и за последен пат, па ти крши глава со евреите. Косово ќе добие независност. Останува на Србите да одберат, со или без војна.

Се читаме на други теми. Со почит
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom